HI-FI-СИСТЕМИ

Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V50D
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

Функции

Уживајте со висококвалитетно проследување преку BLUETOOTH со LDAC™

LDAC е нова технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во најквалитетен безжичен звук преку технологијата Bluetooth. Со пренос на до 3x повеќе податоци, LDAC овозможува подобро безжично слушање на сета ваша музика. 

Создадете атмосфера за забава

Загрејте ја атмосферата со осветлување на звучниците како во ноќните клубови. Светилките се насочуваат низ леќа за да се распространат на широка површина. Контролирајте ги светилките преку системот, а потоа гледајте како се синхронизираат со ритамот на музиката и создаваат атмосфера како во ноќните клубови во вашиот дом.

Осветлен контролен панел со копчиња на допир 

Уживајте во лесна контрола на репродуцирањето музика и светилките за забава дури и во темнина благодарение на копчињата на допир и осветлениот контролен панел.

Едноделен дизајн за максимална преносливост

Носете ги и забавувајте се насекаде, благодарение на нивниот едноделен дизајн. Без разлика дали сте во домот со пријателите или се забавувате на друго место, компактниот дизајн содржи вградени рачки за преносливост и практичност.

Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната 

Лесно организирајте натпревари во караоке со пријателите: само поврзете го MHC-V50D со телевизор и вметнете DVD со караоке, или пејте заедно со песните од YouTube™ преку технологијата Bluetooth. Двата влезови за микрофон, како и бодувањето и звучните ефекти ви овозможуваат да ги здружите силите со вашите пријатели за најдобриот натпревар во пеење. Вградената функција за регулирање на вокалите дури и ги стишува гласовите на CD дисковите за да можете да ги пеете сите омилени песни.

Диџеј ефектите ви овозможуваат да оставите сопствен белег на песните

Забавувајте ја публиката со диџеј ефектите. Четири различни ефекти за подготовка на вашата забава: Flanger создава длабок, громогласен ефект; WAH го изобличува звукот; Isolator издвојува одреден фреквентен појас; a PAN го префрлува звукот меѓу звучниците. Можете да ги користите диџеј ефектите преку апликацијата Fiestable и контролата со гестикулации, така што никогаш не било полесно да бидете креативни при составувањето на листите за репродукција за забавите.

Влез за гитара

Одржувајте сопствени мини концерти со влезот за гитара. Само приклучете ја гитарата и притиснете го копчето за гитара за да уживате во моќен звук од вашата гитара. Настапувајте соло или поврзете микрофон за да пеете.

HDMI излез за едноставно поврзување

Едноставно поврзување со вашиот телевизор и други уреди преку HDMI излез. Благодарение на излезниот HDMI приклучок, сè што треба да направите е да поврзете еден кабел.

Уживајте во сите ваши филмови со вградениот DVD плеер

Земете ги вашите DVD дискови и гледајте ги на вградениот плеер на MHC-V50D. Уживајте во секоја експлозија, акциона или драматична сцена со опкружувачки звук како во кино кој ќе ве внесе во центарот на случувањата. Претворете ја дневната соба во кино и приредувајте неверојатни филмски ноќи.

Беспрекорно проследување со NFC и Bluetooth технологија

Near Field Communication (NFC) и Bluetooth® технологијата ги елиминираат потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Допрете го MHC-V50D со вашиот уред кој поддржува NFC за брзо и лесно поврзување, а потоа започнете со проследување на вашата музичка збирка. Немате NFC? Нема проблем. Поврзете се преку технологијата Bluetooth и тоа е сè.

Обединете ја вашата музиката со Sony | Music Center

Преземете ја апликацијата Sony | Music Center (претходно нарекувана SongPal) за вашиот паметен телефон или таблет-уред и преземете ја контролата врз вашата музичка збирка. Поврзете се лесно преку технологијата Bluetooth и добијте непречен пристап до сите омилени песни. Исто така, апликацијата може да се користи за прилагодување на поставувањата за звукот за да се обезбеди одличен и балансиран звук.

USB приклучокот овозможува приклучување и репродукција

Репродуцирајте песни складирани во USB уред. Само поврзете го вашиот уред во приклучокот PLAY/REC и ќе можете да пренесувате музика од CD на USB.

Влез и излез за звук

Поврзете аудио/визуелна опрема преку влезниот и излезниот приклучок за звук. Поврзете телевизор или дополнителен звучник за да го засилите звукот на вашата забава.

Вграден CD плеер за вашата колекција од дискови

Слушајте класични албуми или дискови со компилации со вградениот CD плеер. Овој домашен аудио систем е компатибилен со CD, CD-R и CD-RW дискови – така што ќе можете да уживате во секаква музика, почнувајќи од студио снимки до музички компилации и преземени песни.

FM радио приемник за вашите омилени емисии

Сакате а ги слушнете вашите омилени диџеи? Едноставно вклучете се преку FM вртливото копче на радиото и дознајте што се нуди.

Спецификации

Организирајте ја најдобрата домашна забава со овој домашен аудио систем со голема моќ. Технологиите Sound Pressure Horn и Mega Bass создаваат моќен и фокусиран звук со ниски фреквенции што ќе се чувствуваат низ целата куќа. Разубавете ја атмосферата со светилки за забава, диџеј ефекти за звук и функции за караоке, па дури и контролирајте сè преку вашиот телефон со апликацијата Fiestable.
  • LDAC за висококвалитетно слушање преку Bluetooth

  • Светилките за забава создаваат атмосфера како во ноќен клуб

  • Осветлен горен панел за лесна контрола

  • Функциите за караоке ви овозможуваат да пеете заедно со песната

  • Вградени рачки за лесна преносливост

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина