Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP
Слика од Слушалки за во уво MDR-EX155AP

Функции

Компактен и висококвалитетен звук

Звучниците од 9 мм со голема чувствителност имаат компактен дизајн и нудат јасни високи тонови и моќни ниски тонови.

Далечински управувач и микрофон кои се вградени во кабелот за повици без користење на рацете

Одговарајте на повици без да ги користите рацете и менувајте песни без воопшто да го допирате вашиот телефон, благодарение на вградениот далечински управувач и микрофон.

Кабел кој не се заплеткува

Кабелот има дизајн со засекувања за да ги спречи заплеткувањата, така што слушалките нема да направат јазол.

4 големини на ушни влошки

Со изборот на 4 големини на ушни влошки (SS, S, M и L) ќе можете да го прилагодите вметнувањето за удобно слушање во движење.

Спецификации

Овие слушалки за во уво се совршени за динамички звук во движење. Примајте повици на едноставен начин преку микрофонот на кабелот и веднаш вратете се на слушањето музика откако ќе завршите користејќи го далечинскиот управувач на кабелот.
  • Далечински управувач и микрофон на кабелот, компатибилни со паметни телефони

  • Неодимиумски звучници од 9мм за динамички звук

  • Удобни силиконски ушни влошки за безбедно вметнување

  • Мала тежина за неверојатна преносливост на музика

  • Кабел во форма на Y, со должина од 1,2 м

ЗВУЧНИК
9 мм, во вид на купола (CCAW звучна намотка)
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
5 Hz-24.000 Hz
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
Прибл. 1,2 м, лицнест кабел, тип Y

Што има во пакетот

Хибридни ушни влошки SS/S/M/L Прилагодлив кабел

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина