Слика од Blu-ray систем за домашно кино со Bluetooth®
Слика од Blu-ray систем за домашно кино со Bluetooth®
NFC
Вашиот паметен телефон на голем екран

Само допрете го вашиот паметен телефон или таблет уред што поддржува NFC наспроти вашиот систем за домашно кино за да ги пресликате видео снимките, фотографиите и другите содржини на вашиот телевизор.

Задлабочете се во звукот

Ако сакате да ја исполните вашата соба, High Definition 5.1-каналниот опкружувачки звук ви нуди богат и прекрасен звук за сета ваша забава, дури и при проследување од интернет.

5.1 опкружувачки звук
Технологија за звучно поле
Чувствувајте се како на настап во живо

Чувствувајте се како да сте на натпревар со режимот за фудбал во живо. Звукот се прилагодува за да ви го донесе навивањето на публиката јасно и гласно. Или, пак, застанете во првиот ред на настапите во живо со Digital Music Arena - слушнете ја препознатливата акустика на лондонската арена O2 во вашиот дом.

Лесен пристап до интернет со вградениот Wi-Fi®

Проследувајте забавни содржини од интернет или од домашната безжична мрежа преку вградениот Wi-Fi®, а потоа поврзете се со вашите уреди со DLNA сертификат. Bluetooth® овозможува едноставно безжично поврзување, за да можете да уживате во вашите филмови и музика без мака.

Wi-Fi®
Full HD 3D
Најдобрата слика за вашите филмови

Вклучениот 3D Blu-ray Disc™ плеер ќе ви понуди најголем квалитет на слика за вашите филмови. Гледајте ја вашата DVD колекција со квалитетот на слика кој е подобрен речиси до HD или, пак, уживајте во Blu-ray и 3D Blu-ray филмови со прекрасна Full HD и 3D слика.

Најдоброто од интернетот на вашиот телевизор

Поврзете се на интернет и дознајте што ви нудиме. Уживајте во директен пристап до најнови филмови, музика, интернет телевизија и многу повеќе. Прелистувајте низ големиот избор на онлајн канали или слушајте ги вашите омилени песни.

Спецификации

  • S-Master дигитален засилувач за чист и квалитетен звук

  • Уживајте во атмосферата од стадионот во живо со режимот за фудбал

  • Музика со одличен звук во еден чекор со ClearAudio+

  • Лесно поврзување преку Bluetooth® и NFC со еден допир (Xperia™ уреди)

  • Wi-Fi® со DLNA за проследување на музика

Систем на звучници
Целосен опсег
Фреквентен појас (FM / AM)
FM
Однапред избрани станици (FM / AM)
20 (FM)
Влезни и излезни приклучоци
HDMI® влез/излез (2/1), USB влез (1), USB тастатура, Аналоген аудио влез: Пински приклучок (1), Оптички аудио влез (1), Приклучок за етернет (1)
Blu-ray Disc™
ДА
Blu-ray 3D™
ДА
DVD
ДА

Што има во пакетот

Упатство за употреба, Безжичен засилувач, FM антена (заоблена / тип T), Batteries, Гарантен лист, Водич за брзо поставување, *Производите може да се разликуваат во зависност од земјата и моделот

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина