Слика од 28–75мм F2,8 SAM
Слика од 28–75мм F2,8 SAM
Сестран објектив за секојдневна употреба

28–75мм F2,8 SAM зум (SAL2875)

SAL2875 нуди идеален баланс на осветленост и опсег на зумирање за разновидни ситуации. Непроменливата максимална решетка од F2,8 помага кај рачното снимање и снимањето при слаба осветленост.

Целосна слика

Овој објектив за целосна слика од 35мм може да се користи со фото апарати α од Sony.

Кажете им збогум на заматувањата

Користете го фото апаратот со објектив од Sony кој има SteadyShot™ INSIDE и уживајте во рамномерни резултати без заматување при рачно фотографирање, дури и при зумирање.

Кружна решетка за дефокусирање
Рамномерно дефокусирање

Наместо стандардна решетка за објектив во форма на правоаголник, овој објектив се одликува со кружна решетка со 7 ливчиња која овозможува добивање на природно и заоблено дефокусирање или ефекти на заматување.

Префинети оптички перформанси

Асферичните елементи на објективот ги минимизираат изобличувањата, додека ED (исклучително мала дисперзија) стаклените елементи овозможуваат врвен контраст, резолуција и веродостојност на боите.

Брзо рамномерно фокусирање

Внатрешното фокусирање нуди намалени минимални фокусни растојанија и автоматски фокус со брз одзив, додека вградениот SAM (мотор за рамномерен автоматски фокус) осигурува рамномерно функционирање.

Спецификации и функции

  • Среден до телефото опсег во лесен објектив

  • Светла непроменлива решетка од F2,8

  • Кружна решетка со 7 ливчиња за природно дефокусирање

  • Вграден SAM (мотор за рамномерен автом. фокус) со брз одзив

  • Асферични елементи на објективот од ED стакло со високи перформанси

Минимално фокусно растојание
0,38 м
Максимален сооднос на зголемување (x)
0,22x
Пречник на филтерот (мм)
67мм
Тежина
565 гр. (20 oz.)

Што има во пакетот

Сенило за објектив (ALC-SH109: во форма на цвет, во вид на бајонет), Предно капаче за објектив, Задно капаче за објектив, Торбичка

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина

Кориснички оценки

Корисниците велат