Звук

Вид на звучникот
целосен опсег
Димензии на звучник
Моно звучник: 37,5 мм

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
Прибл. Ш 81,5xВ 57,5xД 56,5 мм
Тежина
Прибл. 160 гр.

Безжични врски

NFC
Не
Функција за ракување без користење на рацете
Да

Bluetooth®

Систем на комуникација
вер. 4.2
Макс. опсег на комуникација
Прибл. 10 м
Компатибилни профили
A2DP / AVRCP / HFP / HSP
поддржани кодеци
SBC
Фреквентен опсег
2,4 GHz

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез)

Општи карактеристики

Траење на батеријата
Прибл. 6 часа
Заштита од вода 
IPX5

Опции на бои

redyellowgreenbluewhiteblack

Што има во пакетот

  • Микро USB кабел
  • Ременче
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Зголемете ја јачината на звукот преку телефонот

Слушајте ги омилените песни и листи за репродукција од вашиот паметен телефон во секое време и на секое место. Со SRS-XB01 може да уживате во звук со одличен квалитет каде и да сте - кога скијате или шетате во паркот.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Засилете ги вашите омилени хитови со EXTRA BASS™

Засилете го секој ритам и внесете енергија на забавата благодарение на EXTRA BASS™.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Компактен дизајн, моќен звук

SRS-XB01 има заоблен дизајн и пасивен радијатор што создаваат длабок и моќен бас за песните. И покрај неговата компактна големина, овој звучник нуди моќен звук.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Бои кои ќе одговараат на вашиот стил

Изберете некоја од живописните бои или, пак, црна или бела боја доколку сакате модерен и минималистички изглед. Звучникот е достапен во дизајн со две бои за уште подобар стил.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Носете ја музиката со вас, каде и да одите

Со тежина од прибл. 160 гр., SRS-XB01 е доволно мал и лесен за да го носите постојано со вас и да бидете подготвени за слушање музика. 

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Практична лента со усогласена боја

Практичната лента на SRS-XB01 нема никогаш да дозволи да се одделите од омилените песни. Се испорачува во иста боја и го заштитува вашиот звучник.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Вграден микрофон за повици без користење на рацете

Воспоставувањето повици без користење на рацете овозможува брз премин од слушање песни на разговори со пријателите. Благодарение на вградениот микрофон, одговарањето на повици од паметниот телефон е лесно преку звучникот.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Водоотпорен дизајн

Без разлика дали слушате музика во домот или надвор од него, опуштете се бидејќи безжичниот звучник е отпорен на вода IPX5.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Преземете ја контролата врз вашата музика

Поврзување, репродукција или зголемување на јачината на звук - користете ги копчињата на звучникот за лесна контрола на вашата музика.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Уживајте во репродукција до 6 часа

Нудејќи репродукција до 6 часа, вградената батерија ви овозможува непрекинато слушање на најдобрите албуми или листи за репродукција.

Слика од Пренослив звучник XB01 со EXTRA BASS™ и BLUETOOTH®

Репродукција преку аудио влезот

Не можете да се поврзете преку Bluetooth®? Нема проблем. Приклучете го вашиот музички плеер, како Walkman или iPod, преку аудио влезот на SRS-XB01 и уживајте во омилените листи за репродукција.