Дознајте за функциите на SRS-XV900

Оваа видеоснимка ви го претставува безжичниот звучник SRS-XV900 од Sony и ги прикажува неговите клучни функции преку примерот на забава на група пријатели.

We start by zooming into different parts of the speaker, touching briefly on the ambient lighting around the top handle and then panning down to the large, uniquely-shaped, X-Balanced woofer unit, designed for high quality & powerful bass sound. Rotating around the top of the unit reveals six sound-spreading tweeters (front, sides and top), producing OmniDirectional Party Sound, which is then shown filling a large living space with sound as we zoom out to the party.

A series of shots show the party guests dancing and we see how a quick tap on the XV900’s top touch panel can switch on Omnidirectional Party Lights, illuminating the space with ambient light.

The XV900 is moved to a different area of the house and the 25-hour long battery life is highlighted. It is then connected to a wall-mounted TV playing live music, and the TV Sound Booster is activated to enhance the guests’ enjoyment of the music, with deep bass and room filling sound.

Finally, we see how the integrated handle and castors allow simple portability, as a party guest wheels the speaker outside, and a microphone and guitar are connected to allow the guests to dance and sing karaoke on an outdoor deck as the sun sets.

Неверојатен звук од безжичен звучник

Благодарение на највисокиот звучен притисок во палетата на безжични звучници на Sony и неверојатното траење на батеријата од 25 часа, новиот XV900 од Sony секогаш е подготвен за забава.

()
  • SRS-XV900

    НОВО


Слика од човек кој танцува пред звучник од палетата на серијата X

LIVE LIFE LOUD

Животот треба да се живее максимално. Тоа значи да се соберете со пријателите, да ја засилите музиката максимално и да танцувате цела ноќ на јасен и богат звук.

Со нашите нови звучници од серијата X ќе можете да извлечете максимум од секој момент, да организирате забави што ќе ги паметите засекогаш и постојано да го живеете животот гласно.

Слика од луѓе кои уживаат во функциите на звучникот SRS-XV900

Комбинирајте ги звукот и осветлувањето за подобри забави

Веднаш подобрете ја атмосферата со повеќенасочниот звук за забава и амбиенталното осветлување што го подобрува расположението.

Подобрете го гледањето телевизија во удобноста на вашиот дом

Добијте доживување на повисоко ниво додека гледате телевизија, со длабокиот бас и звук што ја исполнува просторијата што го нуди функцијата TV Sound Booster.
Слика од луѓе што уживаат во функцијата TV Sound Booster

Пејте и свирете во ноќта со вклучените функции за караоке и диџеи

XV900 се одликува со повеќе приклучоци за влез, со што ви овозможува да приклучувате микрофони, па дури и гитара.
Слика од луѓе кои уживаат во функциите за караоке и диџеи на безжичниот звучник SRS-XV900
Слика одблиску од горниот панел на допир на безжичниот звучник SRS-XV900

Забавата е на дофат на вашите прсти

Благодарение на панелот на допир што ви овозможува да ги менувате режимите, поставките и осветлувањето, вие имате целосна контрола над забавата.

ДИМЕНЗИИ

КОМПОНЕНТИ

Еко порака

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности.