HD

Handycam® камера VG30 со заменливи објективи

NEX-VG30 / VG30H
Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи

Само куќиште|Комплет со објектив со моторизиран зум

Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи
Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи
Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи
Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи
Слика од Handycam® камера VG30 со заменливи објективи
Преземете ја контролата и снимајте на ваш начин

Снимајте Full HD видео снимки на начин кој ви одговара, со CMOS сензор, моторизиран зум, 5.1-кан. опкружувачки звук и заменливи објективи кои нудат креативна флексибилност.

Снимање на ваш начин

Сцени кои ќе ги воодушеват останатите - снимајте со стапка на слики од 24 или 25/50p, по ваш избор.

За големите сцени треба голем сензор

Надополнете ги вашите HD видеоснимки со јасна слика како во кино, дури и при слаба осветленост, со Exmor® CMOS сензорот со 16,1 милиони точки и APS-C големина.

Сензор со 16,1MP
Моторизиран зум до 11x
Зумирајте поблиску

Доколку користите комбинација со моторизиран објектив со E-приклучок, ќе можете да зумирате до 11x или рамномерно и полека да се оддалечувате без ненадејни прескокнувања при снимањето, а сето тоа ќе можете да го контролирате преку рачката на куќиштето.

Повеќе објективи, поголема креативност

Сериозните фотографи ја ценат слободата на избирање соодветен објектив за сцената. Изберете совршен објектив со E-приклучок (или со A-приклучок со адаптер) кој ќе одговара за сцената.

Заборавете на претпоставките при снимање

Гледајте сè преку OLED визирот и LCD екранот

Електронскиот OLED визир ви прикажува како ќе изгледа вашата видео снимка, дури и со ефекти на дефокусирање. LCD мониторот се испорачува со екран на допир со интуитивна контрола.

OLED визир
Гледајте сè со OLED квалитет

Прилагодете ја секоја снимка преку OLED визирот со 100% приказ на сликата

LCD екран на допир
Контрола на допир

Прилагодливиот LCD екран на допир нуди едноставно ракување на дофат на прстите.

Прецизен звук

Вградениот микрофон со просторна структура од четири капсули се одликува со повеќенасочен дизајн кој ви овозможува да снимате стерео или 5.1-кан. опкружувачки звук.

Преземете ја контролата врз секоја снимка

Користете го вртливото копче со доделување на функции и копчињата за брз пристап за брзо менување на експозицијата, ирисот, балансот на белата боја и другите поставувања додека снимате.

Копче со доделување на функции

Спецификации и функции

  • Стандарден E-приклучок; Компатибилност со A-приклучок преку адаптер

  • Снимање во Full HD и кино режим со 24p

  • Зголемување до 11x

  • Микрофон со просторна структура за 5.1-кан. звук

  • XLA OLED Tru-Finder екран

Вид на објектив
Објектив со E-приклучок од Sony
Тип на сензор
Exmor® APS HD CMOS сензор со APS-C големина (23,5 x 15,6 мм)
Тип на екран
Xtra Fine LCD™ екран од 3.0 инчи со завртување од 270 степени
Влезни и излезни приклучоци
Композитен видео излез, HDMI излез, Multi/Micro USB приклучок
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина