СЛУШАЛКИ ЗА ВО УВО MDR-EX155AP

Сите спецификации и функции

MDR-EX155AP

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени, динамични
Звучник
9 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
Магнет 
Неодимиум
Импеданса (оми)
16 оми (1 kHz)
Фреквентен одзив
5 Hz-24.000 Hz
Чувствителности (dB/mW)
103 dB / mW
Должина на кабел
Прибл. 1,2 м, лицнест кабел, тип Y
Приклучник
Позлатен мини приклучок со 4 пина во форма на L
Начин на носење
In-ear

Пренослив засилувач за слушалки

Тежина
Прибл. 3 гр.

Опции на бои

redgoldwhiteblacklightblue

Што има во пакетот

  • Хибридни ушни влошки SS/S/M/L Прилагодлив кабел
Placeholder

Функции

Компактен и висококвалитетен звук

Звучниците од 9 мм со голема чувствителност имаат компактен дизајн и нудат јасни високи тонови и моќни ниски тонови.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP

Далечински управувач и микрофон кои се вградени во кабелот за повици без користење на рацете

Одговарајте на повици без да ги користите рацете и менувајте песни без воопшто да го допирате вашиот телефон, благодарение на вградениот далечински управувач и микрофон.

Кабел кој не се заплеткува

Кабелот има дизајн со засекувања за да ги спречи заплеткувањата, така што слушалките нема да направат јазол.

Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP

4 големини на ушни влошки

Со изборот на 4 големини на ушни влошки (SS, S, M и L) ќе можете да го прилагодите вметнувањето за удобно слушање во движење.