СИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ

X80K / X81K | 4K Ultra HD | Висок динамички опсег (HDR) | Паметен телевизор (Google TV)

X80K / X81K Series
Слика од предната страна на телевизорот X80K BRAVIA што прикажува виолетови и портокалови материјали

108 см (43”)|126 см (50")|139 см (55")|164 см (65")|189 cm (75”)

AЕнергетска ознака и информации за производ

9mодели

Слика од предната страна на телевизорот X80K BRAVIA со држач, прикажува виолетови и портокалови материјали
Страничен приказ на телевизорот X80K BRAVIA со држач, прикажува виолетови и портокалови материјали
Страничен приказ на телевизорот X80K BRAVIA со држач, прикажува виолетови и портокалови материјали
Слика под агол од задната страна на телевизорот X80K BRAVIA со држач
Слика одблиску од рамката на телевизорот X80K BRAVIA
Слика одблиску од држачот на телевизорот X80K BRAVIA
Слика од горната страна на телевизорот X80K BRAVIA со држач во широка положба
Слика од горната страна на телевизорот X80K BRAVIA со држач во тесна положба
Слика од предната страна на телевизорот X80K BRAVIA со држач во тесна положба
Прекрасните бои ги прават сликите реални

TRILUMINOS PRO™ и нашиот 4K HDR-процесор X1™ внесуваат реалистичност во повеќе од милијарда бои. Екстремниот контраст ги прави реални сите содржини што ги гледате.

Пријавете се веднаш за да ги добивате нашите најнови вести и ограничени понуди. Кликнете на линкот подолу за да не пропуштите ништо.

Одлична 4K-резолуција без разлика што гледате

Гледајте прекрасни 4K-слики со реални детали и текстури благодарение на 4K HDR-процесорот X1™. Сликите снимени во 2K-резолуција и во HD ќе добијат нивоа на детали слични на 4K со помош на 4K X-Reality™ PRO што користи уникатна 4K-база на податоци.

Слика од ентериер на библиотека со 4K-детали во архитектурата
Слика што ја прикажува локацијата на X-Balanced Speaker во телевизорот
Слушајте висококвалитетен звук

Дизајниран да го надополни квалитетот на звукот и тенкиот дизајн на телевизорот со својата уникатна нова форма, нашиот X-balanced speaker ќе ги збогати филмовите и музиката со јасен звук.

Уживајте во возбудата што ја нуди киното

Гледајте ги омилените филмови со повеќе возбуда и реализам на 4K Ultra HD-телевизор што е дизајниран да создаде реално филмско доживување во домот. Dolby Vision™ внесува реалистичност во сцените, а Dolby Atmos™ ја исполнува просторијата со прекрасен звук.

Маж и жена со две деца на кревет, гледаат телевизија
Слика одблиску од жена со далечински управувач која контролира телевизор со нејзиниот глас
Кажете што сакате да гледате со гласовното пребарување

Пронајдете омилени содржини со гласовно пребарување. Почнете да гледате серија или филм со изговарање на името или пребарувајте гласовно изговарајќи „find action movies“. Притиснете го копчето на управувачот за да започнете.

Рамна површина за пореална слика

Бидејќи рамката е премногу тесна, вашите очи ќе се фокусираат на сликата, а не околу неа.

Слика одблиску од дизајнот со рамна површина на BRAVIA X80K што прикажува пердуви и капки вода
Слика од 2-насочниот држач со повеќе положби и телевизор BRAVIA што прикажува портокалови и виолетови материјали
Флексибилен држач за различно позиционирање на телевизорот

Повеќенаменскиот 2-насочен држач ви нуди избор на стандардно поставување што ќе ви го насочи вниманието кон сликата или тесно поставување за помали масички.

Одлични слики и звук, независно од опкружувањето

Опуштете се и уживајте во прекрасно доживување при гледањето. Нашата уникатна технологија за амбиентално оптимизирање со сензор за светлина автоматски ги прилагодува сликата и звукот според опкружувањето.

Нови начини за уживање во телевизијата со BRAVIA CAM

Со BRAVIA CAM ќе добиете многу нови и забавни доживувања преку телевизорот, како контрола со гестикулации и многу повеќе.

Слика од човек кој контролира телевизор со гестикулации
Видеоразговори со пријателите и семејството на голем екран

Разговарајте со пријателите и семејството на голем екран. Впарете го телевизорот со BRAVIA CAM и забавувајте се повеќе.

Слика од вљубен пар во дневна соба кои мавтаат на пријател за време на видеоразговор
Обнови, рециклирај и намали - дизајн за животната средина

Телевизорите BRAVIA се дизајнирани за врвни доживувања и не штетат на животната средина. Посветени сме да користиме помалку нерециклирана пластика за телевизорите и пакувањата. За рамката на X80K е користена рециклирана пластика. Технологиите за задно осветлување, BRAVIA CAM и сензорите нудат квалитетна слика и мала потрошувачка.

Лого за „Патот кон достигнување на нулата“
Лого за Assistive Technology
Помошна технологија на Google TV

Нашите телевизори имаат технологија за пристапност за лица со намален вид, слух и подвижност.

Спецификации и функции

Сите содржини изгледаат реално на овој 4K-телевизор со Google TV што нуди повеќе од милијарда бои, одличен контраст и лесна гласовна контрола.

Дизајн со кој се води грижа за животната средина

ДОЗНАЈТЕ ПОВЕЌЕ ЗА SONY И ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.

Прочитајте повеќе

ЕКОЛОШКИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА ОВОЈ ПРОИЗВОД

  • Контролата на динамичкото задно осветлување, или контрола на осветлување на ниво на точки, ја подобрува енергетската ефикасност преку прилагодување на светлината на екранот според промените на содржината на сликата

  • Режимот за заштеда на енергија заштедува енергија преку прилагодување на светлината на екранот

  • Режимот за исклучување на екранот заштедува енергија преку исклучување на сликата на екранот без потреба да го активирате режимот на подготвеност на телевизорот, а сепак да уживате во звукот