Усовршена чувствителност

Откријте нови граници на обработка со α7S, кој нуди комбинација од извонредна чувствителност (до ISO 409600) со исклучително мал шум. Недостатокот на светлина нема да ограничи вашиот уметнички дух.

Достапен е нов софтвер за α7S.

Подобрете го вашиот фото апарат за да уживате во полесно снимање.

α за целосна слика со џебна големина

Восхитете се на првиот сензор за целосна слика во светот кој нуди обработка на сите точки кај 4K видео записите - сместен во најмалиот дигитален фото апарат со заменливи објективи во светот .

Фото апарат a7s со Exmor® CMOS сензор од 35мм за целосна слика
Exmor® CMOS сензор за целосна слика со 12,2MP

Добијте висок динамички опсег од темнина до силна сончева светлина.

Слика од Exmor® CMOS сензор
BIONZ X процесор за обработка со голема брзина

Реалистична репродукција на детали за градација со побогати тонови и помал шум.

Ненадминат 4K квалитет

Откријте ја убавината на некомпресираните 4K записи (3840 x2160 точки)

Media Object

Репродукција на 4K видео

Професионални видео функции

Професионални видео функции како снимање во Full HD во XAVC S формат со 50Mbps, временски код и изборни XLR аудио влезови.

Најсовремени функции во најмалото куќиште во светот

Лесното куќиште од магнезиумска легура е отпорно на прав и влага, а 9-те прилагодливи копчиња со 54 можни функции нудат прецизна контрола.

a7s во рака
Целосна слика, компактна форма

α7S нуди ненадмината преносливост и прилагодување - заедно со огромен сензор од 35мм за целосна слика.

Нечујно фотографирање
Нечујно фотографирање

Електронската бленда го елиминира шумот на блендата, овозможувајќи дискретно фотографирање на животот во дивината, настапи во живо и многу повеќе.

a7s со магнезиумско куќиште
Мала тежина, но голема издржливост

Изработката на α7S од магнезиум - метал со најлесна структура во светот - овозможува врвно ракување и сигурност.

Брз и интелигентен AF за неверојатно фокусирање

Големата чувствителност и напредниот алгоритам за откривање на просторот до објектот нудат извонредно брз и прецизен автоматски фокус, дури и при слаба светлина (до EV-4).

Приказ на брзиот и интелигентен AF
Приказ на XGA OLED Tru-Finder
XGA OLED Tru-Finder нуди поголема сигурност

Уживајте во непречен пристап до основни информации за фотографиите

Добијте ја прецизноста однапред. Со помош на XGA OLED Tru-Finder со голем контраст и висока резолуција, можете да го следите изгледот на конечната слика, како и изострувањето и дефокусирањето.

НОВИ ОБЈЕКТИВИ, НОВИ МОЖНОСТИ

Стакло за апарати од врвна класа

Компатибилните објективи со E-приклучок овозможуваат искористување на софистицираните функции, како што се оптичка стабилизација на слика SteadyShot, моторизирано зумирање и удобно снимање на видео снимки.

Еден приклучок за објектив, многу опции

Малото растојание до сензорот кај фото апаратот овозможува беспрекорна интеграција со вашата постоечка колекција на објективи, со адаптери за монтирање за SLR (1), телеметар (2) и кино (3) фото апарати.

Приказ на адаптер за објектив
Слика од LA-EA4 адаптер за објективи
Извлечете максимум од вашата опрема

Адаптерите нудат многу можности со A-приклучок, вклучувајќи и технологија на провидно огледало.

a7s со објективот SAL70200G-2
Повеќе можности со објективите со A-приклучок

Адаптерот со A-приклучок ви овозможува да ги откриете можностите на постоечката палета со 30+ професионални објективи од Sony.

a7s со галантерија
Професионални подобрувања

Вертикален држач, надворешни микрофони, блицови и многу други додатоци кои ќе ве подготват за секоја идеја и ситуација.

NFC СО ЕДЕН ДОПИР И БЕЗЖИЧНО ПОВРЗУВАЊЕ

Споделете нешто прекрасно

Префрлувајте слики и видео снимки за секунда во вашиот паметен телефон или таблет уред со Android, со само еден допир на α7S - благодарение на вградениот Wi-Fi® и NFC.

Функции Remote, Viewer и Edit на Imaging Edge™
Функции Remote, Viewer и Edit на Imaging Edge™

Подобрете ги фотографиите со Imaging Edge. Користете „Remote“ за контрола и следење на фотографирањето преку компјутер; „Viewer“ за брзо прегледување, оценување и избирање фотографии; и „Edit“ за претворање RAW-податоци во висококвалитетни фотографии. Извлечете максимум од RAW-датотеките на Sony и управувајте со снимените материјали поефикасно.

Capture One (за Sony)
Capture One за Sony

Capture One Express (за Sony) е бесплатен софтвер што нуди обработка на RAW, лесно управување и алатки за уредување. Capture One Pro (за Sony) може да го купите за да добиете уште повеќе алатки за уредување и опција за фотографирање преку компјутер.

Илустрација
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam овозможува користење на фотоапарат од Sony како висококвалитетна веб камера со широка компатибилност, за одлични проследувања во живо и конференции.

iMovie
Се користи со iMovie и Final Cut Pro X

Овој производ е компатибилен со Final Cut Pro X и iMovie.

Спецификации и функции

  • Exmor® CMOS сензор за целосна слика со 12,2 MP

  • Извонредно голема чувствителност од ISO 50 до ISO 409600

  • BIONZ™ X процесор за врвни детали и намалување на шум

  • 4K видео излез со обработка на сите точки

  • Систем со E-монтажен заменлив објектив

Компатибилност со објективи
Објективи со E приклучок од Sony
Тип на сензор
35 мм
Тип на сензор
Exmor® CMOS сензор од 35 мм за целосна слика (35,6 x 23,8 мм)
Број на точки (ефективни)
12,2MP
ISO чувствителност
ISO 50–409600
Траење на батеријата (фотографии)
До 380 снимки
Вид на визир
Електронски визир (во боја) од 0,5"
Тип на монитор
TFT LCD екран од 3,0"

Што има во пакетот

Батерија на полнење NP-FW50, Заштитник за кабли, AC адаптер AC-UD10, Полнач на батерии BC-TRW, Појас за преку рамо, Капаче за куќиште, Капаче за приклучок за галантерија, Капаче за окулар, Микро USB кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Експертите велат