Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и DVD
Нашето најголемо уживање во бас

Збогатете ги ритамите кои имаат длабок бас со моќ каква што заслужуваат. Опремен со два конусни вуфери од 38 см (15”) и технологијата Sound Pressure Horn, масивниот домашен аудио систем SHAKE-X7D создава извонреден бас кај сите ваши омилени песни. Со LED светилките на звучниците и диџеј ефектите, можете да уживате во домот исто како и во ноќен клуб.

Домашен систем за звук со ниво на звучен притисок од 3800 W
Ниво на звучен притисок од 3800 W

Воодушевете се од моќниот звук. Од неверојатно високи тонови па сè до длабоки ниски тонови, засилете го доживувањето на вашите омилени песни со моќ од 3800 W.

Домашен систем за звук со конусен вуфер од 38 см
Создаден за моќен бас

Засилете го басот со двата масивни конусни вуфери од 38 см (15”). Тие нудат огромна моќ и се совршени за слушање листи за репродукција со зголемена јачина на звук.

Паметна голема моќ
Паметна голема моќ

Нашата енергетски ефикасна технологија Sound Pressure Horn создава поголем акустички притисок при помала излезна моќност - тоа е подобро и за звукот и за опкружувањето.

Домашен систем за звук со Bluetooth® и DSEE
Слушнете повеќе од секоја песна

Процесор за подобрување на дигитален звук (DSEE)

DSEE ја подобрува компресираната дигитална музика (MP3, ACC, ATRAC и WMA). Ги обновува високите и ниските звуци кои се губат при компресирањето, репродуцирајќи богат звук кој е сличен со CD квалитетот.

Подеднакво добар изглед и звук

SHAKE-X7D има одличен дизајн кој го прави совршен централен уред за вашата забава. Острите рабови, контролите од брусен алуминиум и осветлените копчиња го разубавуваат овој моќен систем, бидејќи за одлични забави треба одличен дизајн.

Чувствувајте ја музиката и гледајте ги боите

Направете реалистична атмосфера за танцување на забавата со живописните LED светилки во разни бои кои се синхронизираат со ритамот на вашата музика. Изберете од многубројните бои и шаблони за да ги пронајдете совршените поставки за вашата забава.

Задржете ја контролата врз забавата

Преземете ја апликацијата Fiestable за да ги контролирате светилките на звучниците, додавајте диџеј ефекти, уживајте во гласовна репродукција или, пак, прескокнете до следната песна - сето тоа преку паметниот телефон.

Контролирајте го домашниот систем за звук со апликацијата Fiestable
Подобрете ја забавата

Натерајте ги сите да танцуваат со одличните функции за забава. Бидете креативни со четирите диџеј ефекти - од распространување на звукот и изолирање на вокали до додавање звучни ефекти и WAH, како и ефекти на семплирање и скречување. Со Party Chain (проследување забава), можете да поврзете и синхронизирате повеќе системи со аудио кабли за да добиете помоќен звук.

Домашен систем за звук со DVD плеер и функции за караоке
Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Репродуцирајте караоке DVD дискови и пејте пред екранот. Достапни се два приклучоци за микрофони и голем број функции - режимот караоке PON ги стишува вокалите на CD дискот за да можете да пеете.

Побарајте ја вашата колекција филмови

Уживајте во омилените филмови со SHAKE-X7D

Благодарение на вградениот DVD плеер, можете да ги погледнете сите ваши омилени филмови на едноставен начин. Поврзете го системот со вашиот телевизор и оптимизирајте го звукот со трите поставки за подобрување.

MEGA BASS
Засилете го басот

Едноставно вклучете ја функцијата MEGA BASS и подобрете ги вашите песни и омилени динамични сцени.

Режим за фудбал
Седнете во првите редови покрај теренот

Режимот за фудбал ви овозможува да ги подобрите природните амбиентални звуци на спортските настани кои ги гледате. Можете дури и да го намалите гласот на коментаторот и да се чувствувате како дел од публиката.

ClearAudio+
Слушајте гласно и јасно

Слушајте музика со неверојатна острина со ClearAudio+ – колекција на технологии за звук од Sony кои ја оптимизираат репродукцијата на целата ваша музика.

Поврзете се

Репродуцирајте ги омилените песни и листи за репродукција од одредени паметни телефони преку SHAKE-X7D. Користете NFC поврзување со еден допир за да воспоставите Bluetooth® врска и веднаш започнете да проследувате.

Домашен систем за звук со NFC и Bluetooth®
Контролирајте го домашниот систем за звук со апликацијата SongPal
Далечинскиот управувач станува паметен со SongPal

Цел свет на музика во вашите раце

Апликацијата SongPal ви нуди лесно и интуитивно управување на слушањето. Само инсталирајте ја на вашиот мобилен телефон и преземете ја контролата врз репродукцијата на музика, поставувањата на уредот и многу повеќе - сето тоа преку една апликација.

Приклучете, репродуцирајте, префрлете

Два USB приклучоци и CD плеер отпорен на прав

Лесно копирајте и префрлувајте песни од CD на USB уред или од еден USB уред на друг без да користите компјутер. Можете да ги репродуцирате омилените MP3 фајлови, да ги доживеете одново вашите стари CD дискови или да составите листа за репродукција.

Домашен систем за звук со два USB приклучоци и CD драјв
Домашен систем за звук со Bluetooth® со два аудио влеза
Два аудио влеза

Поврзете го SHAKE-X7D со вашиот телевизор, конзола за игри или втор систем за звук за да добиете повеќе опции за забава.

Домашен систем за звук со Bluetooth® и FM/AM радио
FM/AM радио

Слушајте ги омилените емисии или настапи на диџеи во живо со FM/AM радиото.

Дизајн од Sony
Негативен простор

Ви прикажуваме што се крие зад врвниот звук. Дознајте ги ексклузивните приказни за инспирацијата на дизајнот.

Спецификации и функции

Збогатете ги ритамите кои имаат длабок бас со моќ каква што заслужуваат. Опремен со два конусни вуфери од 38 см (15”) и новата технологија Sound Pressure Horn, масивниот домашен аудио систем SHAKE-X7D создава извонреден бас кај сите ваши омилени песни. Со LED светилките на звучниците и диџеј ефектите, можете да уживате во домот исто како и во ноќен клуб.
  • Нова технологија Sound Pressure Horn за моќен бас

  • Подобрувањето со DSEE го обновува квалитетот кај компресираните фајлови

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC со еден допир

  • Приказот со LED светилки и диџеј ефектите создаваат атмосфера за забави

Излезна моќност - музичка моќност
2400W
Влезни и излезни приклучоци
USB приклучок (2), Аналоген аудио приклучок (2), Влезови за микрофон (2) 6φ
Големина на главен уред (Ш x В x Д)
455 × 165 × 330 мм
Големина на преден звучник (ШxВxД)
510 × 773 × 458 мм

Што има во пакетот

Кабел за наизменична струја, Антена, Батерија (AAA/манган), Далечински управувач (RMT-AM120U), Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина