Поврзете ги омилените уреди за поголемо уживање со BRAVIA

BRAVIA ви ветува нова ера на гледање. Со нашата технологија може да ги поврзете вашите најдобри уреди со BRAVIA и да уживате во слики и звук што не се од овој свет. ​

Звучник во вид на лента

Претворете го домот во кино со звучници во вид на лентаСакате звук како во кино во вашата дневна соба? Поврзете звучник во вид на лента од Sony опремен со напредна технологија со телевизорот BRAVIA, без сложено поврзување со кабли или инсталација.

Едноставно поврзување со испорачаниот HDMI-кабел. Тоа може брзо да го направите при поставувањето на вашиот телевизор BRAVIA.


Придобивки од поврзување звучник во вид на лента со вашиот телевизор
Најдобар можен квалитет на звук
Најдобар можен квалитет на звук

Чувствувајте се како на концерт во живо или во филмска сцена. Ремек-дело за реалноста.

Уживајте во опкружувачки звук
Уживајте во опкружувачки звук

Светла, камера, акција - динамичкиот звук ќе ве внесе во сцената!

Прекрасен и реален звук
Прекрасен и реален звук

Чувствувајте ја неизвесноста, брзиот срцев пулс и паниката во вашите омилени трилери и акциони филмови.

7.1.2-кан. Dolby Atmos/DTS:X/HT-A7000

Благодарение на Vertical Surround Engine и S-Force PRO Front Surround, HT-A7000 создава виртуелен опкружувачки звук околу вас за потполно уживање во возбудата што ја нудат Dolby Atmos и DTS:X.

Звучник со лента за на врат

360 Spatial Sound се приспособува според вашите уши за да добиете уникатен звук со Dolby Atmos®Добијте сопствено кино со звучникот со лента за на врат SRS-NS7 од Sony.

SRS-NS7 е компатибилен со Dolby Atmos® и 360 Reality Audio и ги прави филмовите и музиката пореални, а звучниците насочени нагоре не дозволуваат да им пречите на другите.

За да уживате во звук со Dolby Atmos® треба само да го поврзете BRAVIA XR со безжичниот предавател што се испорачува со звучникот со лента за на врат.


Придобивки од користење на звучникот со лента за на врат со вашиот телевизор
360 Spatial Sound
360 Spatial Sound

Гледајте филмови со опкружувачки звук со Dolby Atmos® преку телевизорите BRAVIA XR од Sony.

Дизајн од отворен вид
Дизајн од отворен вид

Дизајнот од отворен вид ви овозможува да гледате и слушате, а воедно и да бидете свесни што се случува околу вас.

Повици без користење на рацете и јасен звук при онлајн состаноци
Повици без користење на рацете и јасен звук при онлајн состаноци

Микрофонот е оптимално позициониран за јасно снимање и репродукција на вашиот глас, а поништувањето на ехото ги минимизира повратните сигнали за сите учесници во повикот да слушаат и бидат слушнати јасно

Безжичен звучник со лента за на врат SRS-NS7

Приспособете го доживувањето со Dolby Atmos во комбинација со SRS-NS7 и BRAVIA XR за да уживате во 360 Spatial Sound. Добијте сопствено кино со овој звучник со лента за на врат и уживајте во нова авантура.

Безжични слушалки

Блокирајте ги надворешните звуци и уживајте во моментотБлокирајте уште повеќе шум во заднина и уживајте во прекрасен опкружувачки звук со слушалки со поништување на шум од Sony. Уживајте во извонреден опкружувачки звук без да им пречите на другите членови од семејството користејќи безжични слушалки. Совршено во случаи кога тие спијат или работат, а вие треба да бидете тивки.


Придобивки од користење слушалки со вашиот телевизор
Звук со извонредна острина
Звук со извонредна острина

Слушајте моќен и динамички звук дури и навечер, без да го вознемирувате семејството и соседите.

Блокирајте го надворешниот шум
Блокирајте го надворешниот шум

Фокусирајте се на содржината и уживајте во неа, дури и при амбиентален шум од семејството или соседите.

Уживајте во телевизијата додека другите работат
Уживајте во телевизијата додека другите работат

Кога членовите од семејството работат од дома или учат, уживајте во своето време без да им пречите.

Безжични слушалки со поништување на шум WH-1000XM4

Слушалките WH-1000XM4 нудат најдобри перформанси за поништување на шум досега. Блокирајте повеќе звуци со високи и средни фреквенции за да уживате во звуците што ги сакате. ​

Безжичен предавател WLA-NS7: Dolby Atmos®-звук со слушалки од Sony

Безжичниот предавател WLA-NS7, со одредени слушалки и телевизори BRAVIA XR од Sony, ви нуди потполно нов начин на слушање со опкружувачки звук 360 Spatial Sound.

WLA-NS7
Конзола PlayStation®5

Совршен за PlayStation®5 - уживајте во уникатно доживување при играњето игри.Ве очекува најдоброто доживување со конзола од новата генерација. BRAVIA XR ви нуди најдобро доживување при играњето игри со PlayStation®5*.

Дури и во сцените со брзи движења, сликите се неверојатно реални и звукот е моќен. Подгответе се за реално доживување при играњето игри, што е уникатно за голем екран со висока резолуција.

*Horizon Forbidden West™: Достапно на 18.2.2022. ©2021 Sony Interactive Entertainment Europe. Horizon Forbidden West е заштитен знак на Sony Interactive Entertainment.

Придобивки од поврзување PS5™ со вашиот телевизор

(Компатибилни модели: серии A90J, A80J, X95J, X90J)

Играње игри во 4K со 120 fps и брз одзив
Играње игри во 4K со 120 fps и брз одзив

Уживајте во брзи движења со игрите за кои се потребни врвни вештини.

Режим на слика со автоматски жанр
Режим на слика со автоматски жанр

Гледајте живописни слики кога играте игри на конзолата PS5™ или ја користите за друга забава.

Автоматски HDR со мапирање на тонови
Автоматски HDR со мапирање на тонови

Преминувајте автоматски од режим за игри во стандарден режим за да добиете подобар квалитет на слика за гледање филмови и поголема стапка на слики кога ја користите конзолата PS5™.*Компатибилни модели: серии A90J, A80J, X95J, X90J.

Погледнете зошто BRAVIA XR работи одлично со PS5™
Погледнете зошто BRAVIA XR работи одлично со PS5™

Само телевизорите BRAVIA XR можат автоматски да ја прилагодат и оптимизираат сликата со најдобри поставки за вашиот PS5™ независно дали играте игри или гледате филмови.*GRAN TURISMO ©1997-2021 Sony Interactive Entertainment Inc. „Gran Turismo“ е регистриран заштитен знак на Sony Interactive Entertainment Europe. Во развој за PlayStation®.

Дигитален фотоапарат

Гледајте фотографии и видеоснимки во 4K-резолуција на вашиот телевизор BRAVIA. Уживајте додека гледате семејни спомени заедно на големиот екран.

Претворете ги сликите од фотоапаратот во забава на голем ТВ
Претворете ги сликите од фотоапаратот во забава на голем ТВ

Споделете ги прекрасните спомени снимени со дигитален фотоапарат на голем екран.
Поврзете ги дигиталниот фотоапарат и телевизорот BRAVIA со HDMI-кабел и гледајте HDR ready-фотографии и видеоснимки со 4K-резолуција на голем екран со остри детали.

Компактен фотоапарат за целосна слика Alpha 7C

Компактен, а ги исполнува очекувањата за квалитет на слика, автоматски фокус и брзина - α7C е повеќенаменски уред со врвни перформанси што е подготвен да ја збогати вашата креативност каде и да одите.