Слика од E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS
Слика од E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS
Слика од E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS
Слика од E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS
Исклучителни детали од 70 до 350 мм

Оптимизираниот дизајн нуди извонреден телефото зум со врвни перформанси за APS-C-куќишта (екв. 105-525 мм). Импресивниот квалитет на G-објективите е присутен низ целиот опсег на зумирање и целата површина на сликата. Сето ова е спакувано во компактен и пренослив објектив со извонреден телефото зум до 5x и оптичка стабилизација на слика.

G-објектив со извонреден телефото зум до 5x

Погледнете видеозапис

Слика од логото за APS-C E-приклучок

APS-C објективите со E-приклучок, во комбинација со α фото апаратите со E-приклучок од Sony,нудат врвни перформанси.

E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS
Галерија со фотографии
Квалитет како кај G-објективите сè до 350 мм(екв. на 525 мм)

Прецизниот оптички дизајн со еден асферичен елемент и три елементи од ED-стакло ја намалува аберацијата, вклучувајќи ја и хроматската аберација што создава проблеми при телефото фокусни должини. Добивате одлична острина и репродукција при сите поставки на зумот, низ целата површина на сликата. Уште една придобивка е и прекрасното дефокусирање што го нудат телефото G-објективите. 

Слика од Компактен и пренослив објектив со извонреден телефото зум до 5x
Компактен и пренослив објектив со извонреден телефото зум до 5x

И покрај големиот опсег на зумирање до 5x, овој објектив тежи 625 грама и придонесува за поголема преносливост на целиот систем. Опсегот од 70-350 мм (екв. на 105-525 мм) е идеален за различни објекти. Вградената оптичка стабилизација на слика го олеснува снимањето остри слики без заматување дури и при рачно фотографирање со фокусна должина со извонредно телефото.

Слика од XD-линеарен мотор во APS-C-објектив
XD-линеарен мотор во APS-C-објектив

Оригиналната технологија XD (екстремно динамички) линеарен мотор од Sony е вградена во APS-C-објектив што нуди автоматски фокус со врвни перформанси што е брз, прецизен и стабилен. Заедно со напредниот AF во реално време на најновите APS-C-куќишта, ќе добиете практичен систем со високи перформанси за пејзажи, диви животни и многу друго.

Слика од Контрола, сигурност и преносливост за секакви прилики
Контрола, сигурност и преносливост за секакви прилики

Преклопникот за оптички SteadyShot, приспособливото копче за задржување на фокусот и преклопникот за заклучување на зумот нудат практична контрола на објективот што е отпорен на прав и влага за да овозможи сигурно користење во лоши услови. Сето ова ја зголемува преносливоста на објективот, за професионална контрола и сигурност секаде каде што ќе појдете.

Слика од конфигурација на објективи
Конфигурација на објективи

Врвниот дизајн на G-објективите од Sony ја нагласува одличната рамнотежа помеѓу високата резолуција и прекрасното дефокусирање на заднината што ја подобруваат замислата на уметникот.

[1] Асферичен објектив [2] ED-стакло (исклучително мала дисперзија)

Функција за пренос на модулација на SEL70350G
MTF табела

MTF објаснува колку добро може објективот да прикажува мали детали, измерено како степен на контраст кој се добива помеѓу линии со мал простор измеѓу нив.

[1] Контраст(%) [2] Растојание од оптичкиот центар на објективот (мм) [3] При 70 мм / макс. решетка [4] При 70 мм / решетка F8 [5] При 350 мм / макс. решетка [6] При 350 мм / решетка F8 [7] Просторна фреквенција [8] 10 пара линии / мм [9] 30 пара линии / мм [10] Радијални вредности [11] Тангентни вредности

Контроли на објективот
Слика од контроли на објективите
Слика од контроли на објективите

1. Прстен за зумирање 2. Прстен за фокусирање 3. Копче за задржување на фокусот 4. Преклопник за заклучување на зумот 5. Преклопник за компензација за тресење 6. Преклопник за режим на фокусирање

Компатибилност со
E 70-350 мм F4,5-6,3 G OSS

Отворете го линкот подолу за повеќе детали за компатибилноста со објективи/куќишта.

За одредени фотоапарати може да биде потребно ажурирање на софтверот заради максимална функционалност.

Спецификации и функции

  • Извонреден телефото G-објектив со опсег на зголемување до 5x

  • Линеарниот XD-мотор се одликува со одличен одзив и мали вибрации за брз, прецизен и тивок AF

  • Еден асферичен елемент и три ED-стакла за висока резолуција низ целиот опсег на зумирање

  • Оптичкиот SteadyShot не дозволува заматување на рачно снимените слики

  • Дизајн кој е отпорен на прав и влага

Минимално фокусно растојание
1,1-1,5 м (3,61-4,93 ft)
Максимален сооднос на зголемување (x)
0.23
Пречник на филтерот (мм)
67
Тежина
625 гр. (22,1 oz.)

Што има во пакетот

Сенило (модел): ALC-SH160, Предно капаче за објектив: ALC-F67S, Задно капаче за објектив: ALC-R1EM

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат