ПРЕНОСЛИВО РАДИО

Сите спецификации и функции

SRF-18

Приемник

Дигитален приемник
НЕ
Аналоген приемник
ДА
FM појас
ДА, стерео
AM појас
ДА, моно

Приклучници

Аудио влез
ДА, за репродукција од дигитален медиумски плеер
Приклучок за слушалки
ДА
Аудио излез
ДА

Општи податоци

Енергетски потреби
Суви батерии
Вид на батерија
2 x AA
Век на траење на батеријата (ч)
Над 50 (ако се користат алкални батерии)
Автоматско исклучување
НЕ
Звучнички систем
Стерео
Излезна моќност
80mW + 80mW
Големина на звучниците (мм)
φ 36 x 2

Димензии

Широчина (мм)
155,4
Височина (мм)
80,3
Длабочина (мм)
34,2
Тежина (г)
198гр. вкл. батерии

Опрема што се испорачува

1 аудио кабел за поврзување
Стерео мини - стерео мини приклучок

Опции на бои

whiteblack

Функции

Уживајте во FM/AM радио каде и да одите

СЛУШАЈТЕ ГИ ОМИЛЕНИТЕ РАДИО ПРОГРАМИ КАДЕ И ДА СТЕ.

Надворешен звучник за MP3 музички плеери

Аудио влезот и испорачаниот кабел ви овозможуваат да репродуцирате музика со стерео звук од вашиот дигитален музички плеер.

Лесни, компактни, практични за носење

Ова компактно и лесно радио, кое работи на 2 AA батерии, е навистина преносливо и можете да го носите наоколу по ваша желба.

Излезна моќност од 80mW + 80mW

Уживајте во вашата музика во стерео звук и со која било јачина на звукот, благодарение на вкупната излезна моќност на звучниците од 80mW + 80mW.

Приклучок за слушалки

Слушајте ја вашата музика дискретно и приватно преку вашите слушалки.