ФОТОАПАРАТИ БЕЗ ОГЛЕДАЛО СО APS-C-СЕНЗОР И E-ПРИКЛУЧОК

α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор

ILCE-3000K
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор

Куќиште + објектив за зумирање од 18-55мм

Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Слика од α3000 фото апарат со E-приклучок и APS-C сензор
Добро чувство. Добро фотографирање.

Цврстиот и сигурен α3000 добро лежи в рака и ја истакнува убавината во секоја сцена со големиот Exmor® APS-C CMOS сензор со 20,1MP и ISO чувствителност од 16000.

Широк опсег на ISO
Подобри фотографии при слаба осветленост

Широкиот опсег на ISO овозможува мал шум при слаба осветленост.

Висока резолуција
Богатство од детали

Високата резолуција овозможува остри и детални слики.

Голем сензор
Снимете повеќе

Големиот сензор нуди висока чувствителност дури и при недоволна осветленост.

Остри и јасни резултати со извонредни бои

Технологијата на Sony ви помага да ја доловите магијата на секој момент.

Две копчиња за прекрасни фотографии и видео снимки

Exmor® APS-C CMOS сензор со 20,1 ефективни милиони точки и извонредно брз BIONZ™ процесор за обработка на слики. Заедно овозможуваат доловување на најситните детали од секоја сцена.

Exmor™ CMOS сензор
Exmor™ CMOS сензор

Exmor® CMOS сензорот со 20,1MP има задно осветлување за јасни и осветлени слики.

BIONZ процесор
BIONZ процесор

α3000 го поседува истиот процесор за обработка како и врвниот модел α99.

ISO чувствителност со голем опсег од 100 до 16000

Дури и при недоволна осветленост, со широкиот опсег на ISO од 100-16000 можете да снимате прекрасни фотографии со природна градација на тонови и мал шум.

Одличното управување го олеснува снимањето

Со својот ергономски дизајн, α3000 е лесен за ракување.

Приклучок за повеќе интерфејси

Искористете ја широката палета на галантерија со приклучокот за повеќе интерфејси.

Tru-Finder визир

Гледајте ја секоја сцена јасно со вградениот визир.

Практично копче за режим

Копчето за режим ви овозможува брзо да ги промените режимите на снимање.

Сигурно држење
Безбедно и сигурно држење

Дизајниран за безбедно држење на фото апаратот и сигурно снимање.

Вграден блиц
Вграден блиц за дополнителна светлина

Осветлете ја сцената со практичниот вграден блиц.

Прекрасно обликувани фотографии

Дајте им професионален изглед на вашите фотографии. Автоматското обликување на предмети анализира портрети, снимки одблиску или слики со подвижни објекти, а потоа ги отсекува за да понуди совршена снимка.

Совршени ефекти на слики

α3000 нуди 15 ефекти кои може да се применат на фотографиите, овозможувајќи ви значително да го проширите вашиот уметнички репертоар.

Imaging Edge Mobile
Imaging Edge Mobile

Направете ги вашите фотографии и видеоснимки пореалистични со апликациите Imaging Edge Mobile.

Широката палета на галантерија ги задоволува сите потреби

Професионалните опции отвораат нови можности.

Зголемете го задоволството при фотографирањето уште повеќе и надополнете ги вашите фотографии со професионален изглед со помош на галантеријата која е специјално создадена за овој модел.

Capture One Express (за Sony)

Еден од најдобрите конвертори за RAW во светот од Phase One

Capture One Express (за Sony) е еден од најдобрите конвертори за RAW кој создава прецизни бои и неверојатни детали. Тој претставува прилагодливо и интегрирано решение со флексибилно управување на дигитални податоци, со сите неопходни алатки за прилагодување и со брзи перформанси.

Спецификации и функции

  • Exmor® APS-C CMOS сензор со 20,1MP

  • Електронски приказ со Tru-Finder

  • Избор на достапни објективи со E-приклучок

  • Приклучок за повеќе интерфејси

  • Бидете креативни со ефектите за слики

Компатибилност со објективи
Објективи со E приклучок од Sony
Тип на сензор
APS-C
Тип на сензор
Exmor® CMOS сензор од APS-C тип (23,2 x 15,4мм)
Број на точки (ефективни)
20,1MP
ISO чувствителност
ISO 100–16000
Траење на батеријата (фотографии)
До 470 снимки
Вид на визир
Електронски визир (во боја) од 0,2"
Тип на монитор
Широк TFT LCD екран од 3,0"

Што има во пакетот

Сенило, Капаче за објектив, Батерија на полнење NP-FW50, AC адаптер AC-UB10, Лента за на рамо, Микро USB кабел, SEL1855

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина