HT-RT5

5.1-кан. опкружувачки звук

Добијте реалистично доживување со домашното кино со помош на компактен систем кој содржи тенок звучник во вид на лента и безжични задни звучници. Само приклучете го HT-RT5 и веднаш почнете да уживате во реалистичен 5.1-кан. опкружувачки звук од 550 W.

Уживајте во реалистичен опкружувачки звук

5.1 канали за прекрасен звук со безжични задни звучници

Вие сте во центарот на случувањата. Звучник во вид на лента со три канали, безжичен сабвуфер и два безжично поврзани задни звучници кои создаваат реалистично звучно поле кое го насочува звукот како во кино директно кон вас.

Погледнете го видео записот

Погледнете го одблиску HT-RT5 и откријте го безжичниот 5.1-канален реалистичен опкружувачки звук.

550 W

Почувствувајте ја секоја нота со излезната моќ од 550 W, внесувајќи дополнителна димензија во филмовите, музиката и игрите.

5.1 канали

Петте звучници и сабвуферот создаваат прекрасен звук со целосен фреквентен опсег.

ClearAudio+

Слушајте ги сите детали, почнувајќи од филмови па сè до музика и игри, со непроменета острина и висок квалитет благодарение на ClearAudio+.

Чувствувајте се како да сте навистина таму

Со различните режими за звук можете да создадете соодветна атмосфера за сите содржини кои ги гледате.

Сè што ви е потребно за исклучителен звук

Слушнете ги сите детали преку шест звучници

Задлабочете се во динамичен звук со целосен фреквентен опсег создаден од комбинација на моќни безжични звучници и модерни технологии.

Безжична слобода

Уживајте во потполна флексибилност при поставувањето на звучниците, благодарение на безжичниот дизајн кој заштедува простор.

Едноставно поставување

Се поврзува безжично веднаш по вклучувањето

Поставувањето на вашиот домашен систем за звук никогаш не било полесно. Сите звучници автоматски воспоставуваат безжична меѓусебна врска – не се потребни кабли за звучници – и сè што треба да направите е да ги вклучите.

Автоматска калибрација
Автоматска калибрација

Добијте совршен распоред на звучници со Digital Cinema Auto Calibration. Тестирајте ја акустиката на вашата просторија со испорачаниот микрофон, а потоа оставете го системот да го прилагоди звукот автоматски за да добиете оптимални перформанси.

Моќен звук со компактен дизајн

Заштедете простор со само четири звучници

HT-RT5 располага со моќ и фреквентен опсег како стандарден систем за домашно кино, а има само четири звучници за да заштедите простор без намалување на квалитетот на звукот.

Заштеда на простор
Домашно кино, на ваш начин

Безжичниот дизајн на сабвуферот и задните звучници ви нуди слобода да ги поставите каде што ќе посакате – потребно им е само напојување. Пробајте неколку локации сè додека не го пронајдете совршениот распоред за просторијата. Нископрофилниот дизајн на звучникот во вид на лента се вклопува секаде, независно дали е поставен на ѕид или пред телевизорот.

Едноставен пристап до вашата музика

Добијте лесен пристап до богат избор на музика и многу повеќе, благодарение на Chromecast built-in (претходно Google Cast™) и Spotify Connect.

Chromecast built-in
Chromecast built-in

Проследувајте музика, онлајн радио и podcast содржини од вашиот паметен телефон, таблет-уред или лаптоп кон вашиот аудио уред. Само допрете го копчето за проследување.

Spotify
Spotify Connect

Репродуцирајте од Spotify преку вашиот аудио уред, користејќи ја апликацијата Spotify како далечински управувач.

Проследувајте со Chromecast built-in

Проследувајте музика, podcast-содржини и радио преку повеќе од 100 апликации за музика, како YouTube Music и многу други.

Слушајте музика во друга просторија

Овозможете ѝ на истата прекрасна песна да ве следи во домот со опцијата за слушање во повеќе простории, контролирана преку апликацијата SongPal. Користете SongPal Link за да групирате заедно одредени звучници во вид на лента и звучници од Sony, а потоа проследувајте музика од различни услуги, паметен телефон, компјутер или вашата домашна мрежа во повеќе простории од куќата.

Висококвалитетно безжично проследување на звук

Издигнете го проследувањето музика на ново ниво. Создаден од Sony, LDAC кодекот поддржува до три пати поголема бит-стапка од обичното проследување преку Bluetooth®. Со ефикасното кодирање во комбинација со стапката на семплирање од 96kHz, LDAC доловува повеќе детали за слушање со квалитет кој го надминува CD квалитетот.

Bluetooth® и NFC
Безжично лично слушање

Уживајте во одлична музика без да им пречите на останатите. Проследувајте музика кон сите безжични уреди со Bluetooth®, вклучувајќи ги и најновите слушалки за звук со висока резолуција.

Bluetooth® и NFC
Слушање со еден допир преку NFC

Поврзете се брзо со вашиот паметен телефон со NFC допирајќи го симболот N, а потоа уживајте во беспрекорна репродукција преку HT-RT5.

Поврзете сè

HDMI, USB и оптички приклучоци

Лесно е да го проширите вашето домашно кино. Со 3x HDMI влезови, 1x HDMI ARC излез, USB влез и оптички дигитални и аналогни приклучоци, има место за целата ваша опрема.

DTS®-HD
DTS-HD™

Внесете реалистичност во филмовите и музиката со динамичен опкружувачки звук благодарение на форматот DTS-HD.

Dolby® TrueHD
Dolby® TrueHD

Уживајте во јасен и реалистичен звук со форматот за компресија без загуби Dolby® TrueHD.

Проследување на 4K
Подготвен за 4K

4K проследувањето ви овозможува да уживате во 4K содржини преку HT-RT5 без загуби во квалитетот на сликата.

HDCP 2.2
Подготвен за иднината

HT-RT5 е компатибилен со заштитата од копирање HDCP 2.2, така што ќе бидете подготвени за идните 4K формати.

Спецификации и функции

Добијте реалистично доживување со домашното кино со помош на компактен систем кој содржи тенок звучник во вид на лента и безжични задни звучници. Само приклучете го HT-RT5 и веднаш почнете да уживате во реалистичен 5.1-кан. опкружувачки звук од 550 W.
  • Исполнете ја собата со реалистичен 5.1-кан. опкружувачки звук

  • S-Master дигитален засилувач за чист и квалитетен звук

  • Уживајте во атмосферата од стадионот во живо со режимот за фудбал

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

Излезна моќност (вкупна)
550W
Канали на засилувач
5.1 канали
Влезни и излезни приклучоци
AV влез, Bluetooth® пренос, Bluetooth® прием, USB-A, Аналоген аудио влез (вкл. TV CEC), Влез за микрофон со автоматска калибрација, Етернет
ГОЛЕМИНА НА ГЛАВЕН УРЕД - САМО КУЌИШТЕ (Ш X В X Д) 
108 x 5,6 x 12,8 см
ГОЛЕМИНА НА САБВУФЕР (Ш X В X Д) 
19,1 x 38,3 x 38,6 см

Што има во пакетот

Оптички кабел, Ознака во боја за картонската кутија (2 парчиња), Batteries, Гарантен лист, Водич за брзо поставување, Микрофон со автоматска калибрација, AV приклучок, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина