АУДИО СИСТЕМ M60D СО ГОЛЕМА МОЌ И DVD

Сите спецификации и функции

MHC-M60D

Функции

CD
Да
DVD
Да
USB1
Да
FM
Да
Аудио влез 1
Да
TV
Да (HDMI), (АУДИО ВЛЕЗ)
Bluetooth®
Да(iAP преку BT)

Влезови и излези

Аналоген аудио влез
1
HDMI® излез
1
USB влез
1
Излезна моќност на предни звучници
2
Влез за микрофон
2 (еден приклучок за 6φ/гитара - МИКРОФОН 2/ГИТАРА)

Функции на звук

Музички еквалајзер
МУЗИКА (еквалајзер според емоции)
Режим за фудбал
Да
Видео EQ
ФИЛМ/ИГРИ/ДРАМА/ВЕСТИ
Режим FIESTA
Да
Функција за засилување на басот
MEGA BASS
DSEE дигитално подобрување на звукот
DSEE (АВТОМАТСКИ)
ClearAudio+
Да

Опкружувачки звук

Dolby® Digital
Да
S-Force Front Surround
Да

Забава со звук

Звучни ефекти
Да
Изолатор
Да
Распространување
Да (само со апликации)
Wah
Да (само со апликации)
Семплер
Да (гребнатини и друго)

Ефект на осветлување

Светилка во звучникот
Да (повеќе бои)

Караоке

Регулирање на јачината на вокалот
Да (за сите функции)
Контрола на копчиња
Да (за сите функции)
Бодување
Да (за сите функции)
Микрофон јачина на звук
Да (за сите функции)
Ехо
Да (за сите функции)
Вокален водич
Да (за сите функции)(само апликации)
Промена на глас
Да (за сите функции)

Практични функции

Тајмер за заспивање
Да
Излез за полнење преку USB приклучок
1A
USB СНИМАЊЕ
Да

Потрошувачка на енергија

Потрошувачка на енергија (во режим на подготвеност)
0.5W

Bluetooth®

LDAC
Да
AAC
Да
A2DP(приемник)
Да
AVRCP
Да (вер. 1.3)
SPP
Да

Апликација

Компатибилни апликации за паметни телефони
Да (Music Center и Fiestable)

Спецификации на приемник

Појас
FM
RDS
Да
Опсег на поставување (FM)
87,5-108MHz/50KHz
Меморирани канали
FM20

Општо

Заклучување на местото за поставување
Да
Заклучување за деца
Да

Дискови кои можат да се репродуцираат (аудио)

CD
Да
CD-R
Да
CD-RW
Да
8см диск (CD)
Да
8см диск (DVD)
Да

Дискови кои можат да се репродуцираат (видео)

DVD
Да
DVD+R
Да
DVD-R
Yes
DVD+R DL
Да
DVD+RW
Да
DVD-RW (видео)
Да
VCD
Да

Формати на репродукција (податоци)

MP3
Да
Xvid
Да
Mpeg4 *едноставен профил
Да (поддршка и за MPEG1)

Спецификации на преден звучник

Високотонец
5 смx1(конусен тип)
Среден опсег
8 смx1
Бас
20смx1(хартија)

Главен уред

Димензии на главен уред (ШxВxД см)(прибл.)
33,5 x 17,2 x 31,0
Тежина (кг)(прибл.)
3,8

Преден звучник

Димензии на преден звучник (ШxВxД см)(прибл.)
28,5 x 40,5 x 31,0
Тежина (кг)(прибл.)
7.2

Еколошки, заштеда на енергија

Потрошувачка на енергија (исклучен режим)
недостапно
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност)
0.4W
Потрошувачка на енергија (режим на подготвеност во мрежа) - приклучоци
1,0 W (HDMI CEC) / 1,5 W (Bluetooth®) / 1,5 W (сите приклучоци и мрежи поврзани)
Режимот на подготвеност е активиран
По 15 минути
Режимот на подготвеност во мрежа е активиран – приклучоци
По 15 минути (HDMI CEC, Bluetooth)
Преклопник за вклучување/исклучување на безжична(и) мрежа(и)
BT STANDBY: Променете ја поставката за BT STANBY (OPTION-->BT STANDBY-->ON/OFF) HDMI CEC ON/OFF: [SETUP] --> [CONTROL FOR HDMI] на системот на [ON]/[OFF]

Што има во пакетот

  • FM антена, далечински управувач
Placeholder

Функции

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Уживајте во висококвалитетно проследување преку Bluetooth® со LDAC™

LDAC™ пренесува приближно трипати повеќе податоци (со максимална стапка на пренос од 990 kbps) од стандардниот Bluetooth® звук, за врвно уживање во безжичното слушање. 

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Зголемете го квалитетот на вашата музика

Процесорот за подобрување на дигитален звук (DSEE) ги обновува компримираните дигитални датотеки за да создаде висококвалитетен звук.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Уживајте во светилките

Светилките во звучниците на MHC-M60D трепкаат во ритам на музиката. Преземете целосна контрола врз нив преку системот или со вашата рака преку апликацијата Fiestable.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Забавувајте ги сите - со двата влеза за микрофони може да се натпреварувате со гостите во пеење на вашите омилени песни. Внесете доза на рокенрол во забавата со приклучување гитара во еден од влезовите и користете го системот како засилувач за гитара. Користете три режими - „Јасен“ за јасен звук, „Прекумерно засилување“ за изобличен звук на гитарата и „Бас“ за вашата бас-гитара.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Подобрете ја забавата со дополнителни звучници

Уживајте во помоќен звук со поврзување повеќе аудио системи во домот преку Bluetooth®. Поврзете најмногу 50 компатибилни аудио системи во домот и синхронизирајте ги музиката и осветлувањето.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Апликацијата Sony | Music Center ви овозможува да ги контролирате поставките за музика и звук преку вашиот телефон. Апликацијата Fiestable, пак, ви нуди контрола врз боите на светилките и ви овозможува да активирате режими за диџеи и караоке. Направете промени со само еден потег со дланката, благодарение на функцијата за интуитивна контрола со движења.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Станете крал на забавата 

Споделете статус за вашата забава на социјалните медиуми со само едно кликнување во апликацијата Fiestable. Потоа, засилете ја јачината на звукот за да ги развеселите сите и да станете вистински крал на забавата.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Вграден DVD-плеер за љубителите на филмови

Гледајте филмови на едноставен начин преку вградениот DVD-плеер и уживајте во богат звук што внесува реалистичност во вашите омилени сцени. Поврзувањето на вашиот телевизор е едноставно - сè што ви треба е HDMI кабел.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

HDMI излез за едноставно поврзување

HDMI (ARC) излезот овозможува лесно поврзување на системот со вашиот телевизор. Гледајте телевизија и DVD филмови на вашиот уред и уживајте во моќен звук преку звучниците MHC-M60D.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Возбудата од стадионот во вашиот дом со режимот за фудбал

Вклучете го режимот за фудбал на MHC-M60D за да уживате во реална атмосфера како на стадион. Исклучете го коментаторот за да уживате во навивањето на публиката, преку минимизирање на звукот на коментаторот и зголемување на звукот на публиката.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Уживајте во звук како во кино со опкружувачки ефект

Уживајте во прекрасен звук како во кино и виртуелен опкружувачки звук во дневната соба со S-Force Front Surround, технологија што репродуцира виртуелно акустично поле. 

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

Овозможете им на повеќе лица да ја контролираат музиката

Заедно со пријателите може да впарите најмногу три паметни телефони во исто време преку технологијата BLUETOOTH®. Така ќе можете да репродуцирате песни од вашите музички збирки и ќе имате уште поголем избор на музика.

Диџеј ефектите ви овозможуваат да оставите сопствен белег на песните 

Забавувајте ја публиката со диџеј ефектите. Четири различни ефекти за подготовка на вашата забава: Flanger создава длабок, громогласен ефект; WAH го изобличува звукот; Isolator издвојува одреден фреквентен појас; a PAN го префрлува звукот меѓу звучниците. Можете да ги користите диџеј ефектите преку апликацијата Fiestable и контролата со гестикулации, така што никогаш не било полесно да бидете креативни при составувањето на листите за репродукција за забавите.

Слика од Аудио систем M60D со голема моќ и DVD

USB приклучокот овозможува приклучување и репродукција

Репродуцирајте песни складирани во USB-уред или направете листа за репродукција со можност за директно снимање од CD-кон-USB. Само поврзете го вашиот уред во приклучокот PLAY / REC и ќе можете да ја подобрите следната забава со сите ваши омилени песни.