SRS-XB41

Понесете го концертот со вас каде и да одите

Направете сопствен концерт со EXTRA BASS™, напреден режим за ЗВУК ВО ЖИВО, светилки за забава и забавни функции што ќе ја збогатат вашата забава со најдобрата тридимензионална музика во живо.

Задлабочете се во чувствата

Погледнете како SRS-XB41 ќе ве увери дека сте на настап во живо. Сè што ви треба се пријателите.

Лого за EXTRA BASS

Засилете ги песните со EXTRA BASS™️

Засилете ги сите ритами и подобрете ја вашата забава со EXTRA BASS™. 

Доживување со музика во живо 

Притиснете го копчето ЗВУК ВО ЖИВО и слушајте ја вашата музика на сосема нов начин. Внесете енергија во забавата со уникатен тродимензионален звук - создавајќи атмосфера како на концерт каде и да одите.

Како работи режимот за ЗВУК ВО ЖИВО

Звучниците на SRS-XB41 се внимателно дизајнирани за да ви овозможат реално тродимензионално доживување. Сините линии покажуваат како звучниците поставени под агол со новата технологија DSP ја распространуваат музиката на поголема површина, создавајќи атмосфера како на концерт каде и да се наоѓате.

Звук што ќе ја подигне вашата забава на повисоко ниво

Осветлете ја забавата

Без светилки за забава нема забава. SRS-XB41 нуди разнобојни трепкачки светилки што се синхронизираат со ритамот, вклучувајќи нови линиски светилки околу звучникот, светилка во звучникот и трепкачка светилка.

Линиска светилка на безжичниот звучник SRS-XB41

Линиска светилка

Светилка на безжичниот звучник SRS-XB41

Светилка во звучникот

Трепкачка светилка на безжичниот звучник SRS-XB41

Трепкачка светилка 

Nicky Jam „X“ ft XB41

Внесете дополнителна енергија на забавата со Party Booster

Благодарение на држачот за полесно држење, со допирање на звучникот на различни места тој ќе репродуцира различни звуци - скреч, тапан, бас и ѕвоно. Контролирајте ја јачината на звукот според применетата сила - допрете нежно за тивок звук или удрете силно за гласен звук.

Безжичен Party Chain (проследување забава)

Уживајте во истата песна со безжичниот Party Chain (проследување забава). Поврзете најмногу 100 безжични звучници преку технологијата BLUETOOTH®, а музиката и светилките ќе се синхронизираат за да можат сите да танцуваат по истиот ритам.  

Палета на компатибилни звучници од Sony вклучувајќи го и звучникот SRS-XB41
Лого на Sony Music Center

Контролирајте ја забавата со апликацијата Sony | Music Center

Контролирајте ја забавата од подиумот за танцување со апликацијата Sony | Music Center - избирајте омилени листи за репродукција, поставувајте следна песна, менувајте ги шемите за осветлување и режимите за звук.

Бидете диџеј - апликација Fiestable

Преземете ја апликацијата Fiestable за да го контролирате осветлувањето и да додавате ефекти за диџеи - со само неколку допири на апликацијата.

Звучник SRS-XB41 со апликацијата Fiestable
Лого на Google Play

Fiestable за Android 

Лого на Apple App Store

Fiestable за iOS

Подготвен за на базен и на плажа

Новиот дизајн не само што изгледа одлично, туку е и доволно цврст за да издржи во секакви ситуации.

Звучник SRS-XB41 отпорен на ‘рѓа

Потполно отпорен на ‘рѓа

Вашиот SRS-XB41 е отпорен на ‘рѓа, така што не само што изгледа одлично, туку може и да го потопите во морска вода без проблем. 

Звучник SRS-XB41 отпорен на вода

Водоотпорен е и може целосно да се мие

Ознаката IP67 укажува дека вашиот звучник може да се потопи во вода, а благодарение на висококвалитетниот материјал изработен во Јапонија може да се мие без никаков проблем. 

Звучник SRS-XB41 отпорен на прав

Потполно отпорен на прав

Благодарение на рејтингот IP67, вашиот звучник може да го носите на плажа, во шума, во пустина или секаде каде што ќе посакате - SRS-XB41 ќе продолжи да репродуцира музика, без разлика колку прав има на површината.

Лого за траење на батеријата до 24 часа

Долгo траење на батеријата

Батеријата на SRS-XB41 што трае до 24 часа ќе ве забавува подолго отколку што може да издржите. Кога е вклучен EXTRA BASS ќе се забавувате до 14 часа.

Икона за тест за паѓање

Отпорност на паѓање од висина од 1,2 м

Системот го помина тестот за пад од 1,22 м врз иверка од 5см и го исполни стандардот MIL-STD 810 F Method 516.5-Shock. 

  • Безжичен звук преку технологијата BLUETOOTH® и NFC™
  • USB-приклучок за полнење
  • Контрола со копчиња
Спецификации и функции
Уживајте во најдоброто доживување со тридимензионален звук како на концерт, каде и да сте, со SRS-XB41. Засилете го басот на вашите омилени песни и збогатете ја вашата забава со ЗВУК ВО ЖИВО, Party Booster и трепкачки светилки.
  • Звук со EXTRA BASS™ и режим за ЗВУК ВО ЖИВО

  • Вграден држач и звучни ефекти со Party Booster.

  • Збогатете ја забавата со линиска светилка, светилки во звучниците и трепкачка светилка

  • Отпорен на вода и прав (со ознака IP67)

  • Траење на батеријата до 24 часа(EXTRA BASS: до 14 часа)

Вид на звучникот
Комплетна палета
Димензии на звучник
58мм
Траење на батеријата
Прибл. 24 часа (стандарден режим / исклучено осветлување) Прибл. 14 часа (режим EXTRA BASS / вклучено осветлување)
Влезни и излезни приклучоци
Мини стерео приклучок (влез), приклучок USB A (само DC-излез), микро USB (DC-влез), DC-влез
Фреквентен опсег на пренос
20 Hz - 20.000 Hz (семплирање со 44,1 kHz)

Што има во пакетот

AC адаптер

Компанијата Sony не само што е посветена да ви обезбеди производи, услуги и содржини кои нудат возбудливи доживувања, туку работи и кон исполнување на целта да постигне искористување на животната средина еднакво на нула преку своите деловни активности Дознајте повеќе за Sony и за животната средина