Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Слика од HX300 фото апарат со 50x оптички зум
Зумирајте како професионалец

Откријте ја креативната слобода на рачните контроли и дизајнот во DSLR стил кој овозможува удобно сместување во вашата рака и приближете се до секоја сцена со помош на оптичкиот зум од 50x.

Оптички зум 50x и дигитален зум 52x
Зумирање од 50x со само еден објектив

Заборавете на менувањето објективи и добијте контрола врз секоја сцена со помош на објективот со оптички зум од 50x. Фотографирајте широкоаголно или зумирајте за снимање одблиску додека вашиот апарат се грижи за стабилноста.

Сите детали кои ви се потребни

Со помош на Exmor R® CMOS сензорот од 20,4MP ќе можете да снимате моменти со кои вашиот фотоапарат ќе се издвои од останатите. Сензорот го намалува шумот значително и функционира исклучително добро при слаба осветленост.

Снимајте во Full HD
Снимајте во Full HD

Снимајте детални, рамномерни и живописни видеоснимки во Full HD резолуција, со брзина од 30 слики во секунда. Снимајте во MP4 формат за едноставно уредување и вчитување.

Моќ таму кајшто е најважна

Процесорот BIONZ ги презема информациите снимени од CMOS сензорот и врши нивна обработка за да се задржи реалноста, текстурата и длабочината, овозможувајќи ви снимање на 10 слики во секунда.

Моќен BIONZ процесор
Без тресење - снимки без никаква заматеност

Обезбедувајќи ви слобода за снимање на кристално јасни слики кога сте во движење и без употреба на статив, оптичкиот SteadyShot динамички ги надоместува движењата за да се задржи фокусираноста на сликата.

Снимете поголем дел од панорамата

Режимот на панорама овозможува снимање на широкоаголни слики. Едноставно движете го фото апаратот низ сцената. Апаратот ќе сними серија фотографии и потоа ќе ги спои во панорамска фотографија.

Панорамски снимки за еден момент
Добијте ја саканата снимка при секој обид

Гумираниот држач ви обезбедува контрола во незгодни услови, додека контролното вртливо копче ви помага за брзо пронаоѓање на правилните параметри.

iMovie
Се користи со iMovie и Final Cut Pro X

Овој производ е компатибилен со Final Cut Pro X и iMovie.

Спецификации и функции

  • Exmor R® CMOS сензор со 20,4MP

  • Објектив со 50x оптички зум

  • SteadyShot го намалува заматувањето дури и при слаба осветленост

  • Можност за репродукција на прекрасни Full HD видеоснимки

  • Режим на панорама за доловување на целата сцена

Тип на сензор
Exmor R® CMOS сензор од тип 1/2,3 (7,82мм)
Број на точки (ефективни)
20,4MP
ISO чувствителност (фотографија)(препорачан индекс на експозиција)
ISO 80-12800

Што има во пакетот

лента за на рамо, Микро USB кабел, капаче за објектив, упатство за употреба, AC адаптер, батерија на полнење

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат