ЗА ВО УВО

Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум

MDR-EX750NA
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум

redpinkgreengrayblack

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX750NA h.ear in со поништување на шум
Чист звук и стил, каде и да одите

Дигиталното поништување на шумот значи дека ќе уживате во звук со врвен квалитет во секое опкружување. Едноставниот и препознатливиот стил ќе ви овозможи да го правите тоа со стил.

Оставете впечаток

Изберете смели и светли бои

Изберете завршна обработка во боја по избор која ќе одговара на вашиот стил.

Нема пречки, само совршен звук

Дигиталното поништување на шумот ви овозможува да се фокусирате на музиката

Задлабочете се во моментот со дигиталното поништување на шумот со технологијата за два сензори за шум. За откривање на амбиенталниот шум се користат два микрофони, кој потоа се елиминира со спротивни фреквенции, за да добиете јасен звук без пречки од надворешниот свет.

Детали во секоја нота

Слушнете ги омилените песни како никогаш досега. Нашите висококвалитетни технологии за звук нудат врвни детали за сите видови музика.

Звучници со голема чувствителност
Звучници од 9 мм со висока чувствителност

Нашите новосоздадени звучници се специјално дизајнирани да создаваат моќен и живописен звук од компактно куќиште.

Контрола на одзив за ритамот
Контрола на одзив за ритамот

Добијте звук со моќен и длабок бас, благодарение на интелигентно дизајнираниот акустички приклучок во куќиштето на слушалките.

Добијте го најдоброто од секоја песна

Исто како и конверзијата на видеоснимки со стандардна резолуција во HD, така и песните со звук со висока резолуција имаат далеку подобар квалитет од MP3 песните и CD дисковите, овозможувајќи ви да го слушнете секој здив, секој ритам, секоја нота. 

Звук со Bисока Pезолуција

3,2x повеќе пренесени податоци

Создадени за живот во движење

Без разлика каде ќе ве однесе музиката, слушалките h.ear in NC ви нудат секојдневна практичност и удобност.

Вграден далечински управувач
Одговарајте на повици, менувајте песни

Кабел кој не се заплеткува, со вграден далечински управувач и микрофон за повици и музика.

Век на траење на батеријата
За подолготрајна музика

Батеријата на полнење нуди прибл. 16 часа користење за повеќе музика во движење.

Дизајн од Sony
h.ear

Им овозможуваме на слушателите да го пронајдат својот стил,
со нова класика. Дознајте
ги ексклузивните приказни за инспирацијата на дизајнот.

Спецификации и функции

Нудејќи комбинација од звук со висока резолуција и технологија за поништување шум, h.ear in NC се најдобрите преносливи слушалки за сите кои сакаат да уживаат во музиката.
  • Компатибилност со звук со висока резолуција

  • Технологија за дигитално поништување на шум

  • звучник од 9мм со висока чувствителност

  • Моќен бас со контрола на одзив за ритамот

  • Траење на батеријата до прибл. 16 часа

Звучник
9 мм, во вид на купола (прифатен CCAW)
Фреквентен одзив
5 Hz - 40.000 Hz
Должина на кабел
Прибл. 1,5 м

Што има во пакетот

Микро USB кабел - прибл. 1,0 м, Хибридни силиконски ушни влошки - SS, S, M, L x2 големини, Слајд, Футрола за носење, Адаптер за употреба во авион, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина