Прескокни до содржина

HDR-MV1

Вашата публика ве очекува

Благодарение на звукот со професионален квалитет, HD видеозаписите и беспрекорната компатибилност со интернет, нашиот музички видеорекордер е дизајниран за музичари кои сакаат да го споделат својот талент.

Просторен звук

X-Y стерео микрофон со покривање на 120°

HDR-MV1 е дизајниран така што неговите микрофони се истакнати однадвор, наместо да се вградени во уредот. А со два микрофони кои се вкрстени, тие снимаат широк опсег на звук од лево, од центар и од десно, што резултира со длабок и реалистичен стерео звук.

120˚ еднонасочни стерео микрофони

Без сечење

Без сечење при јачина на звук како во рок арените

Секогаш свирете со полна јачина на звук; големите јачини на звукот се порамнети за да се спречи сечењето или изобличувањето.

Широка фреквенција

Од најниски до највисоки: сите се во ред

Широкиот фреквентен опсег е „рамен“ од бас тоновите па сè до високите тонови, за да се сними сè, од тапани до виолини.

LPCM и AAC

Професионално или аудио подготвено за интернет

Снимајте во некомпресиран Linear PCM или во AAC формат на 48kHz /128kbps—идеално за користење на интернет.

Создаден за музичари

HDR-MV1 е дизајниран за сериозни уметници: клучните карактеристики вклучуваат снимање во Linear PCM формат без загуби во квалитетот или во AAC формат наменет за интернет, широкоаголни видео снимки и вградено NFC споделување за лесно вчитување.

Светли детали на темни места

Дури и со прилагодувања кои ја прават снимката најзатемнета, таа ќе изгледа чиста и јасна. Со ZEISS® објективот, Sony Exmor R® CMOS сензорот и брзиот BIONZ™ процесор, вие добивате full HD видео снимка со извонредни детали и богати бои.

ВИСТИНСКА СНИМКА НА HDR-MV1
СНИМКА НА ТИПИЧЕН УРЕД ЗА СНИМАЊЕ
Лого на Exmor R™ CMOS сензорот

Извонредни снимки при слаба осветленост

Exmor R® CMOS сензорот од Sony е исклучително чувствителен, овозможува снимање на изрази на лицето и брзи движења, дури и во темни опкружувања како студија или сцени.

Zeiss лого

120˚ широкоаголен објектив

ZEISS објективот со врвен квалитет ви овозможува снимање на големи сцени во мали простори, дури и кога нема простор за оддалечување.

BIONZ™ лого

Моќен процесор за обработка

Брзиот BIONZ™ процесор за слика со висока верност ја доловува секоја нијанса на сцената, за да испорача врвни резултати и под најтешки услови за снимање.

Споделете го вашиот талент. Публиката ве очекува.

Вчитувајте и споделувајте видеоснимки на самото место

Инсталирајте PlayMemories Mobile од Sony и поврзувајте паметни телефони или таблет-уреди преку Wi-Fi®. HDR-MV1 се одликува и со NFC со еден допир за впарување уреди со само еден допир. Споделувајте видеоснимки со пријателите и на социјалните мрежи.

NFC лого

Споделување преку NFC врска со еден допир

Славата, па дури и богатството, се на само еден допир од вас. NFC или Near Field Communication поврзувањето ви овозможува да префрлите видео снимки со еден допир од HDR-MV1 на кој било компатибилен уред.

Wi-Fi лого

Практично поврзување

Можноста за Wi-Fi поврзување значи дека ќе ја поставите вашата изведба на вашата омилена социјална мрежа уште пред клубот да биде затворен таа вечер.

Исклучителни карактеристики за врвна изведба

Комбинирајќи ја експертизата на Sony во технологиите на звук и на слика, иновативниот дизајн на HDR-MV1 го испорачува токму она што ентузијастите и полу-професионалните музичари го бараат за да им помогне да го развијат нивниот талент - и нивната публика.

 • Гледано од страна
 • Гледано одзади
 • Гледано од страна
HDR-MV1 120 X-Y стерео микрофон

Снимете чист звук

Намалете го несаканиот шум од ниските фреквенции, како од клима уред, со помош на вградениот филтер за отстранување на ниски фреквенции.

HDR-MV1 во торбата за гитара

Може да послужи и како Linear PCM рекордер

Користете го HDR-MV1 како самостоен снимач на звук, и снимете го вашиот звук во Linear PCM формат.

HDR-MV1 нивоа на снимање

Поставете совршено ниво за секоја изведба

Проверете ги нивоата на снимање со помош на мерачот на екранот, и прилагодете ги со 31 чекор на зголемување.

Синхронизација на звукот со движењето на усните со HDR-MV1

Синхронизација на звукот со движењето на усните

Синхронизацијата на звукот со движењето на усните го прилагодува звукот да се совпадне со сликата кога репродуцирате на други уреди.

Квалитетен звук и слика со HDR-MV1

Извонредна слика и звук, на кое било место

Изборот на сцената едноставно го прилагодува снимањето на звукот и сликата најдобро да одговара на вашата средина за изведба.

Triluminos боја со HDR-MV1

Оживејте ја вашата изведба во TRILUMINOS™ боја

Погледнете ги сите богати, природни бои во вашите снимки, на телевизори кои располагаат со TRILUMINOS™ екрани.

 • Сесии на вежбање
 • Проби
 • Изведби во живо
 • Споделување
Спецификации и функции
 • Еднонасочен X/Y стерео микрофон со агол од 120 степени

 • 1080p Full HD видео снимки

 • Fonticon_Zeiss_logo

  Tessar објектив од ZEISS®

 • Вграден Wi-Fi®

 • Поврзување со еден допир со NFC

Вид на објектив
Tessar објектив од ZEISS®
Тип на сензор
Задно осветлен Exmor R® CMOS од тип 1/2,3 (7,77мм)
Тип на екран
6,7см (тип 2,7) Clear Photo LCD™ екран (230K) широк формат (16:9) (960x240)
Влезни и излезни приклучоци
HDMI® излез (микро), Влез за микрофон, Линиски влез (аналогно аудио), Отвор за мемориска картичка, Повеќенаменски/микро USB, Приклучок за слушалки

Што има во пакетот

Комплет батерии на полнење (NP-BX1), микро USB кабел, Капаче за објектив, Врвка за капаче, "Водич за ракување"

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина