КОМПАКТНИ

Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум

DSC-TX30
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум

orangeblueblack

Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Слика од Водоотпорен фото апарат TX30 со 5x оптички зум
Прекрасни снимки во секакви услови

Покрај базенот, додека нуркате или скијате – TX30 располага со OLED екран и сензор од 18,2MP за детални фотографии и рамномерни Full HD видео снимки од корални гребени или падини прекриени со снег.

Погледнете го светот со јасност од 18,2MP

Истакнете ги боите, деталите и реалистичноста кај сите сцени кои ги снимате, со помош на моќниот Exmor R™ CMOS сензор со 18,2 ефективни милиони точки.

Оптички зум од 5x
Доближете се 5x поблиску

Carl Zeiss® објективот со 5x оптички зум овозможува снимање на секоја сцена, од широкоаголни пејзажи па сè до детални снимки одблиску.

Без тресење - снимки без никаква заматеност

Обезбедувајќи ви слобода за снимање на кристално јасни слики кога сте во движење и без употреба на статив, оптичкиот SteadyShot динамички ги надоместува движењата за да се задржи фокусираноста на сликата.

Заминете во светот на дивината

Изработен за екстремни услови, но подеднакво добар и во обичен сончев ден, TX30 е отпорен на прав, удари и ниски температури.

TX30 е отпорен на прав
Подготвен за надворешниот свет

TX30 може да се справи со ударите, паѓањата, прашината и гребнатините.

Снимајте на -10° C
Понесете го апаратот на скијачки падини

Студените денови нема да ве запрат, дури и до -10 Целзиусови степени.

Која е вашата омилена боја?

Оставете впечаток со вашиот фото апарат и изберете ја вашата омилена боја - TX30 одговара на вашиот стил со оптичко совршенство.

Гледајте го токму она што ќе биде снимено

Погледнете ја јасно секоја снимка, дури и при силно сонце. OLED екранот на допир со висока резолуција ви овозможува да ги прилагодите поставките и да ги прегледате снимките со едно движење на вашиот прст.

OLED екран на допир
Снимајте Full HD видео со TX30
Снимајте како професионалец во Full High Definition

За видео снимки кои ќе го доловат чувството како е да се биде таму. Снимајте Full HD видео записи со 30 слики во секунда кои потоа можете да ги прикажувате во вашиот дом на големиот екран од телевизорот.

Спецификации и функции

  • Водоотпорност до 10 метри, отпорен на прав, ниски температури и удари

  • Exmor R™ CMOS сензор со 18,2 ефективни милиони точки

  • Carl Zeiss® објектив со 5x оптички зум

  • Широкоаголен објектив за опфаќање на повеќе содржини во сцените од одморите

  • Додавајте креативни ефекти на фотографиите, видео снимките и панорамите

Тип на сензор
Exmor R® CMOS сензор од тип 1/2,3" (7,76мм)
Број на точки (ефективни)
18,2MP
Вид на објектив
Vario-Tessar® објектив од ZEISS®
Тип на екран
3,3'' (8,3 см) (4:3) / 1.229.760 точки / Xtra Fine / TFT LCD екран
Влезни и излезни приклучоци
Hi-Speed USB (USB 2.0), Микро HDMI®, Повеќе USB приклучоци

Што има во пакетот

AC адаптер, Микро USB кабел, Лента за околу зглоб, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина