БЕЗЖИЧНИ СЛУШАЛКИ WH-CH510

Сите спецификации и функции

WH-CH510

Големина и тежина

Тежина
132 гр.

Општи карактеристики

Вид на слушалки
Затворени динамички
Звучник
30 мм
Магнет 
Ферит
Фреквентен одзив(комуникација преку Bluetooth®)
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)
Контрола на јачина на звук
Да
Начин на носење
Supra Aural

Батерија

Време на полнење на батеријата
Прибл. 4,5 часа (целосно полнење)
Метод за полнење на батеријата
USB од тип C
Траење на батеријата(континуирано време за репродукција на музика)
Макс. 35 часа (целосно наполнета)
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА(ВРЕМЕ НА КОНТИНУИРАНА КОМУНИКАЦИЈА)
Макс. 30 часа (целосно наполнета)
Траење на батеријата(време на мирување)
Макс. 200 часа (целосно наполнета)

Bluetooth® спецификации

Верзија на Bluetooth®
Bluetooth Specification верзија 5.0
Ефективен опсег
Прибл. по видлива линија 10м
Фреквентен опсег
2.4 GHz појас (2.4000GHz-2.4835GHz)
Профил
A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Поддржан(и) аудио формат(и)
SBC, AAC
Поддршка за заштита на содржини
SCMS-T

Опции на бои

bluewhiteblack

Што има во пакетот

  • USB кабел: USB Type-C TM (прибл. 20 см)
Placeholder

Функции

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Лесен дизајн и звук со одличен квалитет преку целиот ден

Уживајте подолго во омилената музика и podcast-содржини со слушалките WH-CH510 од Sony. Благодарение на лесниот дизајн и батеријата што нуди непрекинато слушање до 35 часа, не треба да се грижите дека батеријата ќе се испразни додека патувате. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Безжична технологија Bluetooth®

Слушајте ги омилените песни безжично преку безжичната технологија Bluetooth®, со впарување на вашиот паметен телефон или таблет-уред.

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Енергија за цел ден и брзо полнење

Со батеријата што трае до 35 часа ќе имате доволно енергија и за долгите патувања. Ако преостанува малку енергија во слушалките, со брзо полнење од 10 минути преку кабелот Type-C™ ќе добиете енергија за репродукција до 90 минути. 

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Копчиња што го олеснуваат слушањето

Користете ги копчињата за репродукција, запирање или прескокнување песни и прилагодувајте ја јачината на звукот.

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Изберете ја вашата боја

Изберете помеѓу црна, сина или бела боја - таа што најмногу ви одговара. Квалитетот на текстурата и боите нуди одличен изглед и удобност.

Слика од Безжични слушалки WH-CH510

Носете ја музиката насекаде

Освен тоа што слушалките WH-CH510 се компактни и лесни, тие можат и да се вртат за полесно и побезбедно носење во вашата торба.  

Едноставни разговори без користење на рацете 

Разговарајте слободно со лесното воспоставување повици без користење на рацете, благодарение на вградениот микрофон. Не е потребно ни да го извадите телефонот од вашиот џеб.

Компатибилност со гласовен помошник 

Со притиснување на едно копче може да се поврзете со гласовниот помошник на вашиот паметен телефон за да добиете насоки, да репродуцирате музика и да комуницирате со контактите.