Слика од FE 70-200 мм F2,8 GM OSS
Слика од FE 70-200 мм F2,8 GM OSS
Слика од FE 70-200 мм F2,8 GM OSS
Слика од FE 70-200 мм F2,8 GM OSS
G Master
Дознајте повеќе за објективите G Master
Неспоредлив објектив со телефото зум со F2,8

Зумирање од 70-200 мм, фиксна решетка F2,8 и извонредна резолуција и дефокусирање со G Master.

Компатибилност со FE 70-200 мм F2,8 GM OSS

A-приклучок, 35 мм, целосна слика

A-приклучок, 35 мм, целосна слика

A-приклучок, APS-C

A-приклучок, APS-C

E-приклучок, 35 мм, целосна слика

E-приклучок, 35 мм, целосна слика

E-приклучок, APS-C

E-приклучок, APS-C

Отворете го линкот подолу за повеќе детали за компатибилноста со објективи/куќишта.

Конфигурација на објективи

Серијата објективи G Master нуди обработка на слика и изразување на нивоа кои досега не биле возможни, со неверојатна комбинација на екстремно висока резолуција и меки ефекти на дефокусирање.

 • Екстремно асферичен објектив (XA објектив)

 • Асферичен објектив

 • Super ED стакло

 • ED стакло

Конфигурација на објективи
MTF табела

MTF (функција за пренос на модулација) објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

Просторни фреквенции R T
10 пара линии / мм
30 пара линии / мм
 • R: радијални вредности
 • T: тангентни вредности
 • При 70 мм / макс. решетка

  Контраст (%)

  MTF табела

  Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм)

 • При 70 мм / решетка од F8

  Контраст (%)

  MTF табела

  Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм)

 • При 200 мм / макс. решетка

  Контраст (%)

  MTF табела

  Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм)

 • При 200 мм / решетка од F8

  Контраст (%)

  MTF табела

  Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм)

Контроли на објективот

1. Прстен за фокусирање / 2. Прстен за зумирање / 3. Преклопник за режими на фокусирање / 4. Ограничувач на опсегот на фокусирање / 5. Копче за задржување на фокусот / 6. Преклопник за компензација за тресење / 7. Преклопник за режим на компензација за тресење / 8. Индекс на монтирање

Спецификации и функции

 • Објектив со телефото зум од врвната серија G Master

 • Анти-рефлексивниот нано слој од Sony ги елиминира одблесоците и отсјајот

 • Кружната решетка со 11 ливчиња нуди прекрасни дефокусирачки ефекти

 • Вградена оптичка SteadyShot стабилизација на слика

 • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

Минимално фокусно растојание
0,96 м
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,25x
Пречник на филтерот (мм)
77 мм
Тежина
1480 гр. (без приклучок за статив)

Што има во пакетот

Сенило (ALC-SH145), предно капаче за објектив (ALC-F77S), задно капаче за објектив (ALC-R1EM), торба, приклучок за статив

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Награди

Награди