СЛУШАЛКИ V55

Сите спецификации и функции

MDR-V55

Големина и тежина

Тежина
220 гр.

Општи карактеристики

Звучник
40 мм, динамички – тип на купола
Фреквентен одзив
5–25.000Hz
Чувствителности (dB/mW)
105 dB/mW
Должина на кабел
1,2 м
Приклучник
Позлатен стерео мини приклучок со облик L
Начин на носење
Headband, За на уво

Опции на бои

redbluewhiteblack

Што има во пакетот

  • Инструкции за користење
Placeholder

Функции

Изгледајте добро додека пуштате музика

Овие елегантни и заоблени слушалки го зголемуваат стилот на сцената за диџеи и се достапни во четири различни бои

Лесни за носење и складирање

Дизајнот со преклопување овозможува лесно складирање, едноставно преклопете ги и складирајте ги во вашата торба кога не слушате музика

Не пропуштајте го ритамот

Двонасочните слушалки и едностраниот кабел од 1,2м го олеснува слушањето на едно уво кога сте во улога на DJ

Посветете целосно внимание на вашиот ритам

Фокусирајте се на фино прилагодување и правење миксови, благодарение на затворените слушалки со изолација на шум

Засилете го басот, уживајте во високите тонови

Уживајте во богат бас благодарение на неодимиумскиот звучник од 40мм и фреквентниот опсег до 25.000Hz за моќни високи тонови

Слушнете ги сите детали

Слушајте диско песни со голема влезна моќност до 1.000mW и чувствителност од 105db/mW, за прецизен звук независно од јачината на звукот

Удобно слушање

Без разлика дали сте во домот или патувате, широкообликуваната лента за на глава и обложените слушалки ви ја обезбедуваат потребната удобност