HT-NT5

Дознајте што сте пропуштале досега

Уживајте во звук со висока резолуција преку 3-системски звучници и 6 посебни засилувачи со овој тенок звучник во вид на лента. Специјално дизајнираните високотонци и засилувачите S-Master HX ќе ве внесат подлабоко во секој филм, листа со песни и видеоигра.

ЗВУЧНИЦИ ВО ВИД НА ЛЕНТА

2.1-кан. звучник во вид на лента со звук со висока резолуција/Wi-Fi®

HT-NT5
Слика од 2.1-кан. звучник во вид на лента со звук со висока резолуција/Wi-Fi®
Така како што замислиле изведувачите

Уживајте во најситните детали од звукот со поголем квалитет отколку кај CD дисковите, благодарение на звукот со висока резолуција. Страста за музика ги обединува сите компоненти, па затоа ќе помислите дека изведувачот настапува пред вас.

Создаден за врвен звук

Откријте нови длабочини и дискретни детали во сите песни и филмови со многубројните специјални компоненти за звук и технологиите за звук со висока резолуција на HT-NT5.

S-Force опкружувачки звук
Бидете опкружени со звук

Нашата технологија за виртуелен опкружувачки звук ве пренесува во филмовите што ги сакате преку симулација на богати тродимензионални звучни полиња во кои можете да уживате.

Што е звук со висока резолуција?

Исто како и конверзијата на видеоснимки со стандардна резолуција во HD, така и песните со звук со висока резолуција имаат подобар квалитет отколку MP3 песните и CD дисковите, овозможувајќи ви да го слушнете секој здив, секој ритам, секоја нота.

Звук со Bисока Pезолуција

3,2x повеќе пренесени податоци

Подобрување со DSEE HX
Подобрување со DSEE HX

Слушнете ги сите детали од оригиналната снимка. DSEE HX нуди звук со квалитет како од музичко студио преку обновување на изгубените детали при процесот на компресија.

Поврзете сè

HDMI, USB и оптички приклучоци

Отсега ќе можете да уживате во висококвалитетен звук од сите содржини што ги гледате, благодарение на 3x HDMI влезови, 1x HDMI излез, USB, дигиталните и аналогните приклучоци. 

Компатибилност со HDR
Компатибилност со HDR

HDR сигналот нуди исклучителни детали, бои и контраст, со многу поголем опсег на светлина од другите видео формати. 

HDCP 2.2 заштита од копирање
HDCP 2.2

HT-NT5 е компатибилен со заштитата од копирање HDCP 2.2, така што ќе бидете подготвени за идните 4K формати. 

Создаден да одговара на вашиот телевизор

Дизајнот со низок профил на HT-NT5 нема да ви пречи додека гледате и може лесно да се монтира на ѕид, а паметната контрола на звучниците го оптимизира звукот и во двата случаи. Тој нуди и компатибилност со 4K за да уживате во реалистична слика и звук.

Монтирање на ѕид
Елегантно поставување

Кога е монтиран на ѕид, елегантниот дизајн одлично се вклопува под вашиот телевизор.

Дизајн со низок профил
Дизајн со низок профил

Ако го ставите на рамна површина, компактната форма на звучникот во вид на лента нема да ви пречи при гледањето.

Звук кој останува со вас

Проследувајте музика низ целиот дом со SongPal Link

Слушајте ја истата прекрасна песна низ целиот дом со опцијата за слушање во повеќе простории, контролирана преку апликацијата SongPal. Користете SongPal Link за да групирате одредени звучници во вид на лента и звучници од Sony, а потоа проследувајте музика во повеќе простории.

Едноставен пристап до вашата музика

Добијте лесен пристап до богат избор на музика и многу повеќе, благодарение на Chromecast built-in (претходно Google Cast™) и Spotify Connect.

Chromecast built-in
Chromecast built-in

Проследувајте музика, онлајн радио и podcast содржини од вашиот паметен телефон, таблет-уред или лаптоп кон вашиот аудио уред. Само допрете го копчето за проследување.

Spotify
Spotify Connect

Репродуцирајте од Spotify преку вашиот аудио уред, користејќи ја апликацијата Spotify како далечински управувач.

Проследувајте со Chromecast built-in

Проследувајте музика, podcast-содржини и радио преку повеќе од 100 апликации за музика, како YouTube Music и многу други.

Wi-Fi®
Безжичен звук

Проследувајте музика од интернет преку Wi-Fi® или користете Bluetooth® за проследување звук од лаптоп, паметен телефон или таблет-уред.

Подобар Bluetooth®

LDAC е технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во висококвалитетен безжичен звук преку Bluetooth®. Со LDAC може да проследувате музика со ист квалитет како звукот со висока резолуција за врвно уживање во безжичното слушање. 

Спецификации и функции

Уживајте во звук со висока резолуција и елегантен дизајн преку 3-системските звучници напојувани со 6 дискретни засилувачи во овој тенок звучник во вид на лента. Специјално дизајнираните високотонци поставени нагоре и засилувачите S-Master HX ќе ве внесат подлабоко во секој филм, листа за репродукција и видеоигра, опкружувајќи ве со неверојатни детали. Неговиот тенок профил не дозволува ништо да се испречи помеѓу вас и содржините што ги гледате.
  • Поддршка за звук со висока резолуција

  • DSEE HX ја подобрува музиката до квалитетот на звукот со висока резолуција

  • Звук со висока резолуција преку 3-системски звучници и 6 дискретни засилувачи

  • S-Force PRO Front Surround создава звук како во кино

  • Безжично слушање во повеќе простории

Излезна моќност (вкупна)
400W
Канали на засилувач
6.1 канали
Влезни и излезни приклучоци
Bluetooth® пренос, Bluetooth® прием, USB, Аналоген аудио влез, Етернет
ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД - САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д) 
108 × 5,8 × 12,7 см
ГОЛЕМИНА НА САБВУФЕР (Ш X В X Д) 
19 × 38,2 × 38,6 см

Што има во пакетот

HDMI кабел, Носач за монтажа на ѕид, Прицврстувач за металната решетка, Batteries, Водич за брзо поставување

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина