СЛУШАЛКИ ЗА ВО УВО MDR-XB70AP СО EXTRA BASS™

Сите спецификации и функции

MDR-XB70AP

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
8,9 x 17,4 x 4 см

Општи карактеристики

Затворен вид
ДА (затворен динамички вид)
Звучник
12 мм, динамички – тип на купола
Магнет 
Неодимиум
Капацитет
100 mW (IEC)
Импеданса (оми)
40 оми (1 KHz)
Дијафрагма
PET
Фреквентен одзив
4 Hz-26.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
108 dB / mW
Должина на кабел
1,2 м
Приклучник
Позлатен мини стерео приклучок во форма на L
Начин на носење
Внатрешно поставување

Опции на бои

goldsilver

Функции

Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Неодимиумски звучници од 12 мм

Специјално создадените звучници од 12 мм нудат комбинација од компактен и лесен дизајн со голема чувствителност од 112 dB/mW, за моќен звук без изобличувања при висока јачина на звукот.

Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Далечински управувач и микрофон кои се вградени во кабелот за повици без користење на рацете

Одговарајте на повици без да ги користите рацете и менувајте песни без воопшто да го допирате вашиот телефон, благодарение на вградениот далечински управувач и микрофон.

Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Powered Bass Duct++ за исклучително длабок бас

Технологијата Powered Bass Duct++ создава длабок бас со брз одзив и моќни ниски фреквенции, што ја прави совршена за музичките стилови фокусирани на ниските фреквенции.

Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Кабел кој не се заплеткува

Кабелот има дизајн со засекувања за да ги спречи заплеткувањата, така што слушалките нема да направат јазол.

Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Алуминиумско куќиште за висококвалитетен звук

Алуминиумското куќиште е лесно, а сепак неверојатно цврсто и ги намалува несаканите вибрации што можат да го намалат квалитетот на звукот.

4 големини на ушни влошки

Со изборот на 4 големини на ушни влошки (SS, S, M и L), ќе можете да го прилагодите вметнувањето за удобно слушање во движење.