HI-FI-СИСТЕМИ

Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

MHC-V41D
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Слика од Аудио систем V41D со голема моќ и технологија BLUETOOTH®
Направете подиум за танцување во домот

Претворете ја куќата во ноќен клуб со MHC-V41D. Светилките во звучниците се синхронизираат со ритамот за да создадат атмосфера како во ноќен клуб, а звукот ја исполнува куќата и создава забава што никогаш нема да ја заборавите.

Лого ознаки за NFC и Bluetooth®
Беспрекорно проследување со NFC и BLUETOOTH®

Користете NFC-поврзување со еден допир за да воспоставите Bluetooth®-врска и веднаш започнете да проследувате.

Икона за микрофон
За сите љубители на караоке 

Организирајте забава со караоке. Двата влезови за микрофон се совршени за пеење. 

Ритами што сите можат да ги почувствуваат

Исполнете ја просторијата со моќен звук. Среднотонците и високотонците се поставени под агол за поголемо распространување на звукот, за да можат сите да ги почувствуваат моќните ритами.

Снимка одблиску од среднотонци и високотонци
Светилки во звучниците и светилки за забава во зелена и сина боја
Вклучете ги светилките

Светилките за забава и светилките во звучниците во зелена и сина боја трепкаат во ритамот на музиката, а светилките со разни бои во звучниците го осветлуваат подиумот за танцување, создавајќи атмосфера како во ноќен клуб.

Разбудете ја поп-ѕвездата во Вас

Забавувајте ги сите - со двата влеза за микрофони може да се натпреварувате со гостите во пеење песни. Внесете доза на рокенрол во забавата со приклучување гитара во еден од влезовите и користете го системот како засилувач за гитара. Користете три режими - „Јасен“ за јасен звук, „Прекумерно засилување“ за изобличен звук на гитарата и „Бас“ за вашата бас-гитара.

Двајца пеат покрај MHC-V41D
Лизгање со раката врз горниот панел
Бидете диџеј со контролата со гестикулации

Збогатете ја забавата со еден лесен потег. Забавната и интуитивна контрола со гестикулации ви овозможува контрола на сите функции за забава, меѓу кои и ефектите за диџеи, миксетата и функциите за караоке. За да менувате песни треба да прелистувате лево и десно, или нагоре и надолу за менување на јачината на звукот. Разубавувањето на вашата забава никогаш не било позабавно.

Подобрете ја забавата со дополнителни звучници

Уживајте во помоќен звук со поврзување повеќе аудио системи во домот преку Bluetooth®. Поврзете најмногу 50 компатибилни аудио системи во домот и синхронизирајте ги музиката и осветлувањето.

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Sony | Music Center овозможува контрола на музиката и поставките за звукот преку телефон. Fiestable ви нуди активирање на режимите за диџеи и караоке. Правете промени со замавнување на раката, благодарение на интуитивната контрола со движења.

Sony | Music Center
Sony | Music Center за Android
Sony | Music Center за iOS
Крал на забавата
Станете крал на забавата

Споделете статус за вашата забава на социјалните медиуми со само едно кликнување во апликацијата Fiestable. Потоа, засилете ја јачината на звукот за да ги развеселите сите и да станете вистински крал на забавата.

Возбудата од стадионот во вашиот дом со режимот за фудбал

Вклучете го режимот за фудбал на MHC-V41D за да уживате во реална атмосфера како на стадион. Исклучете го коментаторот за да уживате во навивањето на публиката, преку минимизирање на звукот на коментаторот и зголемување на звукот на публиката. 

Лого за DVD
Вграден DVD-плеер 

Гледајте филмови на едноставен начин преку вградениот DVD-плеер и уживајте во богат звук што внесува реалистичност во вашите омилени сцени.

Лого за HDMI
HDMI™ излез

Гледајте ги омилените серии на вашиот стандарден екран, а притоа уживајте во силен звук од вашите моќни звучници.

Маж го носи MHC-V41D за рачките
Носете ја забавата насекаде

MHC-V41D има вградени рачки за носење за да можете да го однесете во куќата на пријателите или лесно да ја преместувате забавата во различни простории.

Поврзување со повеќе уреди

Заедно со пријателите може да впарите најмногу три паметни телефони во исто време преку технологијата BLUETOOTH®. 

Паметен телефон поврзан безжично со MHC-V41D

Спецификации и функции

Секогаш организирајте одлични домашни забави со моќниот MHC-V41D. Звучниците поставени под агол го распространуваат звукот низ просторијата за да можат сите да уживаат во истиот одличен звук, а разнобојните светилки во звучниците се синхронизираат со ритамот.
  • Распространете го звукот

  • Светилки во звучниците за забави

  • Контролата со гестикулации и движења преку паметен телефон го олеснува управувањето со музиката

  • Вграден DVD плеер со HDMI ARC

  • Рачка за безбедно подигнување и лесно пренесување

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина