A-ПРИКЛУЧОК

Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор

ILCA-77M2 Body / Kit
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор

Само куќиште|Куќиште + објектив за зумирање од 16-50мм

Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Слика од Фото апарат α77 II со A-приклучок и APS-C сензор
Фотоапарат α77 II со A-приклучок, APS-C-сензор и објектив од ZEISS®
Никогаш не пропуштајте го моментот

Доловете ги неверојатните случувања со подобрениот α77 II. Благодарение на 79-те AF точки, континуираното фотографирање со 12fps и Exmor® CMOS сензорот со 24,3MP, секој момент станува вечен.

Лого на Exmor R® CMOS сензорот
APS-C сензор со 24,3MP

Надграден со чипови без простор меѓу леќите (OCL), сензорот нуди Full HD видео снимки и 4K фотографии со мал шум.

Лого за Bionz X™
Надграден процесор за обработка

Ефикасното анализирање на огромното количество податоци од сензорот овозможува брзо фотографирање на прекрасни слики со мал шум.

Фокусирајте со импресивна јасност

Спектакуларно доловување на брзината на животот

Напредниот AF систем кај α77 II го содржи најголемиот број на точки за откривање на фаза во светот (79, со 15 вкрстени точки) и нуди сигурно следење дури и при континуирано фотографирање со 12fps.

Sony промовира нова ера на автоматско фокусирање

4D ФОКУС овозможува врвни перформанси за автоматско фокусирање во четири димензии: автоматско фокусирање со широка покриеност (2D висина и ширина), автоматско фокусирање со голема брзина (3D длабочина) и подобрено следење со предвидување (4D време).

4D ФОКУС
Погледнете повеќе за 4D ФОКУС
Решение за динамичните објекти

Уживајте во рекордни 79 AF точки со откривање на фаза

Технологијата на провидно огледало овозможува прецизен AF со откривање на фаза при прегледување во живо и во режим на снимање. Добијте сигурно автоматско фокусирање со 79-те AF точки - од кои 15 се од вкрстен вид.

Страничен приказ на фото апаратот и технологијата на провидно огледало
Технологија на провидно огледало
маж во кајак
79 AF точки
12fps и AF со следење

Доловете ги кратките волшебни моменти со неверојатна јасност, дури и при следење на динамични објекти. Уживајте во целосна резолуција од 24,3MP, со брзина до 60 слики по серија.

Софистициран AF алгоритам

Балансирајќи брзина и стабилност, напредниот алгоритам од Sony врши анализа во реално време за да го задржи фокусот врз вашиот објект - без да се оптоварува со околните предмети.

Извонредна острина и природни детали

α77 II ја открива убавината на земјата, доловувајќи богати сцени со иста острина како што гледа и човечкото око. Погледнете примери од неговата неверојатна длабочина на детали.

Слика од APS-C CMOS сензорот со 24,3MP
APS-C CMOS сензор со 24,3MP

Добијте слика со врвен квалитет. Дизајнот без простор помеѓу чипот и леќите го оптимизира собирањето на светлината за да овозможи голем опсег на чувствителност од ISO 100 (можност за намалување до ISO 50) до ISO 25600.

Слика од процесорот за обработка на слика BionzX
BIONZ X процесор за обработка на слика

Овој ексклузивен процесор верно ги репродуцира текстурите и деталите благодарение на можностите за обработка со извонредно голема брзина. Добијте минимално нагласување на рабови, намален шум и поголема јасност.

подобрена вградена стабилизација на сликата
Подобрена вградена стабилизација на сликата

Вградената стабилизација на слика функционира со секој компатибилен објектив низ целиот фокусен опсег. Овој модел ја стабилизира и сликата во визирот кога копчето за блендата е притиснато до половина заради фокусирање.

XGA OLED Tru-Finder™
XGA OLED Tru-Finder™

Светлиот XGA OLED Tru-Finder прикажува како точно ќе изгледа вашата конечна слика, земајќи ја предвид експозицијата. Во професионалните функции спаѓа покриеност на сликата од 100% и широк агол на гледање од 33˚.

Флексибилно ракување и лесно прилагодување

Извонреден LCD монитор со 1228k точки кој се врти во 3 насоки

Користејќи ја уникатната технологија WhiteMagic за двојно зголемување на светлината, овој екран ги истакнува сите детали во вашата сцена. Се врти рамномерно за да ги опфати вертикалните кадри и креативните агли.

Цврста конструкција за потполна сигурност

Потполна заштита од прав и влага за надворешно фотографирање

α77 II е одлично заштитен од вода и нечистотии, со изолација околу главните копчиња и вртливите копчиња, двослојна заштита на отворите и добро прилепени компоненти.

Неверојатни можности за снимање

Full HD видео снимки со 60p/24p

Снимајте живописни видео снимки благодарение на моќното и континуирано откривање на фаза. Уживајте во прецизно и континуирано следење и фокусирање на објектите што се движат брзо - без доцнење.

Поврзете се со еден допир

Префрлувајте слики и видео снимки за секунда во вашиот паметен телефон или таблет уред со Android, со еден допир на α77 II - благодарение на вградениот Wi-Fi® и NFC. Потоа споделувајте на едноставен начин.

слика од објективи со A-приклучок
Врвна изработка и прецизност

Проширете ги хоризонтите за фотографирање со зголемената палета на извонредни објективи. α77 II ќе ви овозможи да уживате во препознатливите перформанси на оптиката од професионална класа од Sony и Zeiss®.

Функции Remote, Viewer и Edit на Imaging Edge™
Функции Remote, Viewer и Edit на Imaging Edge™

Подобрете ги фотографиите со Imaging Edge. Користете „Remote“ за контрола и следење на фотографирањето преку компјутер; „Viewer“ за брзо прегледување, оценување и избирање фотографии; и „Edit“ за претворање RAW-податоци во висококвалитетни фотографии. Извлечете максимум од RAW-датотеките на Sony и управувајте со снимените материјали поефикасно.

Capture One (за Sony)
Capture One за Sony

Capture One Express (за Sony) е бесплатен софтвер што нуди обработка на RAW, лесно управување и алатки за уредување. Capture One Pro (за Sony) може да го купите за да добиете уште повеќе алатки за уредување и опција за фотографирање преку компјутер.

Илустрација
Imaging Edge™ Webcam

Imaging Edge Webcam овозможува користење на фотоапарат од Sony како висококвалитетна веб камера со широка компатибилност, за одлични проследувања во живо и конференции.

iMovie
Се користи со iMovie и Final Cut Pro X

Овој производ е компатибилен со Final Cut Pro X и iMovie.

Спецификации и функции

  • APS-C Exmor® CMOS сензор со 24,3MP

  • BIONZ X™ процесор за врвни детали и намалување на шум

  • Разновиден систем на заменливи објективи со A-приклучок 

  • Наменски AF сензор со 79 AF точки, 15 вкрстени точки

  • Технологија на провидно огледало за фотографирање со 12fps

Монтажа на објектив
A приклучок од Sony
Тип на сензор
APS-C тип (23,5 x 15,6мм), Exmor® CMOS сензор со филтри за примарни бои
Тип на сензор
Exmor® CMOS сензор од APS-C тип (23,5 x 15,6мм)
Број на точки (ефективни)
24,3MP
ISO чувствителност
Видео: ISO100 - 12800 еквивалент (чекори од 1/3 EV), АВТОМАТСКИ (ISO 100-12800 еквивалент, можност за избор на долната и горната граница), Фотографија: ISO 100 - 25600 (чекори од 1/3 EV), (ISO броевите поголеми од ISO50 можат да се постават како проширен ISO опсег.), АВТОМАТСКИ (ISO 100-25600, можност за избор на долната и горната граница)
Вид на визир
Електронски визир од тип 0,5"
Тип на монитор
TFT екран од 7,5см (тип 3.0)

Што има во пакетот

Кабел за напојување, Батерија на полнење NP-FM500H, Полнач на батерии BC-VM10A, Лента за на рамо, Капаче за куќиште, Капаче за приклучок за галантерија, Капаче за окулар, Микро USB кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Експертите велат