Прескокни до содржина
Televisions

LED телевизори

Уживајте во неверојатна острина, живописни бои и енергетска ефикасност со нашите LED телевизори со рамен екран. Разгледајте ја целата палета подолу и пронајдете го совршениот модел за вашиот дом.

Гледајте посветли слики со LED телевизор

Секој модел во нашата палета на LED телевизори нуди комбинација од форма и функција за навистина возбудливо доживување при гледањето. Со Motionflow XR, X-Reality PRO и ClearAudio+ ќе уживате во посветли слики, подобар звук и стилски дизајн.

3D LED телевизор од Sony
Јасна слика со LED телевизорите од Sony

Нагласете ги сите детали

Белите диоди зад екранот на нашите најдобри LED телевизори ги нагласуваат дури и најмалите детали, при што сè изгледа живописно и јасно. Вашите омилени филмови и програми ќе добијат нов изглед, со подобар квалитет на слика и возбуда во секоја сцена.

Поостри, појасни и поприродни слики

Добијте неверојатен квалитет на слика со нашите LED телевизори. Одредени модели во палетата нудат 4K обработка – 8 милиони точки за детали. Сликите отскокнуваат од екранот на LED 3D телевизорите, а Motionflow XR нуди беспрекорни брзи случувања.

Остри слики на паметен LED телевизор од Sony
LED телевизор со јасен звук

Звук со врвни перформанси

Кај нашите најдобри LED телевизори, неверојатниот квалитет на слика е надополнет со моќен звук. Високите, средните и ниските тонови автоматски се балансираат со ClearAudio+, а одредени модели имаат вградени сабвуфери и Magnetic Fluid звучници.

Искористете ја моќта на интернетот

Претворете ја дневната соба во мултимедиумски центар со паметните LED телевизори. Користете Skype, гледајте фотографии од паметни телефони, пребарувајте на интернет или пишувајте твитови за омилениот филм – сето тоа е лесно со нашите LED телевизори.

Споделување содржини со паметен LED телевизор од Sony
Футуристичкиот дизајн на најдобриот LED телевизор од Sony

Формата на квалитетот

Уникатната форма во вид на клин кај одредени модели заштедува простор и го зголемува капацитетот за звучници кои нудат побогат звук. Оние кои сакаат подобро доживување може да набават еден од нашите нежно заоблени LED 3D телевизори.