Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™
Слика од Слушалки за во уво MDR-XB70AP со EXTRA BASS™

Функции

Неодимиумски звучници од 12 мм

Специјално создадените звучници од 12 мм нудат комбинација од компактен и лесен дизајн со голема чувствителност од 112 dB/mW, за моќен звук без изобличувања при висока јачина на звукот.

Далечински управувач и микрофон кои се вградени во кабелот за повици без користење на рацете

Одговарајте на повици без да ги користите рацете и менувајте песни без воопшто да го допирате вашиот телефон, благодарение на вградениот далечински управувач и микрофон.

Powered Bass Duct++ за исклучително длабок бас

Технологијата Powered Bass Duct++ создава длабок бас со брз одзив и моќни ниски фреквенции, што ја прави совршена за музичките стилови фокусирани на ниските фреквенции.

Кабел кој не се заплеткува

Кабелот има дизајн со засекувања за да ги спречи заплеткувањата, така што слушалките нема да направат јазол.

Алуминиумско куќиште за висококвалитетен звук

Алуминиумското куќиште е лесно, а сепак неверојатно цврсто и ги намалува несаканите вибрации што можат да го намалат квалитетот на звукот.

4 големини на ушни влошки

Со изборот на 4 големини на ушни влошки (SS, S, M и L), ќе можете да го прилагодите вметнувањето за удобно слушање во движење.

Спецификации

Овие слушалки се одликуваат со извонреден звук и наградуван дизајн. Достапни со завршна обработка во црна или златна боја, Стилските ушни влошки содржат моќни неодимиумски звучници од 12 мм и Powered Bass Duct технологија за извонредно длабоки ниски тонови, а алуминиумското куќиште е дизајнирано да обезбеди богат и динамичен звук низ целиот фреквентен опсег.
  • Далечински управувач и микрофон на кабелот, компатибилни со паметни телефони

  • Удобни силиконски ушни влошки за безбедно вметнување

  • Кабел во вид на Y со должина од 1,2м

  • Алуминиумско куќиште за богат и динамички звук

  • Powered Bass Duct++ за исклучително длабоки ниски тонови

Звучник
12 мм, динамички – тип на купола
Фреквентен одзив
4 Hz-26.000 Hz
Капацитет
100 mW (IEC)
Должина на кабел
1,2 м
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина