HI-FI-СИСТЕМИ

Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V43D
Слика од Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Систем за звук V43D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Лесен
Осветлување
Забавни функции
Забавни функции
Организирајте забави како никогаш досега

Направете ја ноќта за паметење со моќниот MHC-V43D. Благодарение на басот со голем опсег и разнобојното осветлување што се
синхронизира со ритамот, вашите гости нема да го напуштат подиумот за танцување. 

Разиграјте го подиумот за танцување со врвен звук

Функцијата за распространување на звукот, високоефикасните високотонци и високоефикасниот среднотонец ќе ја распространат вашата музика пошироко и повисоко
од предната страна на уредот, за да можат сите гости да уживаат во богат и јасен звук. 

Два високоефикасни високотонци
Два високоефикасни високотонци ја исполнуваат собата со звук

Двата високоефикасни високотонци, што содржат високотонци во вид на хорна, го прошируваат звучното поле и го зголемуваат нивото на звучниот притисок за да го распространат звукот насекаде во просторијата што ќе ја изберете.

Подобри вокали со високоефикасен среднотонец

Високоефикасниот среднотонец на предната страна, што содржи среднотонци во вид на хорна, го распределува звукот со поголема острина и звучен притисок за подобрување на фреквенциите од среден опсег. Тоа значи дека ќе уживате во појасни вокали додека танцувате или пеете.

Ефикасен среднотонец
JET BASS BOOSTER
Чувствувајте го ритамот од далеку со JET BASS BOOSTER

Каналот со стеснување за рефлективен бас го концентрира протокот на воздух за басот, за да можете јасно да го слушате и чувствувате, без разлика каде сте во толпата луѓе и на колкава оддалеченост. 

Звук во живо
Слушајте ја музиката како да се изведува во живо 

Технологијата DSP создава атмосфера како на фестивал
преку збогатување на вашата музика со реалистичен
амбиент како на фестивалите и концертите во живо.

DSEE
Обновете ги деталите во дигиталната музика

Процесорот за подобрување на дигитален звук (DSEE) ги обновува деталите во компресираните датотеки за музика, создавајќи висококвалитетен звук што повеќе наликува на оригиналната CD-снимка. 

Осветлете ја ноќта

Осветлете ја просторијата од подот до таванот со светилките за забава и светилката во звучникот. Генерирајте бранови во темно сина и небесно сина боја со ленти во живописна црвена боја, за да уживате во реалистична атмосфера како во ноќен клуб или на фестивал под отворено небо.

Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Забавувајте ги сите - со двата влеза за микрофони може да се натпреварувате со гостите во пеење на вашите омилени песни. Или, пак, внесете доза на рокенрол во забавата со приклучување гитара во еден од влезовите и користете го системот како засилувач за гитара. Користете три режими - „Јасен“ за јасен звук, „Прекумерно засилување“ за изобличен звук на гитарата и „Бас“ за вашата бас-гитара. Достапни се и два држачи за микрофони за безбедно складирање на вашите микрофони кога ќе завршите со пеењето. 

kontrola-so-gestikulacii
Вертикална и хоризонтална контрола со гестикулации

Прескокнувајте песни, променете од „flanger“ во WAH, зголемете ја јачината на микрофонот за караоке, контролирајте го микрофонот и музиката или засилете ја јачината на звукот со вертикално или хоризонтално замавнување со дланката. Контролата со гестикулации ви овозможува брза и лесна контрола на функциите на MHC-V43D за да се забавувате без прекин. 

Ставете ја забавата во ваши раце со Fiestable

Забавната, интуитивна и практична апликација Fiestable нуди контрола врз сите функции на MHC-V43D. За да ја користите апликацијата Fiestable, прво треба да ја преземете апликацијата Sony | Music Center. Потоа ќе можете да ја контролирате музиката, осветлувањето и многу повеќе, само со допирање на вашиот телефон или со вашиот глас.

lista-so-pesni-za-zabava-fiestable
Дозволете им на пријателите да направат листа со песни преку Fiestable

Сите можат да ги додаваат своите омилени песни во листата за репродукција преку апликацијата Fiestable. Дозволете им на гостите да додаваат песни складирани во нивните паметни телефони преку вашата Wi-Fi®-мрежа за непрекината забава.

karaoke-so-rangiranje-fiestable
Пронајдете ја супер ѕвездата за пеење со рангирањето во караоке преку Fiestable 

Натпреварувајте се за да дознаете кој е кралот или кралицата за караоке на вашата забава со режимот за караоке со рангирање. А ако некој се пласира во 10-те најдобри, тогаш ќе може да го внесе своето име и насловот на песната во табелата со резултати.

Крал на забавата
Станете крал на забавата

Споделете статус за вашата забава на социјалните медиуми со само едно кликнување во апликацијата Fiestable. Потоа, засилете ја јачината на звукот за да ги развеселите сите и да станете вистински крал на забавата.

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Sony | Music Center овозможува контрола на музиката и поставките за звук директно од телефонот. Fiestable ви нуди контрола врз боите на светилките и ви овозможува да активирате режими за диџеи и караоке. Правете промени со раката, благодарение на интуитивната контрола со движења. 

logo-na-music-center
Google Play
Sony Music Center за Android
App Store
Sony Music Center за iOS
Филмови и телевизија, отсега со подобри ефекти 

Поврзете го MHC-V43D со вашиот телевизор и уживајте во омилените филмови, телевизија и спорт на потполно нов начин. 

logo-za-hdmi
HDMI™-излез за едноставно поставување

HDMI™-излезот (ARC) овозможува лесно поврзување на системот со вашиот телевизор. Гледајте телевизија и DVD-филмови на вашиот стандарден екран, а притоа уживајте во моќниот звук од звучниците MHC-V43D.

logo-za-dvd
Гледајте филмови со вградениот DVD плеер

Уживајте во возбудата од секоја сцена со моќен звук и звучен притисок што ќе ве внесат во центарот на случувањата. Претворете ја дневната соба во кино и организирајте неверојатни филмски ноќи.

Подобрете ја атмосферата на забавата со безжичното поврзување

Уживајте во посилен и поисполнет звук и синхронизирано осветлување. Со безжичното проследување забава, може да го поврзете MHC-V43D со кој било од 50 компатибилни системи за звук со голема моќ преку Bluetooth®,.  

Bluetooth®
Беспрекорно проследување со Bluetooth®

Заборавете на безжичните поврзувања и сложените постапки за поставување благодарение на технологијата Bluetooth®. Поврзете се преку Bluetooth® и тоа е сè.

Безжичен Party Chain (проследување забава)
Синхронизиран звук за безжично проследување забава

Поврзете до 50 компатибилни системи за звук со голема моќ преку Bluetooth®, за помоќно аудио доживување и гледајте како осветлувањето се синхронизира со звучниците. 

Bluetooth®
Поврзување со повеќе уреди

Заедно со пријателите може да впарите најмногу три паметни телефони со MHC-V43D во исто време преку технологијата Bluetooth®,. Така ќе можете да репродуцирате песни од сите ваши музички збирки и ќе имате уште поголем избор на музика

DAB+
Слушајте повеќе со DAB+ 

Приемникот е компатибилен со DAB+ за да можете да ги носите омилените радиостаници
со вас насекаде. 

Дизајниран да може да ја издржи атмосферата на забавите 

Бидејќи е создаден за практичност и издржливост, никогаш не мора да се грижите дали MHC-V43D ќе може да го издржи интензитетот на забавите

dobra-zabava
Создаден за одлични забави

Тврдата надворешна пластика од сите страни на уредот и цврстите странични заштитници ја зголемуваат долготрајноста и преносливоста на MHC-V43D, независно каде се одржува забавата.

Навалете и тркалајте за лесно пренесување 

Кога ќе посакате да го поместите MHC-V43D, фатете ја практичната рачка за носење и навалете го наназад. Цврстите тркалца ќе ви помогнат лесно да го однесете на забавата.

transportiranje-so-vrtenje-i-rotiranje

Спецификации и функции

Почувствувајте ја моќта на музиката во сите агли од просторијата благодарение на функцијата за распространување на звукот преку високоефикасните високотонци и високоефикасниот среднотонец, а потоа вклучете ги разнобојните светилки за забави и светилката во звучникот. Уживајте со функциите за листа со песни за забава и караоке со рангирање преку нашата апликација Fiestable. Заштитниците го намалуваат абењето на уредот, а тркалцата овозможуваат многу лесен транспорт.
  • Распространување на звукот со високоефикасни високотонци и среднотонец

  • Осветлување за забава и светилки во звучниците

  • Контрола со гестикулации за забавно и лесно ракување

  • Листа со песни за забава и караоке со рангирање преку Fiestable

  • Вграден DVD-плеер со HDMI™ ARC

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина