Звук

Вид на звучникот
целосен опсег
Димензии на звучник
Сателитски звучник: 48 мм
Режими на звук
Clear Audio+, DSEE

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
прибл. 211x80x83 мм
Тежина
Прибл. 930 гр.

Безжични врски

Wifi
Не
NFC
да
Функција за ракување без користење на рацете
да
DLNA
Не
Chromecast built-in
Не
Spotify Connect
Не

Bluetooth®

Систем на комуникација
Bluetooth Specification верзија 3.0
Макс. опсег на комуникација
10 м
Компатибилни профили
A2DP / AVRCP / HSP / HFP
поддржани кодеци
SBC / AAC / LDAC
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Фреквентен опсег
2,4GHz фреквентен појас

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
USB A приклучок, Мини стерео приклучок (влез)

Општи карактеристики

Траење на батеријата
прибл. 24 часа
Напојување
Внатрешна на полнење + AC адаптер
Заштита од вода 
да (IPX5)
Потрошувачка на енергија
30W

Еколошки, заштеда на енергија

Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност)
0.5W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) - приклучоци
-

Опции на бои

redgreenblueblack

Што има во пакетот

  • AC адаптер за напојување
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Почувствувајте ја моќта на EXTRA BASS™

Иновативната технологија EXTRA BASS го прави овој звучник идеален за уживање во EDM и други жанрови на музика со длабок бас. Користејќи уникатен процесор за дигитални сигнали од Sony, EXTRA BASS ги подобрува длабоките и моќни звуци со бас. 

Голем звучник од 48 мм со целосен опсег

Новосоздадениот голем звучник од 48 мм со целосен опсег и технологија EXTRA BASS има моќен вграден магнет и голем опсег на придвижување за длабок бас. Лесната мембрана, пак, создава голем звучен притисок за да го обезбеди посакуваниот звук со моќен бас.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Водоотпорен дизајн

Без разлика дали сакате да се забавувате покрај базенот или да ги користите звучниците надвор, водоотпорниот дизајн овозможува безгрижно користење. 

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Траење на батеријата од 24 часа

Забавувајте се дење и ноќе. Благодарение на продолженото траење на батеријата, репродукцијата на вашите песни нема да запре, што значи дека забавата ќе трае подолго. 

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Беспрекорно проследување со NFC и Bluetooth®

Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® технологијата ги елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Со вашиот уред кој поддржува NFC допрете ги слушалките за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку Bluetooth® и ќе бидете подготвени.