Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®/Wi-Fi
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®/Wi-Fi
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®/Wi-Fi
Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®/Wi-Fi

Функции

Засилете го басот со вуфер и два пасивни радијатори 

Добијте моќни бас звуци од компактен звучник. Двата пасивни радијатори се надополнети со вуфер и реагираат на движењето на воздухот низ звучникот, создавајќи вештачки простор во кутијата на звучникот. Овој простор овозможува поголем проток на воздух низ звучниците, овозможувајќи им дури и на помалите уреди да создаваат беспрекорен звук – особено при ниски фреквенции. 

Висококвалитетно безжично проследување  

LDAC е нова технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во висококвалитетен безжичен звук преку Bluetooth®. Со пренос на 3x повеќе податоци, LDAC овозможува подобро безжично слушање на сета ваша музика. 

ClearAudio+™ ја збогатува вашата музика 

Clear Audio+™ е ексклузивна технологија која ја надополнува експертизата на Sony за обработка на дигитални сигнали. Таа веќе неколку генерации го усовршува звукот, а создава богато и висококвалитетно доживување при слушањето. 

Ослободете ја вашата музика со можноста за слушање во повеќе простории

Овозможете ѝ на музиката да ве следи во домот со опцијата за слушање во повеќе простории од Sony | Music Center Link, контролирана преку апликацијата Sony | Music Center. Таа ви овозможува да групирате одредени звучници во вид на лента и звучници од Sony. Со групниот режим може да уживате во истата музика преку повеќе звучници истовремено, а со единечниот режим може да уживате во различна музика преку повеќе звучници.

Слушање со еден допир за моментално репродуцирање музика

Технологијата NFC (поле за комуникации во близина) ја елиминира потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Само допрете го вашиот паметен телефон или друг уред* со NFC до ознаката N на куќиштето и почнете да слушате музика. Немате NFC? Нема проблем. Уредите можете да ги впарите и рачно во поставките за Bluetooth®. 

Обединете ја вашата музиката со Sony | Music Center

Преземете ја апликацијата Sony | Music Center за вашиот паметен телефон или таблет-уред и преземете ја контролата врз вашата музичка збирка. Поврзете се лесно преку Bluetooth® или Wi-Fi® и добијте непречен пристап до сите омилени песни, без разлика дали се зачувани во вашиот компјутер, сервер или омилена онлајн услуга за музика. Исто така, апликацијата може да се користи за прилагодување на поставувањата за звукот за да се обезбеди одличен и балансиран звук и контрола на слушањето во повеќе простории. 

Поврзување преку USB-A и HDMI (ARC)

Поврзете ги сите ваши омилени уреди со безжичниот звучник преку USB-A приклучок; идеален за поврзување и проследување MP3 датотеки. Користете HDMI (ARC) врска за монитори и телевизори, како и автоматско избирање на влезот.

Едноставен начин за испраќање музика кон вашите звучници

Chromecast built-in ви овозможува да ги проследувате омилените апликации за музика од личниот уред кон звучниците. Само допрете го копчето за проследување во апликацијата за музика во вашиот телефон или таблет-уред со Android, iPhone, iPad, Mac®, лаптоп со Windows или Chromebook и изберете звучник или група звучници за да започнете.

Дизајн со дефинирана контура 

Мазната површина и правите линии ја усогласуваат оваа елегантна убавина со заднината, а сепак го привлекуваат вниманието со својата минималистичка префинетост. Нагласениот периметар е препознатлив знак за дизајнот со дефинирана контура.

Спецификации

Добијте звук каков што посакувате во домот со овој извонреден безжичен звучник. Поврзувањето со еден допир преку Bluetooth® ви нуди лесен пристап до сета ваша музика, а HDMI (ARC) влезот ви овозможува да репродуцирате звук преку телевизорот . Додадете дополнителни звучници за да проследувате во повеќе простории и да добиете богат опкружувачки звук и моќен стерео звук во заднина.
  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Апликацијата за мобилни уреди Sony | Music Center нуди едноставна контрола и репродукција на музика преку повеќе звучници

  • Поврзување со телевизори преку HDMI (ARC)

  • Проследувајте музика на едноставен начин преку Chromecast built-in и Spotify Connect

  • 2-системски звучници и два пасивни радијатори за прекрасен звук

Димензии на звучник
Високотонец: Прибл. 14 мм во дијаметар x1, Вуфер: Прибл. 70 мм во дијаметар x1
Влезни и излезни приклучоци
Етернет, влезен мини стерео приклучок, USB A, HDMI (ARC)
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz – 20.000 Hz (со семплирање од 44,1 kHz)
Wifi
ДА
Chromecast built-in
Да
Spotify Connect
ДА

Што има во пакетот

AC кабел, Водич за запознавање со Wi-Fi, Упатство за употреба, Гарантен лист

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина