Слика од Hi-Fi систем
Слика од Hi-Fi систем
Спецификации и функции
  • Пристапете до вашата целосна музичка збиркаUSB приклучокот и влезниот аудио приклучок ви овозможуваат да поврзете паметен телефон, лаптоп, MP3 плеер или мемориска картичка и да пристапите до сите ваши омилени песни

  • Уживајте во вашите CD дискови со остар и јасен звук2 звучника со моќност од по 5W кои ги репродуцираат сите ноти од вашите омилени песни со богат и прецизен звук

  • Добијте поголем избор на музика со дигиталното DAB радиоПребарувајте го огромниот избор на радио станици на брз и едноставен начин со дигиталното DAB радио

  • Стилски дизајн кој заштедува просторЕлегантен и компактен, аудио системот е идеален за поставување во простории кадешто просторот е ограничен, како што е кујната или работната соба

  • Почувствувајте го басот со функцијата за засилување на басотОд класичен фанк до дабстеп, уживајте во порезонантен и целосен звук со функцијата за засилување на басот

  • Полнете го вашиот паметен телефонПоврзете го вашиот паметен телефон или дигитален музички плеер преку USB кабел за да го наполните и подготвите за користење

  • Седнете и опуштете сеПрактичниот далечински управувач ќе ви овозможи да ја менувате песната или да ја прилагодуваат јачината на звукот без да станете од вашата фотелја

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина