СЛУШАЛКИ ЗА ВО УВО MDR-EX650AP

Сите спецификации и функции

MDR-EX650AP

Големина и тежина

Тежина
9 гр.

Општи карактеристики

Затворен вид
Да
Звучник
12 мм, динамички – тип на купола
Динамичен вид
Да
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
32 оми (1kHz)
Фреквентен одзив
5–28.000Hz
Чувствителности (dB/mW)
105 dB/mW
Вид на жица
Во форма на Y
Должина на кабел
1,2 м
Приклучник
Позлатен мини стерео приклучок со четири проводници во форма на L
Начин на носење
Ушни влошки од затворен тип

Микрофон

Тело на микрофонот
Електрет кондензатор
Насока на микрофонот на кабелот
Во сите насоки

Опции на бои

goldblack

Што има во пакетот

  • Футрола за носење
  • Прилагодувач на должината на кабелот на слушалките
  • Ушни влошки
  • Упатство за употреба
Placeholder

Функции

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Куќиштето од месинг го минимизира изобличувањето

Месингот е одличен метал за елиминирање на несаканите вибрации и стабилизирање на звукот. Куќиштето од месинг има помала резонанца од куќиштата од обични материјали и овозможува јасни средни и високи тонови и порамномерни звуци со ниска фреквенција.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Моќен бас со контрола на одзив за ритамот

Технологијата за контрола на одзив за ритамот обезбедува цврст и длабок бас, што ја прави совршена за музичките стилови фокусирани на ниските фреквенции. Отворот за воздух овозможува максимален проток на воздух во опсегот на ниски фреквенции, со што ја оптимизира ефикасноста на дијафрагмата и овозможува попрецизна репродукција на басот.  

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Динамичните неодимиумски звучници нудат прецизен звук

Лесните динамички неодимиумски звучници од 12 мм на слушалките им обезбедуваат моќен ритмички одзив дури и кај песните со најголеми барања. Во комбинација со мембраната со голема чувствителност, ќе добиете звук со поголема јачина од слушалките, а сепак ќе уживате во чист и прецизен звук низ целиот опсег.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Висока чувствителност за јасни перформанси

Овие слушалки со голема чувствителност од 107 dB/mW нудат одлични перформанси и звук со голема јачина кога се користат со различна аудио опрема и се особено практични за користење со преносливи уреди и паметни телефони. Слушајте погласен звук низ целиот звучен опсег (во споредба со слушалките со помала чувствителност) кога слушате музика преку истиот извор и со истата јачина на звук.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Добијте совршено вметнување со хибридните силиконски ушни влошки

Добијте совршено вметнување. Со издржливиот силиконски дизајн кој спречува лизгање и изборот од четири големини, секогаш ќе уживате во прилепено и прилагодено поставување на ушните влошки.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Вграден микрофон за повици без користење на раце

Одговарајте на повици и давајте гласовни команди, дури и кога го носите телефонот во џеб или во торба. А благодарение на висококвалитетниот вграден микрофон, ќе можете да воспоставувате и одговарате на повици од паметниот телефон на едноставен начин.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX650AP

Прилагодете ја вашата музика со SmartKey

Преземете ја бесплатната апликација SmartKey од Sony и поставувајте ги функциите за музика на вашиот паметен телефон со Android. Репродуцирајте, паузирајте, прескокнувајте песни и менувајте ја јачината на звукот на едноставен начин преку копчето вградено во кабелот на слушалките.