LinkBuds S

Постојано со вас

Со LinkBuds S, секогаш сте поврзани со секојдневниот свет. Извонредно мали и лесни, може удобно да се носат долго време и да ви овозможат да се поврзете со луѓето и местата. LinkBuds S автоматски се префрлуваат на оптимизиран амбиентален звук или висококвалитетно поништување на шум за да слушате без пречки.

Лого за LinkBuds S
Останете во чекор со светот

LinkBuds се доволно удобни за да ги носите цело време и паметни за да се прилагодат на вашиот живот и да ви понудат поврзување со луѓето и забавата што ја сакате.

Која е вашата боја?

Изберете уникатен стил со една од четирите врвни мат бои - вклучувајќи и боја на син мермер наречена сина планета - со футроли во иста боја.

Достапни во планетарна сина боја

Слушалките LinkBuds S се изработени од рециклирани материјали и се достапни во уникатна боја со сина мермерна текстура - планетарна сина боја.

Бидејќи мермерната текстура е уникатна за секој производ, можно е да има разлики помеѓу фотографијата и вистинскиот уред.

Разгледајте ги LinkBuds S
Сите ваши светови, поврзани и оптимизирани

Погледнете како LinkBuds S го збогатуваат вашиот секојдневен живот со целодневна удобност, природен амбиентален звук или поништување на шум. Освен тоа, исто така и приспособлива контрола на звук и прекрасен квалитет на звук за музика и повици.

Мали и лесни за целодневна удобност
Повеќе звуци од опкружувањето
Приспособлива контрола на звук
Јасни повици и прекрасен звук
Поврзување и контрола без напор
Создадени без штета по околината
Останете во чекор со светот

Мали, лесни и интелигентни, со безбедно и стабилно вметнување за да бидете поврзани и да го контролирате вашиот ден.

Мали и лесни за целодневна удобност

Со тежина од приближно 4,8 грама, Linkbuds S се најмалите потполно безжични слушалки со висока резолуција на светот. Ги намаливме димензиите така што развивме компактен звучник и вградивме Bluetooth® SoC (систем на чип) за звук и висококвалитетен процесор за поништување на шум во еден чип. Помал е за 40% од WF-1000XM4. 

Бела футрола за LinkBuds S од која е изваден еден LinkBud
Слика од сива LinkBuds S-слушалка во уво
Удобни и сигурни

LinkBuds S го комбинираат обликот што совршено одговара на човечкото уво со ергономски дизајн за постабилно вметнување. Ги дизајниравме LinkBuds S од опширни податоци за формата на ушите собирани од првото појавување на слушалките за во уво во 1982 година, како и со проценка на чувствителноста на разните видови уши, за да создадеме идеална форма, удобна за многу луѓе.

Јасен амбиентален звук или висококвалитетно поништување на шум

Овие потполно безжични слушалки ви го нудат најдобриот и јасен амбиентален звук од Sony кога сакате да бидете дел од вашиот свет и висококвалитетно поништување на шум кога сакате да се концентрирате. Слушалките LinkBuds S автоматски избираат помеѓу режимите за амбиентален звук и поништување на шум во зависност од тоа каде сте и што правите.

Поделена слика од маж кој танцува на стадион и носи LinkBuds S со вклучен режим за амбиентален звук и подигната рака
АМБИЕНТАЛЕН ЗВУК
Заматена поделена слика од маж кој танцува на стадион и носи LinkBuds S со вклучен режим за амбиентален звук и подигната рака
ПОНИШТУВАЊЕ НА ШУМ
Го приспособува амбиенталниот звук кон она што работите за носење во текот на целиот ден

Приспособливата контрола на звук е паметна функција што открива каде се наоѓате и што правите, а потоа ги прилагодува поставките за амбиентален звук за да создаде идеално доживување при слушањето. Со тек на време, таа учи каде се движите и ги препознава локациите што често ги посетувате, како што е вашето работно место или омилениот кафе бар, а потоа го приспособува звукот според опкружувањето.

Ново аудиодоживување за AR-игри

За нови можности за забава покрај музиката и повиците, LinkBuds S користат нов сензор и технологија за просторен звук за прекрасен звук во игрите со Augmented Reality како „Ingress“ од Niantic.

Кога играте „Ingress“ и користите LinkBuds S, сензорот и технологијата за просторен звук нудат ново доживување, а звукот се испорачува од различни правци во зависност од случувањата во играта која ги следи движењата на главата.

Маж со ранец стои на градска улица и се насмевнува кон својот телефон. Околу него лебдат три меури со сцени од видеоигри.

Ве молиме прифатете ги колачињата на Youtube за да го погледнете видеото

Отворете ги опциите за колачиња подолу и вклучете ги колачињата на Youtube во делот „Functional“ (Функционални).

Беспрекорен спој од музика и аудиоизвестувања

Auto Play репродуцира музика и аудиоизвестувања секогаш кога ќе ви бидат потребни. Музиката ќе почне да се репродуцира според опциите што ќе ги изберете, на пример, кога ги ставате слушалките или ќе појдете на пауза, за лесно да си го подобрите расположението. Аудиоизвестувањата ќе ве потсетат за сите важни настани, без да го вадите телефонот од џеб. Поврзете се со апликациите Spotify, Endel и Music 1 за брз пристап до вашата омилена музика и релаксирачки звуци. Auto Play е во бета-верзија, што значи дека нејзините функции може да се променат и подобрат 2 3 4.

Јасни повици и прекрасен звук

Едноставно поврзувајте се со луѓето кои ги познавате и содржините што ги сакате. Воспоставувајте неверојатно јасни повици без шум и слушајте музика со одличен звук без пречки.

Жена носи LinkBuds S при прошетка низ град и зборува на паметен телефон
Потполно безжични слушалки од Sony за најквалитетни повици

Технологијата за прецизно откривање гласови оптимално ги контролира микрофоните на слушалката, а напредната обработка на аудиосигнали нуди јасни разговори дури и во бучни опкружувања. Алгоритамот за намалување шум е создаден со машинско учење со AI, при што употребивме над 500 милиони примероци од гласови за да го намалиме амбиенталниот шум и да го истакнеме вашиот глас.

Прекрасен звук, реална музика

LinkBuds S се мали поради новиот звучник од 5 мм со многу приспособлива мембрана. И покрај својата големина, тој нуди моќен бас и кристално чисти вокали и извлекува максимум од музичките жанрови. Богатиот звук со среден опсег овозможува јасна репродукција на гласовите во музика, филмови и podcast-содржини. Со напредното поништување на шум, LinkBuds S ги намалуваат пречките.

Слика одблиску од новиот извонредно компактен звучник со прикажан внатрешен распоред
Лого за High-Resolution Audio Wireless
Звук со висока резолуција без кабли 

LinkBuds S поддржуваат безжичен звук со висока резолуција благодарение на LDAC, нашата технологија за кодирање звук што е прифатена во целата индустрија. LDAC пренесува приближно три пати повеќе податоци од стандардниот Bluetooth®-звук, поради што ќе уживате во содржини со звук со висока резолуција чиј исклучителен квалитет е сличен како кај наменска жична врска.

Обновување на сите компресирани датотеки во реално време

Со Edge-AI (вештачка интелигенција), DSEE Extreme™ ги подобрува компресираните датотеки со музика во реално време. Препознавајќи инструменти, музички жанрови и посебни елементи од песните, ги обновува високите фреквенции изгубени при компресијата.

Лого за DSEE Extreme™
Поврзување и контрола без напор

Нашите паметни функции овозможуваат полесно да пристапувате и уживате во забавата низ целиот ден.

Quick Access

Директен пристап до вашата музика со допир - нема потреба да го допирате паметниот телефон. Почнете да уживате во вашата музика без напор.

Компонентен приказ на внатрешните делови на слушалките WH-1000Xm4.
Слика од логото Spotify Tap
Слика од логото Amazon Music Play Now
Слика од логото Endel
Слушајте безбедно со апликацијата Sony | Headphones Connect

Проверете колку безбедно слушате музика со споредување на податоците за звучен притисок што ги снимаат слушалките и препораките на СЗО (WHO). Добивајте известувања од OS кога нивоата на јачина се преголеми.

LinkBuds S имаат и поставки за интуитивна контрола на допир. Може да доделите функции по ваш избор на двете слушалки преку апликацијата Headphones Connect.

Лого за Sony | Апликација Headphones Connect
Маж и жена разговараат, а мажот носи слушалки LinkBuds S
Зборувајте и слушајте го само амбиенталниот звук

Кога разговарате со некого, може да ја поставите Speak-to-Chat автоматски да ја паузира музиката и да го пропушта само амбиенталниот звук за да разговарате - практично ако не сакате да ги извадите слушалките или рацете ви се зафатени. Штом завршите со разговорот, музиката автоматски ќе продолжи.

Моментална пауза. Моментална репродукција.

Само извадете ги ушните влошки од вашите уши и музиката ќе запре - сензорот за близина знае кога носите една или две ушни влошки. Вратете ги ушните влошки во ушите и музиката ќе продолжи.

Лого ознаки за вграден OK Google и Alexa
Контролирајте со вашиот глас

Добијте помош без користење раце - изговорете „Hey Google“ или „Alexa“ за да активирате гласовен помошник. Слушајте музика, поврзете се со пријателите, добивајте известувања и друго. Контролирајте ги функциите на слушалките, како поништувањето шум, со вашиот глас, слушајте ги и реагирајте на е-пораките во Microsoft Outlook и користете Microsoft Teams преку Google Assistant или Siri.

Слика од рака и прст што допира копче
Сè е на дофат на вашите прсти

LinkBuds S нудат интуитивна контрола на допир - допрете ја левата за да се префрлите од поништување шум во амбиентален звук, допрете ја подолго за брзо стишување или допрете ја десната двапати за преминување на следната песна.

Лого за Google Fast Pair
Најдете ги вашите слушалки со Fast Pair

LinkBuds S ја поддржуваат функцијата за брзо впарување на Google. Може да видите каде сте ги оставиле слушалките со звучен сигнал или преку нивната последна локација во Find My Device од Google за паметен телефон.

Лого за Swift Pair
Лесно впарување со вашиот компјутер

Функцијата Swift Pair овозможува брзо и лесно впарување на слушалките со вашиот лаптоп со Windows 11 или Windows 10, компјутер или таблет-уред. Кога ќе го изберете режимот за впарување, на уредите со Windows 11 или Windows 10 во близина ќе се прикажат инструкции за впарување.

Икони од лаптоп и паметен телефон
Поврзување со повеќе уреди

Заради максимална практичност, овие слушалки со Bluetooth® може да се впарат со два уреди со Bluetooth® истовремено. Ако добиете дојдовен повик, слушалките знаат кој уред ѕвони и автоматски се поврзуваат со него. Исто така, со притиснување едно копче ќе можете брзо да избирате кој од тие два уреди ќе го слушате преку слушалките.

Следната генерација на Bluetooth®-звук

Овие слушалки поддржуваат LE Audio (бета верзија), нова генерација на Bluetooth-звук со многу мало доцнење - идеален за играње игри.

Жена седи во дневна соба и носи LinkBuds S додека гледа видео на паметен телефон
Слика од двајца кои слушаат музика преку LinkBuds S, прикажана е разликата помеѓу стандарден пренос преку Bluetooth и истовремен пренос преку BT со LinkBuds S

A) Стандарден пренос од лево кон десно преку BT. B) Истовремен пренос лево и десно преку BT кај LinkBuds S

Појасен и постабилен Bluetooth-сигнал

Bluetooth®-сигналот се испраќа до двете уши во исто време, дури и кога има пречки, со што се овозможува мало доцнење и висококвалитетен звук. Благодарение на моќниот вграден процесор V1, ќе може да уживате во стабилен безжичен звук без прескокнување.

Создадени без штета по околината

Вашите LinkBuds S се дизајнирани за стил и свест за животната средина.

Бели LinkBuds S и футрола над заднина со бели пластични парчиња
Рециклирани пластични материјали

За LinkBuds S се употребуваат рециклирани пластични материјали од автомобилски делови.

Без пластика во пакувањето

Материјалот за пакување на LinkBuds S не содржи пластика, што е доказ за нашата посветеност да го намалиме влијанието на нашите производи врз животната средина. 

Бело пакување на LinkBuds S со елемент за закачување
Слика од шише за вода што се разложува во мали парчиња пластика, покрај слика од LinkBuds S во планетарна сина боја опкружени со пластични остатоци

Бидејќи мермерната текстура е уникатна за секој производ, можно е да има разлики помеѓу фотографијата и вистинскиот уред.

Планетарна сина - Создадени од рециклирани материјали

Делови од куќиштето и футролата на LinkBuds S во планетарна сина боја се изработени од фабрички обновена пластика и рециклирани шишиња и пластика од автомобилски делови. Оттука произлегува нивната карактеристична мермерна текстура. Неизбежните разлики во мермерната текстура значи дека не постојат два исти пара слушалки LinkBuds S во планетарна сина боја.

Сите слушалки го помагаат проектот „Protect our Oceans“

Sony донираше вкупно 1 милион USD на Conservation International во периодот од 2022-2023 година, од кои 500.000 USD беа од продажбата на LinkBuds S, за да помогне во заштитата на океанска површина еквивалентна на 29.400 квадратни километри (11.350 квадратни милји). Оваа инвестиција ќе помогне во обнова на загадените морски површини и способноста на океанот да ни возврати со придобивки.

Лого за Conservation International
Бидете подготвени за денот што ви претстои

Слушајте секогаш и секаде благодарение на водоотпорноста IPX4 и батеријата што трае цел ден.

Слика одблиску од глава и рамена на жена која носи LinkBuds S додека трча
Отпорност на вода за секојдневно користење

Со ознака IPX4 за отпорност на вода, капките вода и потта нема да ја попречат работата на овие слушалки од Sony - продолжете да се движите по ритамот на музиката.

Слушајте цел ден, полнете неколку минути

Добијте енергија за цел работен ден - 6 часа - од слушалките и складирајте енергија за уште 14 часа во футролата. Тоа е енергија за вкупно 20 часа слушање кога ќе излезете од домот. Се брзате? Со брзото полнење од 5 минути ќе добиете репродукција до 60 минути, а апликацијата Sony | Headphones Connect ќе ве извести кога енергијата во футролата ќе падне под 30%.

Икони за траење на батеријата, брзо полнење и репродукција со означено полнење од 5 минути за репродукција од 60 минути
Сиви LinkBuds S во футрола со усогласена боја и отворен капак
Извонредно мала футрола, совршена комбинација

Благодарение на стилскиот заоблен дизајн со усогласени бои, футролата за полнење совршено ги надополнува LinkBuds S. Може да ја носите удобно во рака или во џеб кога сте во движење.

Што има во пакетот

Отворете го пакувањето на вашите LinkBuds S и ќе пронајдете ушни влошки во 4 големини што одговараат на различни форми на уши, како и USB-C-кабел за полнење.

Слика од сива футрола за LinkBuds S со LinkBuds S, 3 дополнителни пара ушни влошки и кабел за полнење USB-C
Сертифицирани слушалки за персонализирано слушање

Со сертифицираните слушалки за 360 Reality Audio и апликацијата Sony | Headphones Connect, оптимизирајте го слушањето преку анализа на формата на вашите уши, а потоа уживајте во врвно доживување.

Прилагодено филмско доживување 

Со BRAVIA XR™ и безжичниот предавател WLA-NS7.

Уживајте во возбудливо доживување со Dolby Atmos® и 360 Spatial Sound што се приспособува кон вашите уши благодарение на BRAVIA XR и овие слушалки со безжичен предавател WLA-NS7.  

Слика од човек кој слуша со затворени очи, друг човек кој се истегнува и трет човек во инвалидска количка кој црта
Пристапност

Веруваме дека технологијата треба да го направи светот поинтерактивен, покреативен, позабавен и сеопфатен. Сеопфатниот дизајн што ги зема предвид потребите на луѓето и што го применуваме за нашите аудиопроизводи, ни помага да го пренесеме нашето доживување Kando на сите корисници, независно од нивната возраст, способност или опкружување.

Спецификации и функции

Комуницирајте преку безжичните слушалки за во уво LinkBuds S од Sony. Слушалките LinkBuds S се мали и лесни за да ги носите цел ден и нудат оптимизиран амбиентален звук и поништување на шум.
  • Секогаш подготвени да ги поврзат вашите онлајн и офлајн светови

  • Автоматски избира помеѓу оптимизиран амбиентален звук и поништување на шум

  • Извонредно мали, лесни и неверојатно удобни

  • Реална музика и јасни повици

  • Траење на батеријата до 20 часа и брзо полнење од 5 минути за репродукција до 60 минути

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина