SRS-XG500

Излезете и забавувајте се

XG500 е создаден ви понуди висококвалитетен звук каде и да одите. Без разлика дали организирате забава во градината или сте на плажа, треба само да го наполните овој издржлив и пренослив звучник, да го фатите за практичната рачка и да го понесете со вас. 

Издржливост и преносливост
Осветлување
Забавни функции
LIVE LIFE LOUD

Животот треба да се живее максимално. Тоа значи да се соберете со пријателите, да ја засилите музиката максимално и да танцувате цела ноќ на јасен и богат звук. Со нашите нови звучници од серија X ќе можете максимално да ги искористите сите моменти, да организирате забави што ќе ги паметите засекогаш и постојано да го живеете животот гласно.

Моќен звук за забава насекаде

Одете секаде каде што ќе ве понесе забавата. Тоа значи дека ви треба звучник што ќе ви понуди моќен звук каде и да одите. Со XG500 ќе можете да носите моќен звук за забава со вас, а со вграденото осветлување ќе можете и да ја разубавите атмосферата.

Создаден да трае

XG500 е создаден да трае. Има издржливо куќиште, ознака IP66 за отпорност на вода и прав, како и батерија што трае долго. Останува само едно прашање: каде сакате да го носите?

Забавувајте се надвор

Одликувајќи се со ознака IP66 за отпорност на вода и прав, овој звучник е подготвен за сè. Тоа значи дека може да слушате музика покрај базенот, во паркот, па дури и на плажа.

Икона со симбол за полна батерија.
Забавувајте се долго како никогаш досега 

Звучникот XG500, со батерија што трае дури 30 часа кога е целосно наполнета, може долго да репродуцира музика за да се забавувате без да се грижите за ненадејно прекинување на музиката.

Икона за брзо полнење што посочува дека со полнење од 10 минути ќе добиете енергија во батеријата за користење до 3 часа.
Брзо полнење

Ако немате многу време за подготовка, не грижете се. Брзото полнење ви нуди време на репродукција од 3 часа со полнење од само 10 минути.

Икона за функцијата за грижа на батеријата, со по една дланка од двете страни на батерија што се полни.
Грижете се за батеријата

Функцијата за грижа на батеријата спречува прекумерно полнење и ја чува батеријата во оптимална состојба подолг период.

Звучникот SRS-XG500 со дланка која ја држи практичната рачка на горниот дел.
Практична рачка за лесна преносливост

Сакате да слушате музика во движење? Нема проблем. XG500 има удобна рачка и е создаден за да го носите со вас насекаде.

Излезете и слушајте гласна музика

XG500 нуди спој од X-Balanced Speaker Unit, високоефикасен високотонец и пасивни радијатори за да обезбеди моќен звук што е совршен за забави на отворено.

Слика одблиску од звучникот XG500 со отсечен преден дел, за да се видат внатрешните звучници.
Звук кој заслужува да се сподели

Технологијата на XG500 работи хармонично за да создаде поквалитетен звук. X-Balanced Speaker Unit нуди длабок и моќен бас и јасни вокали, дури и при гласен звук. Високоефикасниот високотонец создава остар и простран звук за високите фреквенции. Пасивните радијатори вршат оптимизација за да создадат звук со јасен бас. Спојте го сето тоа и ќе добиете одличен звук што вреди да го споделите со пријателите.

Икона за логото MEGA BASS.
Засилете го басот

MEGA BASS нуди значително зголемување на басот. Затоа, ако слушате музика со моќен ритам, ќе добиете звук со длабок и моќен бас. 

Толпа луѓе танцува на концерт во живо.
Слушајте ја музиката како да се изведува во живо

Звукот од музиката во живо нуди нешто специјално. Со LIVE SOUND може да создадете уникатна атмосфера и повторно да уживате во вашите омилени музички настапи во живо.

Совршена осветленост

Новото амбиентално осветлување создава модерно и дискретно осветлување што е совршено за забави или секојдневна употреба. Може да изберете различни шеми на осветлување во апликацијата Sony | Music Center.

Пејте од срце

Ако сте новата супер ѕвезда за пеење, тогаш приклучете микрофон во вашиот звучник и пејте од срце или, пак, приклучете ја вашата гитара во звучникот и користете го како засилувач.

Извлечете максимум од вашата музика

XG500 е дизајниран да биде покрај вас постојано. Вие одлучувате дали ќе го поврзете безжично или со кабел.

Управувајте со забавата од подиумот за танцување

Подобрете ги вашите забави со Sony | Music Center и апликацијата Fiestable. Добијте пристап до забавни функции, оптимизирајте го звукот и преземете ја контролата врз сите забави.

Лого за Sony Music Center.
Sony | Music Center

Оптимизирајте ги поставките за звук, контролирајте ја музиката, избирајте шеми на осветлување и управувајте со вашите уреди преку телефонот. 

Забавни функции со Fiestable

Добијте пристап до забавни функции како создавање листи со песни, караоке и многу повеќе.

Толпа луѓе танцува на забава.
Лого за Преземете од Google Play

Sony | Music Center за Android

Лого за Преземете од App Store

Sony | Music Center за iOS

Спецификации и функции

SRS-XG500 е совршен за слушање гласен звук на отворено. Комбинацијата од X-Balanced Speaker Unit, високоефикасен високотонец и пасивни радијатори создава остар и јасен звук, без разлика дали слушате во затворена просторија или надвор. Има издржливо куќиште, ознака IP66 за отпорност на вода и прав, батерија што трае до 30 часа и практична рачка за да можете да го носите со вас насекаде.
  • Отпорност на вода и прав IP66

  • Траење на батеријата до 30 часа и брзо полнење

  • Рачка за удобно носење

  • Моќен звук за забава

  • X-Balanced Speaker Unit

ГОЛЕМИНА НА ЗВУЧНИК
Дијаметар на звучникот(високотонец) 2,5 см x 2, дијаметар на звучникот(вуфер) 11 см x 2
ТРАЕЊЕ НА БАТЕРИЈАТА
30 ЧАСА
ВЛЕЗНИ И ИЗЛЕЗНИ ПРИКЛУЧОЦИ
Мини стерео приклучок(ВЛЕЗ), USB A(класа за масивно складирање), USB A(за полнење на батеријата на приклучениот уред), влез за микрофон/гитара(φ6,3 мм)
Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина