СИТЕ БЕЗЖИЧНИ ЗВУЧНИЦИ

Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™

SRS-XB01
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™

redyellowgreenbluewhiteblack

Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Слика од Пренослив безжичен звучник XB01 со EXTRA BASS™
Зголемете ја јачината на звукот преку паметниот телефон

Извлечете максимум од вашата музика, каде и да сте

Слушајте ги омилените песни и листи за репродукција од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место. Со SRS-XB01 може да уживате во звук со одличен квалитет каде и да сте - кога скијате или шетате во паркот.

EXTRA BASS™
Засилете ги вашите омилени хитови со EXTRA BASS™

Засилете го секој ритам и внесете енергија на забавата благодарение на EXTRA BASS™.

Моќен звук за вашите омилени мелодии

Внесете енергија во музиката со богат бас и јасен и моќен звук. Дизајнот е стилски и заоблен, со скриен пасивен радијатор за подобрување на ниските фреквенции за бас

Слика од SRS-XB01
Слика од SRS-XB01
Бои што ќе одговараат на вашиот стил

Изберете елегантна црна или бела боја за вашиот звучник или, пак, одлучете се за некоја живописна боја. Дизајнот во две нијанси уште повеќе ќе го разубави вашиот стил.

Само прикачете ја врвката и репродуцирајте

Со врвката во иста боја никогаш нема да се разделите од омилените песни. Прикачете го звучникот секаде - од рачки на велосипед до ранец.

Музика во движење

На масата. Во паркот. На игралиштето. SRS-XB01 е доволно мал и лесен за да можете да ја носите вашата музика насекаде.

Слика од SRS-XB01
Дождот нема да ви ја уништи забавата

Безжичниот звучник има ознака IPX5 за водоотпорност, така што дури и да заврне, музиката и забавата никогаш нема да запрат.

Вашата музика на дофат на вашите прсти

Вклучете напојување, репродуцирајте, засилете го звукот - контролирајте ја вашата музика со допирање на копчињата на звучникот.

Слика од SRS-XB01
Траење на батеријата до 6 часа
Репродукција до 6 часа

Батеријата нуди долготрајна издржливост за да слушате повеќе албуми или листи за репродукција.

Слика од SRS-XB01
Репродукција преку аудио влезот

Не е можно поврзување преку Bluetooth®? Нема проблем. Приклучете го музичкиот плеер во аудио влезот и слушајте ги омилените песни.

Разговори без користење на рацете
Разговори без користење на рацете

Имате дојдовен повик? Одговорете без да ги користите рацете. Веднаш преминете од слушање до разговори со пријателите.

Спецификации и функции

Носете ги вашите мелодии насекаде со SRS-XB01. Звучникот е лесен за носење и нуди длабок и моќен звук.
  • EXTRA BASS за длабок и моќен звук

  • Компактен и пренослив дизајн

  • Траење на батеријата до 6 часа

  • Отпорност на вода за безгрижно користење

  • Се испорачува со врвка во иста боја

ВИД НА ЗВУЧНИК
целосен опсег
ГОЛЕМИНА НА ЗВУЧНИК
Моно звучник: 37,5 мм
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
Прибл. 6 часа
ВЛЕЗНИ И ИЗЛЕЗНИ ПРИКЛУЧОЦИ
Мини стерео приклучок (влез)

Што има во пакетот

Микро USB кабел, Ременче

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина