Функции

CD
Да
DVD
Да
USB1
Да
USB2
Не
FM
Да
AM
Не
Аудио влез 1
Да
Аудио влез 2
Не
TV
Да (HDMI), (АУДИО ВЛЕЗ)
Bluetooth®
Да (iAP преку BT)

Влезови и излези

Аналоген аудио влез
1
Аналоген аудио излез
1
HDMI® излез
1
Композитен видео излез
1
USB влез
1
Влез за микрофон
2 (еден приклучок за 6φ / гитара - МИКРОФОН 2 / ГИТАРА)

Функции на звук

Музички еквалајзер
МУЗИКА
Режим за фудбал
ДА (ИСКЛУЧЕНО / ВКЛ. раскажување / ИСКЛ. раскажување)
Видео EQ
ФИЛМ / ИГРИ / ДРАМА / ВЕСТИ
Режим FIESTA
Да
Функција за засилување на басот
MEGA BASS
DSEE дигитално подобрување на звукот
DSEE (АВТОМАТСКИ)
Party Chain(жично)
Да
ClearAudio+
Да

Опкружувачки звук

Dolby® Digital
Да
Digital Music Arena
Не

Забава со звук

Звучни ефекти
Да
Изолатор
Да
Распространување
Да (само со апликации)
Wah
Да (само со апликации)
Семплер
Да (гребнатини и друго)

Ефект на осветлување

Светилка во звучникот
Да (повеќе бои)
Светло за забави
Да (подобрување - R / G / B)

Караоке

Регулирање на јачината на вокалот
Да
Контрола на копчиња
Да
Резервација на песни
Не
Бодување
Да
Микрофон јачина на звук
Да
Ехо
Да
Вокален водич
Да
Промена на глас
Не

Практични функции

Тајмер за заспивање
Да
Копчиња на допир
Да
USB СНИМАЊЕ
Да

Потрошувачка на енергија

Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)
0.5W

Безжично поврзување

Впарување со NFC со еден допир
Да

Bluetooth®

LDAC
Да
AAC
Да
A2DP(приемник)
Да
AVRCP
Да (вер. 1.5)
SPP
Да

Апликација

Компатибилни апликации за паметни телефони
Да (Sony | Music Center и Fiestable)

Спецификации на приемник

Појас
FM
RDS
Да
Надворешна антена
Да (75 оми)
Опсег на поставување (FM)
87,5-108 MHz / 50 kHz
Меморирани канали
FM20

Општо

Заклучување на местото за поставување
Да
Заклучување за деца
Да
Рачка за носење
Да (странично)

Дискови кои можат да се репродуцираат (аудио)

CD
Да
CD-R
Да
CD-RW
Да

Дискови кои можат да се репродуцираат (видео)

DVD
Да
DVD+R
Да
DVD-R
Yes
DVD+R DL
Да
DVD+RW
Да
DVD-RW (видео)
Да
VCD
Да

Спецификации на преден звучник

Високотонец
4 см x2 (конусен тип)
Среден опсег
8 см x2 (конусен тип)
Бас
20 см x 1 (мика)

Спецификации на сабвуфер

Sound Pressure Horn(хорна поставена на задната страна)
Да (SPH)

Главен уред

Димензии на главен уред (ШxВxД см)(прибл.)
293 x 798 x 300 мм

Преден звучник

Тежина (кг)(прибл.)
14 кг

Еколошки, заштеда на енергија

Потрошувачка на енергија (исклучен режим)
недостапно
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност)
0.3W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) - приклучоци
1,1 W (HDMI CEC) / 1,1 W (Bluetooth®) / 1,1 W (сите приклучоци и мрежи поврзани)
Режимот на подготвеност е активиран
По 15 минути
Режимот на подготвеност во мрежа е активиран – приклучоци
По 15 минути (HDMI CEC, Bluetooth)
Преклопник за вклучување/исклучување на безжична(и) мрежа(и)
BT STANDBY: Променете ја поставката за BT STANBY (OPTION-->BT STANDBY-->ON/OFF) HDMI CEC ON/OFF: [SETUP] --> [CONTROL FOR HDMI] на системот на [ON]/[OFF]

Што има во пакетот

  • Антена(и): FM антена
  • Далечински управувач:
Placeholder

Функции

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Уживајте со висококвалитетно проследување преку BLUETOOTH со LDAC™

LDAC е нова технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во најквалитетен безжичен звук преку технологијата Bluetooth. Со пренос на до 3x повеќе податоци, LDAC овозможува подобро безжично слушање на сета ваша музика. 

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Создадете атмосфера за забава

Загрејте ја атмосферата со осветлување на звучниците како во ноќните клубови. Светилките се насочуваат низ леќа за да се распространат на широка површина. Контролирајте ги светилките преку системот, а потоа гледајте како се синхронизираат со ритамот на музиката и создаваат атмосфера како во ноќните клубови во вашиот дом.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Осветлен контролен панел со копчиња на допир 

Уживајте во лесна контрола на репродуцирањето музика и светилките за забава дури и во темнина благодарение на копчињата на допир и осветлениот контролен панел.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Едноделен дизајн за максимална преносливост

Носете ги и забавувајте се насекаде, благодарение на нивниот едноделен дизајн. Без разлика дали сте во домот со пријателите или се забавувате на друго место, компактниот дизајн содржи вградени рачки за преносливост и практичност.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната 

Лесно организирајте натпревари во караоке со пријателите: само поврзете го MHC-V50D со телевизор и вметнете DVD со караоке, или пејте заедно со песните од YouTube™ преку технологијата Bluetooth. Двата влезови за микрофон, како и бодувањето и звучните ефекти ви овозможуваат да ги здружите силите со вашите пријатели за најдобриот натпревар во пеење. Вградената функција за регулирање на вокалите дури и ги стишува гласовите на CD дисковите за да можете да ги пеете сите омилени песни.

Диџеј ефектите ви овозможуваат да оставите сопствен белег на песните

Забавувајте ја публиката со диџеј ефектите. Четири различни ефекти за подготовка на вашата забава: Flanger создава длабок, громогласен ефект; WAH го изобличува звукот; Isolator издвојува одреден фреквентен појас; a PAN го префрлува звукот меѓу звучниците. Можете да ги користите диџеј ефектите преку апликацијата Fiestable и контролата со гестикулации, така што никогаш не било полесно да бидете креативни при составувањето на листите за репродукција за забавите.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Влез за гитара

Одржувајте сопствени мини концерти со влезот за гитара. Само приклучете ја гитарата и притиснете го копчето за гитара за да уживате во моќен звук од вашата гитара. Настапувајте соло или поврзете микрофон за да пеете.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

HDMI излез за едноставно поврзување

Едноставно поврзување со вашиот телевизор и други уреди преку HDMI излез. Благодарение на излезниот HDMI приклучок, сè што треба да направите е да поврзете еден кабел.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Уживајте во сите ваши филмови со вградениот DVD плеер

Земете ги вашите DVD дискови и гледајте ги на вградениот плеер на MHC-V50D. Уживајте во секоја експлозија, акциона или драматична сцена со опкружувачки звук како во кино кој ќе ве внесе во центарот на случувањата. Претворете ја дневната соба во кино и приредувајте неверојатни филмски ноќи.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Беспрекорно проследување со NFC и Bluetooth технологија

Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® технологијата ги елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Допрете го MHC-V50D со вашиот уред кој поддржува NFC за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку технологијата Bluetooth и тоа е сè.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Обединете ја вашата музиката со Sony | Music Center

Преземете ја апликацијата Sony | Music Center (претходно нарекувана SongPal) за вашиот паметен телефон или таблет-уред и преземете ја контролата врз вашата музичка збирка. Поврзете се лесно преку технологијата Bluetooth и добијте непречен пристап до сите омилени песни. Исто така, апликацијата може да се користи за прилагодување на поставувањата за звукот за да се обезбеди одличен и балансиран звук.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

USB приклучокот овозможува приклучување и репродукција

Репродуцирајте песни складирани во USB уред. Само поврзете го вашиот уред во приклучокот PLAY/REC и ќе можете да пренесувате музика од CD на USB.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Влез и излез за звук

Поврзете аудио/визуелна опрема преку влезниот и излезниот приклучок за звук. Поврзете телевизор или дополнителен звучник за да го засилите звукот на вашата забава.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Вграден CD плеер за вашата колекција од дискови

Слушајте класични албуми или дискови со компилации со вградениот CD плеер. Овој домашен аудио систем е компатибилен со CD, CD-R и CD-RW дискови – така што ќе можете да уживате во секаква музика, почнувајќи од студио снимки до музички компилации и преземени песни.

Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

FM радио приемник за вашите омилени емисии

Сакате а ги слушнете вашите омилени диџеи? Едноставно вклучете се преку FM вртливото копче на радиото и дознајте што се нуди.