h.ear go

Препуштете се и уживајте

Безжичниот звучник h.ear go нуди комбинација од неверојатен звук, лесно поврзување и потполна преносливост. Бидете подготвени за забава секогаш.

h.ear

Hear Your Colours

Палетата h.ear од Sony нуди звук со висока резолуција и одличен и препознатлив дизајн. Живописниот звук никогаш не изгледал толку добро. 

Изберете ја вашата боја

Безжичниот звучник h.ear go се испорачува во повеќе препознатливи бои. Каква боја ќе изберете?

 • Румено црвена боја
 • Лиметна боја
 • Јаглен-црна боја
 • Зелено-сина боја
 • Бордо розова боја

Во секое време, на секое место

h.ear go е компактен и лесен и подеднакво лесно се вметнува во вашата торба и станува дел од вашиот животен стил.

 • Слушајте музика на правилен начин
 • Прецизен и динамичен звук
S-Master HX™

Уште поголема реалистичност, како никогаш досега

Технологијата на дигитален засилувач S-Master HX™, создадена за звук со висока резолуција, го намалува изобличувањето и шумот низ широк опсег на фреквенции - за добивање на богат и сеопфатен звук.

DSEE HX™

Збогатена музика

DSEE HX™ ја подобрува вашата постоечка музика до звук со квалитет речиси како звукот со висока резолуција, за да се чувствувате како да сте во студиото за снимање или на концерт.

ClearAudio+™

Слушајте гласно и јасно

ClearAudio+™ го оптимизира звукот за да ја слушате музиката со острина и отсечност.

Едноставен пристап до вашата музика

Добијте лесен пристап до богат избор на музика и многу повеќе, благодарение на Chromecast built-in (претходно Google Cast™) и Spotify Connect.

Chromecast built-in

Chromecast built-in

Проследувајте музика, онлајн радио и podcast содржини од вашиот паметен телефон, таблет-уред или лаптоп кон вашиот аудио уред. Само допрете го копчето за проследување.

Spotify

Spotify Connect

Репродуцирајте од Spotify преку вашиот аудио уред, користејќи ја апликацијата Spotify како далечински управувач.

Проследувајте со Chromecast built-in

Проследувајте музика, podcast содржини и радио преку повеќе од 100 аудио апликации, вклучувајќи го Google Play™ Music и многу повеќе.

Media Object


Погледнете го во акција

 • Услуги за проследување
 • Квалитет на звукот
 • Батерија на паметен телефон
 • Флексибилно слушање

Почувствувајте ја моќта на EXTRA BASS

Иновативната технологија EXTRA BASS™ е скроена за музика за танцување и нуди длабок звук со моќен бас.

 • Создаден за споделување
 • LDAC
 • NFC со еден допир

Контрола на дофат на вашите прсти

Преземете ја Sony | Music Center (претходно SongPal) за вашиот паметен телефон или таблет-уред и контролирајте ја вашата музика. Уживајте во пристапот до омилените песни и онлајн услуги за музика. Прилагодувајте ги поставките за звукот и слушањето во повеќе простории.

Sony | Music Center
Спецификации и функции
Стилскиот безжичен звучник h.ear go нуди комбинација од импресивен звук, лесно поврзување и преносливост.
 • Компатибилност со звук со висока резолуција

 • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

 • EXTRA BASS за длабок и моќен звук

 • Лесен и пренослив дизајн

 • Траење на батеријата до 12 часа

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
Целосен опсег: Прибл. 35 мм во дијаметар x 2
Излезна моќност
12 W+12 W
Траење на батеријата
12 часа
Влезни и излезни приклучоци
Влезен мини стерео приклучок, Микро USB
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz – 20.000 Hz (со семплирање од 44,1 kHz)
Wifi
Да
Chromecast built-in
Да
Spotify Connect
Да

Што има во пакетот

AC адаптер за напојување, Упатство за употреба, Гарантен лист

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина