СЛУШАЛКИ

Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT

MDR-AS600BT

Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT

orangebluewhiteblack

Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT
Слика од Безжични спортски слушалки за во уво AS600BT

Совршениот партнер за вежбање

Продолжете да слушате независно од временските услови со Bluetooth® слушалките за во уво MDR-AS600BT. Атлетичкиот дизајн ги прицврстува слушалките за да можете да вежбате посилно и подолго, а вградениот микрофон ви овозможува да одговарате на повици во движење. Исто така, можете да се поврзете безжично со одредени паметни телефони преку технологијата NFC со еден допир.

Отпорност на прскање IPX4

Отпорност на прскање IPX4

Трчајте при слаб дожд со дизајнот кој е отпорен на прскање со рејтинг IPX4

Bluetooth® и NFC

Безжична слобода

Слушајте безжично на вашиот паметен телефон со поврзување преку Bluetooth® и NFC со еден допир.

Траење на батеријата до 8,5 часа

Траење на батеријата до 8,5 часа

Уживајте во поголемото време за слушање, благодарение на продолженото траење на батеријата од 8,5 часа.

Ергономски дизајн

Остануваат на место

Ергономски изработените прицврстувачи во вид на лак и ушните влошки придонесуваат слушалките да не се поместуваат, без разлика колку напорно вежбате.

Лесниот дизајн од 21 гр. нуди целосна удобност.

Траење на батеријата до 8,5 часа

Издржете подолго

Со продолженото траење на батеријата до 8,5 часа, може да бидете сигурни дека MDR-AS600BT лесно ќе го издржи дури и најдолгиот тренинг.

Чист и живописен звук

Задлабочете се во динамичниот звук секогаш кога вежбате. Вградените неодимиумски звучници нудат исклучителна јасност, за навистина да уживате во листата за репродукција​

Неодимиумски звучници од 9мм
  • Преку уво
  • Зад вратот

Два начина за носење

Со две удобни и безбедни опции за носење, ушните влошки нема да се поместат, без разлика колку напорно вежбате.

Слушајте со стил

Изберете од палетата на стилски бои кои најмногу одговараат на вашиот стил.

Избор на бои

Слобода во движењето

Безжично поврзување со вашиот музички плеер или паметен телефон. Со Bluetooth® можете да уживате во безжично слушање додека трчате. 

Испорачан микро USB

Лесно полнење

Полнете ги вашите слушалки и бидете подготвени. Микро USB приклучокот и испорачаниот кабел овозможуваат брзо и едноставно надополнување со енергија.

NFC

Поврзување за момент

Користете ја изборната NFC технологија за да воспоставите врска со еден допир.

Спецификации и функции
Продолжете да слушате независно од временските услови со Bluetooth® слушалките за во уво MDR-AS600BT. Прицврстувачите во вид на лак, заедно со лентата, ги прицврстуваат слушалките и не дозволуваат нивно лизгање за да можете да слушате со часови кога сте во движење, без разлика дали трчате, возите велосипед или кајакарите. Безжично поврзување со одредени паметни телефони со функцијата за слушање со еден допир преку NFC.
  • Дизајн кој е отпорен на прскање за безгрижно користење

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Проследувајте и контролирајте преку вашиот паметен телефон

  • Лесен и пренослив дизајн

  • Траење на батеријата до 8,5 часа

Звучник
9 мм
Фреквентен одзив
20 Hz-20.000 Hz
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина