Извонредно широк објектив со зум од 12-24 мм и F2,8

При максималните 12 мм од опсегот, овој објектив со зум од 12-24 мм и фиксна решетка F2,8 нуди извонредно широк агол на гледање. Иновативниот оптички дизајн и напредните XD-линеарни мотори на Sony нудат неверојатен квалитет на слика од класата на G Master во лесен објектив со брз и прецизен автоматски фокус, рамномерна контрола и голема сигурност.

()
  • SEL1224GM

    НОВО


Објектив G Master со широк агол, голема решетка и зум

Галерија со фотографии за FE 12-24 мм F2,8 GM

Пробна слика снимена со SEL1224GM со агол на гледање Пробна слика снимена со SEL1224GM со агол на гледање

Светла максимална решетка од F2,8 со зум од 12 мм до 24 мм

Сликата е снимена со SEL1224GM Сликата е снимена со SEL1224GM

Оптика со најголемиот XA-елемент досега кај α-објективите

Слика од производот завртен налево, прикачен на фотоапарат Слика од производот завртен налево, прикачен на фотоапарат

Широки агли и голема решетка во мал и лесен објектив со зум

Сликата е снимена со SEL1224GM Сликата е снимена со SEL1224GM

XD-линеарни мотори за брз и прецизен AF со сигурно следење

Врвен објектив од серијата G Master со извонредно широк агол и зум

Линеарниот XD-мотор се одликува со одличен одзив и мали вибрации за брз, прецизен и тивок AF

Три XA-елементи, асферична леќа, две Super ED-стакла и три ED-стакла за висока резолуција низ целиот опсег на зумирање

Анти-рефлективниот нано слој II од Sony ги елиминира одблесоците и отсјајот

Копче за задржување на фокусот и други функции за потребите за професионално фотографирање

ДИМЕНЗИИ

КОМПОНЕНТИ

Еко порака

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.