GTK-XB7

Духот на забавата

Внесете празнично расположение во секоја забава со овој моќен едноделен систем. EXTRA BASS™ и живописните светилки во звучниците создаваат атмосфера како во ноќен клуб - совршена за домашни забави.

HI-FI-СИСТЕМИ

Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

GTK-XB7
Слика од Домашен аудио систем со голема моќ и технологија BLUETOOTH®

redblueblack

Почувствувајте ја моќта на EXTRA BASS

Иновативната технологија EXTRA BASS е скроена за музика за танцување и нуди звук со длабок и моќен бас.

Разиграјте ја целата куќа

Наменет за љубителите на бас. Притиснете го копчето EXTRA BASS и добијте длабок и моќен звук и уживајте во танцувањето додека ритамот ве движи.

Звук што одговара насекаде

GTK-XB7 е создаден да се движи со вас. Благодарение на многубројните практични функции, можете да ја исполните секоја просторија со звук за забава. 

Поставување на два начина
Флексибилно поставување

Вградениот сензор автоматски ги активира двата горни високотонци, за да уживате во стерео звук кога системот е поставен и вертикално и хоризонтално.

Bluetooth® и NFC
Поврзете се веднаш 

Започнете веднаш да проследувате музика од вашата дигитална збирка откако ќе воспоставите врска преку NFC со еден допир.

USB репродукција
USB репродукција

Поврзете го вашиот паметен телефон или таблет-уред преку USB приклучокот за полнење и репродукција на песни.

Целиот свет е подиум за танцување

LED светилките создаваат атмосфера како во ноќен клуб

Направете атмосфера со светилките и звучните ефекти за диџеи. Внесете свои елементи во песните со звучните ефекти, а трепкачкото светло, линијата и светилките на звучникот се синхронизираат со ритамот за да ја подобрат атмосферата на забавата.

LED светилки и диџеј ефекти
Пренослив едноделен дизајн
Забавувајте се во движење

Понесете ја забавата со вас каде и да одите со помош на рачката за носење и едноделниот дизајн. Уживајте во истиот одличен звук, независно дали системот е поставен вертикално или хоризонтално, благодарение на флексибилното поставување на два начина.

Изберете светло, изберете прекрасно

GTK-XB7 е достапен во повеќе впечатливи и живописни бои, за да можете да ја изберете соодветната нијанса што одговара на вашиот стил.

Спецификации и функции

Внесете празнично расположение во секоја забава со овој моќен едноделен систем. EXTRA BASS и живописните светилки во звучниците создаваат атмосфера како во ноќен клуб која е совршена за домашни забави. Ќе можете дури и да додадете дополнителни звучници преку Bluetooth® или функцијата за проследување забава, за да уживате во помоќен и подобар звук.
  • Подобрувањето со DSEE го обновува квалитетот кај компресираните фајлови

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® со NFC™ со еден допир

  • Проследувајте и контролирајте преку вашиот паметен телефон со апликацијата Sony | Music Center (претходно нарекувана SongPal)

  • Приказ со LED светилки и диџеј ефекти кои го подобруваат опкружувањето

Влезни и излезни приклучоци
USB приклучок (1), Аналоген аудио влез (1), Аналоген аудио излез (1)
Големина на главен уред (Ш x В x Д)
326 x 650 x 340 мм

Што има во пакетот

Далечински управувач (со батерија), Инструкции за користење

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина