Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Слика од Фото апарат H300 со оптички зум од 35x
Секоја слика е ново откритие

Дозволете му на моќниот зум да ве доближи до деталите

Cyber-shot™ H300 со оптички зум до 35x го приближува предметот за да добиете прецизни слики. Сензор со 20,1MP, HD видео и креативни функции за детални слики и видео снимки. DSLR куќиштето овозможува удобно ракување при снимање и поместување.

Оптички зум од 35x
Донесете го светот поблиску со зумот до 35x

Ниту еден предмет не е предалеку, ниту една сцена не е премногу широка

Cyber-shot H300 овозможува сигурно доловување на снимки одблиску. Оптичкиот зум до 35x ви овозможува да снимате одблиску без заматување и прецизно, како и да се оддалечувате за да снимате широкоаголни снимки.

Секоја детаљ е остар и јасен

Ништо не може да му побегне на сензорот со 20,1 MP

Снимајте детални слики со Super HAD CCD сензор со 20.1MP и висока резолуција. Снимајте слики со живописни бои и јасност, дури и при зголемување до A4 или повеќе.

Копче за снимање во HD
HD снимање на едноставен начин

Од слики до видео снимки со допир на едно копче

Само притиснете го копчето за снимање и веднаш почнете да снимате High Definition видео со 720p. Снимајте во MP4 формат со брзина од 30 слики во секунда: совршено за брзо уредување.

Ракување во DSLR стил

H300 има цврсто куќиште во DSLR стил кое нуди сигурно ракување. Уживајте во удобно држење и интуитивни и достапни контроли кои овозможуваат стабилно снимање во секоја прилика.

Копче за панорами од 360°
Снимете ја сликата во 360°

Снимајте панорамски слики со еден допир

Снимете реален приказ од вашиот поглед. Притиснете го копчето за режим на панорама 360° и започнете да го движите фото апаратот кој ќе изврши спојување на серија слики за да создаде панорамска слика.

Без тресење - снимки без никаква заматеност

Обезбедувајќи ви слобода за снимање на кристално јасни слики кога сте во движење и без употреба на статив, оптичкиот SteadyShot динамички ги надоместува движењата за да се задржи фокусираноста на субјектот.

Автоматски фокус
Не оставајте сè на претпоставки

Од снимките одблиску па сè до портретите во самрак, нивоата и фокусот се прилагодуваат автоматски така што вие ќе можете брзо и едноставно да ги постигнете саканите резултати.

Режим за убавина
Разубавете го вашиот објект

Автоматско отстранување на дамки, осветлување на заби и друго.

Вградени креативни ефекти
Бидете креативни

Ефектите на слика содржат 4 вградени ефекти кои нудат поголема креативност.

Спецификации и функции

  • Super HAD CCD сензор со 20,1MP

  • Објектив со 35x оптички зум

  • Оптичкиот SteadyShot го намалува заматувањето дури и при слаба осветленост

  • Можност за репродукција на прекрасни HD видео снимки

  • Режим на панорама за доловување на целата сцена

Тип на сензор
Super HAD CCD од тип 1/2,3" (7,76мм)
Број на точки (ефективни)
20,1MP
ISO чувствителност (фотографија)(препорачан индекс на експозиција)
ISO 80-3200
ISO чувствителност (видео)
Автоматски: (ISO200-ISO1600 ниво)

Што има во пакетот

AA батерија, Појас за преку рамо, Капаче за објектив, Лента за објектив, Кабел со повеќе USB приклучоци, Упатство за употреба

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат