БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ ЗА ВО УВО WI-C200

Сите спецификации и функции

WI-C200

Големина и тежина

Тежина
Прибл. 19 гр. (0,68 oz)

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени, динамички
Звучник
9мм
Магнет 
Неодимиум
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Слушалки за во уво
NFC
Не

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 3,0 часа
Метод за полнење на батеријата
Полнење преку USB
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 15 часа
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)
Макс. 15 часа
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Bluetooth Specification верзија 5.0
Ефективен опсег
Прибл. опсег на видливост 30ft (10м)
Фреквентен опсег
2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
Профил
A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), AVRCP (Audio Video Remote Control Profile), HFP (Hands-free Profile), HSP (Headset Profile)
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

whiteblack

Што има во пакетот

  • USB кабел: Type-CTM (прибл. 20 см)
  • Ушни влошки: Хибридни ушни влошки(S/M/L)
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Безжично користење преку BLUETOOTH®

Кажете им збогум на заплетканите кабли и извлечените приклучоци. Безжичната технологија BLUETOOTH® ви овозможува да го поврзете вашиот уред безжично и да уживате во беспрекорно слушање без прекини. 

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Траење на батеријата до 15 часа

Тие овозможуваат репродукција до 15 часа кога се максимално наполнети за да можете да ги слушате омилените листи за репродукција и podcast-содржини во текот на целиот ден.

Надополнувајте енергија со брзо полнење

Кога батеријата ќе се испразни, со полнење од само 10 минути ќе добиете репродукција до 60 минути. Тоа значи дека дури и кога се брзате, за многу кратко време ќе продолжите да слушате музика. А ако не се брзате, батеријата се полни целосно за три часа.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Преносливи и флексибилни за поудобно слушање

Безжичните слушалки за во уво WI-C200 се меки, флексибилни и лесни за да ви овозможат удобно слушање во секое време и на секое место.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Стил што ќе ви одговара

Слушалките за во уво WI-C200 се достапни во црна или бела боја со мат завршна обработка и заоблен кабел и имаат чист и модерен дизајн што лесно ќе се усогласи со вашиот стил.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Магнетни ушни влошки за лесно носење

Ушните влошки имаат вграден магнет што спречува заплеткување при носење и складирање.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Слободно движење со дизајнот за поставување околу врат

Дизајнот за поставување околу врат е удобен, лесен и не дозволува да ви пречат слушалките за да можете да слушате во потполна слобода.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Повици со еден допир без користење на рацете

Сакате да се јавите на некој пријател преку поврзаниот паметен телефон? Допрете го повеќефункционалното копче и ќе можете да почнете да разговарате. Сакате да го завршите разговорот? За да го прекинете повикот треба повторно да го притиснете копчето.

Звучник од 9 мм за остар и моќен звук

Без разлика дали слушате поп хитови, класични концерти или џез, звучниците од 9 мм создаваат динамички звук со длабок бас, остри високи тонови и неверојатна острина.

Слика од Безжични слушалки за во уво WI-C200

Гласовен помошник на ваша услуга

Дознајте ја временската прогноза, најновите вести и многу повеќе користејќи го само вашиот глас. Допрете го двапати повеќефункционалното копче и веднаш ќе пристапите до Siri или Google Assistant.