HT-ST9

Нова дефиниција на аудио системите

Прекрасен опкружувачки звук како во кино во комбинација со звук со висока резолуција. Со HT-ST9, ќе уживате во совршен звук независно дали гледате, слушате или играте.

Така како што замислиле изведувачите

Уживајте во најситните детали од звукот со поголем квалитет отколку кај CD дисковите, благодарение на звукот со висока резолуција. Страста за музика ги обединува сите компоненти, па затоа ќе помислите дека изведувачот настапува пред вас.

Почувствувајте ги случувањата околу вас

Технологија за 7.1-кан. S-Force PRO Front Surround

Нашиот виртуелен опкружувачки звук ги комбинира дигиталната обработка на сигнали со технологијата за контрола на бранови за да симулира природно тридимензионално звучно поле само со звучникот во вид на лента и сабвуферот.

Погледнете го видео записот

Погледнете го одблиску HT-ST9 и дознајте како функционира 7.1-каналниот опкружувачки звук кај овој звучник во вид на лента што поддржува звук со висока резолуција.

Dolby® TrueHD
Dolby® TrueHD

Уживајте во јасен и реалистичен звук со форматот за компресија без загуби Dolby® TrueHD.

DTS-HD™
DTS-HD™

Внесете реалистичност во филмовите и музиката со динамичен опкружувачки звук благодарение на форматот DTS-HD.

Поврзете се

Лесно е да го проширите вашето домашно кино. Со 3 HDMI влезови, 1 HDMI ARC излез, USB влез и оптички дигитални и аналогни приклучоци, има место за целата ваша опрема.

Проследување на 4K

Задржете го 4K квалитетот од изворот до екранот - функцијата за проследување на 4K овозможува пренесување податоци низ звучникот во вид на лента без намалување на квалитетот на сликата и е компатибилна со HDCP 2.2.

Проследување на 4K
Што е звук со висока резолуција?

Звукот со висока резолуција се однесува на група дигитални процеси кои овозможуваат кодирање и репродукција на музика со повисоки стапки на семплирање од оние кај CD дисковите.

Што е звук со висока резолуција?
44,1KHZ / 16 БИТА [CD]
Што е звук со висока резолуција?
96KHZ / 24 БИТА [ВИСОКА РЕЗОЛУЦИЈА]
S-Master HX
Дигитален засилувач S-master HX

Нашиот засилувач S-Master HX е дигитален и ги елиминира аналогните компоненти за намалување на нивоата на шум во повратната фаза, за да овозможи беспрекорна јасност.

DSEE HX
Процесор за подобрување на дигитален звук HX

Дури и музиката од услугите за проследување од интернет може да се подобри со помош на DSEE HX™ за да се добие богат звук со квалитет поблизок до оној на звукот со висока резолуција.

ClearAudio+
ClearAudio+

Од режим за игри до режим за филмови или музика - ClearAudio+ автоматски ги прилагодува поставките за звук за да одговараат на содржините кои ги гледате или слушате.

Создадени за исклучителен звук

Од конструкцијата на звучниците до прецизните аудио технологии, секој елемент на HT-ST9 е прилагоден да го обезбеди најдобриот можен квалитет на звук.

Поврзете се со вашата музика

Проследувањето на вашата омилена музика со детали и јасност каква што заслужува е едноставно, благодарение на комбинацијата на безжични технологии и висококвалитетни аудио кодеци.

Висококвалитетно безжично проследување на звук

Издигнете го проследувањето музика на ново ниво. Создаден од Sony, LDAC кодекот поддржува до три пати поголема бит-стапка од обичното проследување преку Bluetooth®. Со ефикасното кодирање во комбинација со стапката на семплирање од 96kHz, LDAC доловува повеќе детали за слушање со квалитет кој го надминува CD квалитетот.

Безжично лично слушање

Уживајте во безжичен звук без да им пречите на другите

Проследувајте музика од звучникот во вид на лента до кој било безжичен уред со Bluetooth®, вклучувајќи ги и најновите слушалки за звук со висока резолуција компатибилни со LDAC.

Лично безжично слушање
NFC
Поврзување за момент

Извршете брзо поврзување меѓу одредени паметни телефони и звучникот во вид на лента со помош на NFC со еден допир.

Звучник во вид на лента со Bluetooth® за безжично проследување
Проследување преку Bluetooth®

Проследувајте музика безжично од вашиот паметен телефон, таблет-уред или лаптоп преку Bluetooth®.

Wi-Fi®
Безжично проследување

Поврзете се на интернет со вградениот Wi-Fi® за да проследувате звук од вашиот лаптоп или мобилен уред.

Едноставен пристап до вашата музика

Добијте лесен пристап до богат избор на музика и многу повеќе, благодарение на Chromecast built-in (претходно Google Cast™) и Spotify Connect.

Chromecast built-in
Chromecast built-in

Проследувајте музика, онлајн радио и podcast содржини од вашиот паметен телефон, таблет-уред или лаптоп кон вашиот аудио уред. Само допрете го копчето за проследување.

Spotify
Spotify Connect

Репродуцирајте од Spotify преку вашиот аудио уред, користејќи ја апликацијата Spotify како далечински управувач.

Проследувајте со Chromecast built-in

Проследувајте музика, podcast-содржини и радио преку повеќе од 100 апликации за музика, како YouTube Music и многу други.

Обединете ја вашата музика

Едноставна контрола на проследувањето со новата апликација SongPal

SongPal нуди лесно и интуитивно управување на слушањето. Инсталирајте ја апликацијата SongPal на одредени паметни телефони и преземете ја контролата врз репродукција на музика, поставувањата на уредот и многу повеќе - сето тоа преку една апликација.

Апликација SongPal
Слушајте музика во друга просторија

Овозможете ѝ на истата прекрасна песна да ве следи во домот со опцијата за слушање во повеќе простории, контролирана преку апликацијата SongPal. Користете SongPal Link за да групирате заедно одредени звучници во вид на лента и звучници од Sony, а потоа проследувајте музика од различни услуги за музика, паметен телефон, компјутер или вашата DLNA мрежа во повеќе простории од вашиот дом.

Подобрете ја целата забава

Без разлика дали го гледате омилениот филм, ја играте најновата игра или слушате класичен албум, HT-ST9 го подобрува звукот за врвно забавно доживување.

Дизајнирани за да ве импресионираат

Секој елемент на дизајнот на HT-ST9 е внимателно обмислен и изработен само од материјали со највисок квалитет. Во елегантниот надворешен дел од алуминиум се сместени 7 звучници од карбонски влакна и 3 коаксијални звучници, за да добиете звучник во вид на лента кој го комбинира богатиот звук со врвна завршна обработка.

Дизајн од Sony
Врвна геометрија

Симфонија на аудиовизуелни елементи и елементи од ентериер. Дознајте ги ексклузивните приказни за инспирацијата на дизајнот.

Спецификации и функции

Прекрасен опкружувачки звук како во кино во комбинација со звук со висока резолуција. Со HT-ST9 ќе уживате во совршен звук независно дали гледате, слушате или играте. Од изработка до дизајн, секој елемент е дизајниран да обезбеди исклучително уживање во домашната забава.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Подобрувањето со DSEE HX го обновува квалитетот кај компресираните фајлови

  • S-Master HX дигитален засилувач за чист и квалитетен звук

  • Уживајте во атмосферата од стадионот во живо со режимот за фудбал

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+ 

Канали на засилувач
7.1 канали
Влезни и излезни приклучоци
Bluetooth® пренос, Bluetooth® прием, USB-A, Аналоген аудио влез (вкл. TV CEC), Етернет
ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД - САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д) 
113 x 8,8 x 13,3 см
ГОЛЕМИНА НА САБВУФЕР (Ш X В X Д) 
24,9 x 40,3 x 42,6 см
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина