Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Слика од Слушалки EXTRA BASS™ MDR-XB450AP
Моќен бас во комбинација со практични паметни телефони

Со двата звучника од 30 мм и засилувачот на басот, овие слушалки нудат моќен звук без напор. Вградениот далечински управувач со микрофон на кабелот ви овозможува да ја преземете контролата врз музиката и повиците од вашиот паметен телефон.

Звучници од 30мм
Моќен бас

Extra Bass звучниците од 30 мм нудат моќен звук и покрај нивната скромна големина и тежина.

Фреквентен опсег од 5Hz-22kHz
Нудат длабок и јасен звук

Зголемениот опсег на ниски фреквенции овозможуваат моќна репродукција на ударните инструменти и басот.

Дизајнирани за моќен бас

Засилувачот на бас ги засилува ниските фреквенции преку специјално дизајниран канал во куќиштето, а подобрата изолација помеѓу звучникот и вашите уши го задржува звукот во внатрешноста.

XB звучници од 30 мм
Добијте го басот што го посакувате од XB звучниците од 30 мм

Уживајте во подобар бас со дијафрагмата Extra Bass со балансирана цврстина и брз одзив, која нуди непроменети моќни перформанси при слушање со часови.

Извонредно удобни ушни перничиња

Ушните перничиња нудат удобност која ве опкружува и подобра акустичка изолација, како и моќен бас.

Дизајн со можност за вртење
Спакувајте ги и појдете

Дизајнот со можност за вртење во куќиштето ви овозможува да ги склопите слушалките, за да можете полесно да ги пренесувате.

Кабел кој не се заплеткува
Кабел кој не се заплеткува

Издржливиот засечен кабел со мали вдлабнатини го намалува заплеткувањето.

Компатибилност со Android/iPhone

Телефонски разговори додека слушате музика

Кабелот има вграден далечински управувач и микрофон за да можете да одговорите на повиците без користење на рацете секогаш кога некој ќе ве побара на вашиот паметен телефон.

Практично преземање

Инсталирајте ја апликацијата Smart Key од Google Play™ и уживајте во дополнителна практичност за прилагодување на јачината на звукот и песните во вашиот паметен телефон преку повеќефункционалното копче.

Спецификации и функции

Почувствувајте го ритамот на ноќните клубови со Extra Bass слушалките XB450AP. Моќната контрола на одзив за ритамот ги подобрува звуците со ниска фреквенција, а обложените ушни перничиња ви овозможуваат да слушате долго во потполна удобност. Започнувајте повици без да ги користите рацете со AP далечинскиот управувач и подобрете го стилот со алуминиумот
  • Контролата на одѕив за ритамот создава богати ниски тонови

  • Дизајн со можност за преклопување и слушање во движење

  • Фиксен двостран кабел со AP далечински управувач за повици без користење на раце

  • Алуминиумското куќиште нуди издржливост и стил

  • Обложени ушни перничиња за удобност при долго носење

ЗВУЧНИК
30мм (тип на купола)
ФРЕКВЕНТЕН ОДЗИВ
5–22.000Hz
ДОЛЖИНА НА КАБЕЛОТ
Прибл. 1,2 м

Што има во пакетот

Инструкции за користење

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина