SRS-XP500

Извлечете повеќе од вашата музика

XP500 е звучник што е создаден да им помогне на луѓето да уживаат максимално во животот. Независно дали одморате во дневната соба или се забавувате во градината, XP500 ќе ви понуди врвен звук и многу забавни функции. Сè што треба да направите е да изберете музика.

Издржливост и преносливост
Осветлување
Забавна функција
LIVE LIFE LOUD

Животот треба да се живее максимално. Тоа значи да се соберете со пријателите, да ја засилите музиката максимално и да танцувате цела ноќ на јасен и богат звук. Со нашите нови звучници од серија X ќе можете максимално да ги искористите сите моменти, да организирате забави што ќе ги паметите засекогаш и постојано да го живеете животот гласно.

Секогаш подготвени

Секоја песна, секој стил, во секое време. XP500 е дизајниран да ви понуди одличен звук, независно каков стил на музика ви се допаѓа. Затоа, без оглед дали сакате да танцувате цела ноќ на музика со силен бас или да се опуштите после напорниот ден со смирувачка музика, XP500 е тука за вас.

Моќен звук за забава

Предните високотонци и вуферите вградени во XP500 создаваат врвен звук, моќен бас, јасни вокали и остар опкружувачки звук. Тој е совршен за забави, но подеднакво добар и за подобрување на расположението во домот.

Слушајте гласно и јасно

Комбинацијата од X-Balanced Speaker Unit и преден високоефикасен високотонец создава моќен, богат и остар звук на голема површина. Тоа значи дека повеќе луѓе ќе можат да ја слушнат вашата омилена музика.

Икона за логото MEGA BASS.
Засилете го басот

MEGA BASS нуди значително зголемување на басот. Затоа, ако слушате музика со моќен ритам, ќе добиете звук со длабок и моќен бас.

Слика од луѓе кои танцуваат на концерт во живо.
Слушајте ја музиката како да се изведува во живо

Звукот од музиката во живо нуди нешто специјално. Со LIVE SOUND може да создадете уникатна атмосфера и повторно да уживате во вашите омилени музички настапи во живо.

Внесете светлина во вашиот живот

Благодарение на новото амбиентално осветлување, може да изберете различни шеми на осветлување што ќе внесат енергија во забавите или релаксирачки нијанси за опуштени ноќи во домот.

Создаден да трае

XP500 е дизајниран да биде издржлив и пренослив. Тоа значи дека може безгрижно да ја носите музиката што ја сакате насекаде.

Дождот нема да ја запре музиката

Подгответе ја забавата во градината за сè. XP500 има ознака IPX4 за водоотпорност, што значи дека може да го користите дури и ако зароси. 

Слика од преносливиот звучник XP500 од серија X, прскан со вода, што укажува на неговата отпорност на вода.
Икона со симбол за полна батерија.
Подолгото траење на батеријата значи подолга забава

Кога забавата е добра, никој не сака да престане музиката. Со батерија што трае до 20 часа кога е целосно наполнета, овој звучник ќе ве забавува сè додека можете да се забавувате.

Икона за функцијата за брзо полнење што посочува дека со полнење од 10 минути ќе добиете енергија во батеријата за користење до 80 минути.
Брзо полнење

Ако немате многу време за подготовка, не грижете се. Брзото полнење ви нуди време на репродукција од 80 минути со полнење од само 10 минути. 

Икона за логото за грижа на батеријата, составена од две дланки покрај батерија што се полни.
Грижете се за батеријата

Функцијата за грижа на батеријата спречува прекумерно полнење и ја чува батеријата во оптимална состојба подолг период.

Слика од преносливиот звучник XP500 од серија X, одблиску е прикажана дланка што ја држи удобната рачка.
Земете го и појдете

XP500 има удобна рачка за лесно носење. Ако звучникот ви е внатре во домот, но сакате да слушате музика во градината, треба само да го земете звучникот и да го изнесете надвор.

Пејте од срце

Сакате караоке? Тогаш заедно со XP500 ќе бидете совршен пар. Приклучете микрофон, изберете песна и дајте сè од себе. И не мора само да пеете. Двата влеза ќе ви овозможат да приклучите и гитара, а притоа да го користите звучникот како засилувач.

Одговара на вашиот стил

Од одличен звук во различни положби до полнење на вашиот паметен телефон, XP500 е подеднакво стилски и практичен. 

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Подобрете ги вашите забави со Sony | Music Center и апликацијата Fiestable. Добијте пристап до забавни функции, оптимизирајте го звукот и преземете ја контролата врз сите забави.

Лого за Sony | Music Center.
Sony | Music Center 

Оптимизирајте ги поставките за звук, контролирајте ја музиката, избирајте шеми на осветлување и управувајте со вашите уреди преку телефонот. 

Забавни функции со Fiestable

Добијте пристап до забавни функции како создавање листи со песни, караоке и многу повеќе.

Слика од луѓе кои танцуваат на забава.
Google Play

Sony | Music Center за Android

App Store

Sony | Music Center за iOS

Спецификации и функции

XP500 нуди комбинација од врвен звук и многу функции за забава, поради што е забавен и повеќенаменски звучник. Благодарение на моќниот звук за забава од X-Balanced Speaker Unit и предниот високоефикасен високотонец, тој генерира богат, јасен и висококвалитетен звук. Совршен е за забави и внатре и надвор - има издржлива батерија, отпорност на вода IPX4 и практична рачка за да го пренесувате од една на друга забава.
  • Моќен звук за забава

  • X-Balanced Speaker Unit

  • Амбиентално осветлување

  • Водоотпорност IPX4

  • Траење на батеријата до 20 часа и брзо полнење

ГОЛЕМИНА НА ЗВУЧНИК
Дијаметар на звучникот(високотонец) 5 см x 2, дијаметар на звучникот(вуфер) 14 см x 2
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
20 ЧАСА
ВЛЕЗНИ И ИЗЛЕЗНИ ПРИКЛУЧОЦИ
Мини стерео приклучок (ВЛЕЗ), USB A, влез за микрофон(φ6,3 мм), влез за гитара/микрофон(φ6,3 мм)
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина