Звук

Димензии на звучник
Целосен опсег: Прибл. 34 мм во дијаметар x 2
Излезна моќност
20W
Режими на звук
ClearAudio+, DSEE

Големина и тежина

Димензии (Ш x В x Д)
18,5 x 6 x 5,9 см
Тежина
730 гр.

Bluetooth®

Систем на комуникација
BLUETOOTH® спецификации верзија 3.0
Макс. опсег на комуникација
Прибл. опсег на видливост од 10 м
Компатибилни профили
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
поддржани кодеци
AAC, LDAC, SBC
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz – 20.000 Hz (со семплирање од 44,1 kHz)
Фреквентен опсег
60 - 16.000 Hz

Интерфејс

Влезни и излезни приклучоци
Влезен мини стерео приклучок, Микро USB приклучок

Bluetooth® спецификации

Микрофон/ вид
Тип електрет кондензатор
Насочување
Во сите насоки

Општи карактеристики

Траење на батеријата
12 часа
Напојување
Внатрешна батерија на полнење, Наизменична струја
Потрошувачка на енергија
Прибл. 9,0 W

Безжични врски

Безжични можности
Bluetooth®, Функции со еден допир (NFC)
NFC
Да
DLNA
Не
AirPlay
Не

Опции на бои

redmediumbluewhiteblack

Што има во пакетот

  • USB AC адаптер
  • Микро USB кабел
  • Водич за запознавање
  • Референтен водич
  • Гарантен лист
Placeholder

Функции

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Два пасивни радијатори со компактна големина за звук со одличен бас

Двата пасивни радијатори се сместени на предната и задната страна во тенкото и компактно куќиште. Тие го добиваат воздушниот притисок кој се генерира од звучниците од 20 W и создаваат огромен бас и покрај нивната компактна големина.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Дигитален засилувач S-Master: беспрекорно чист звук

Уживајте во најдоброто од дигиталниот звук со дигиталниот засилувач S-Master. Користејќи едноставна и целосно дигитална патека за сигнали, засилувачот S-Master ги репродуцира аудио сигналите без бројните аналогни процеси кои ги вршат стандардните засилувачи. Како резултат не се добива само поголема моќ, туку и значително помалку изобличувања предизвикани од загревањето. 

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

DSEE врши обновување на деталите на вашата дигитална музика

Зголемете го квалитетот на вашите компресирани музички фајлови. Кога оригиналниот музички извор е компресиран, се губат делови од високите фреквенции кои ги збогатуваат вашите омилени песни и им додаваат детали. Процесорот за подобрување на дигитален звук (DSEE) верно ги обновува истите за да создаде звук со висок квалитет кој е поблиску до оригиналната снимка.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

ClearAudio+ ја збогатува вашата музика

ClearAudio+™ е ексклузивна технологија која ја надополнува експертизата на Sony за обработка на дигитални сигнали и веќе неколку генерации го усовршува звукот, а создава богато и висококвалитетно доживување при слушањето.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Висококвалитетно безжично проследување

LDAC е нова технологија за звук од Sony која ви овозможува да уживате во висококвалитетен безжичен звук преку Bluetooth®. Со пренос на 3x повеќе податоци, LDAC овозможува подобро безжично слушање на сета ваша музика.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Слушање со еден допир за моментално репродуцирање музика

Технологијата NFC (поле за комуникации во близина) ја елиминира потребата од поврзување со кабли и сложените постапки за поставување. Само допрете го вашиот паметен телефон или друг уред* со NFC до ознаката N на куќиштето и почнете да слушате музика. Немате NFC? Нема проблем. Уредите можете да ги впарите и рачно во поставките за Bluetooth®. *Погледнете компатибилни уреди

Пронајдете компатибилни уреди

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Олеснете ја комуникацијата со повици без користење на раце

Уживајте во интуитивно јавување без користење на рацете, независно каде се наоѓате и што правите. Само впарете го телефонот со SRS-X33 преку Bluetooth® и ќе можете да воспоставувате и одговарате на повици преку вградениот звучник и микрофон. Музиката автоматски прекинува, за да добиете јасна линија со минимално изобличување додека разговарате со семејството и пријателите.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Уживајте во репродукција до 12 часа

Вградената батерија овозможува репродукција до 12 часа, така што можете да ја понесете музиката со вас и да уживате во неа на отворено без двоумење. Батеријата може да се полни преку компјутер или AC приклучок со помош на микро USB кабел. 

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Компактен пренослив дизајн

SRS-X33 се одликува со компактна големина со ширина од само 185 мм (В 60 мм x Ш 185 мм x Д 59 мм) и тежина од само 730 гр.

Слика од Пренослив безжичен звучник со BLUETOOTH®

Дизајн со дефинирана контура

Мазната површина и правите линии ја усогласуваат оваа елегантна убавина со заднината, а сепак го привлекуваат вниманието со својата минималистичка префинетост. Нагласениот периметар е препознатлив знак за дизајнот со дефинирана контура.